Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus meghalt az emberek...

Ha Jézus meghalt az emberek bűneiért akkor most azt tehetek amit akarok?

Figyelt kérdés
Már csak azért, mert ahhoz, hogy meghaljon az én bűneimért, azokat ismernie kellett és ha ismerte akkor bármi amit teszek most az már eleve meg lett bocsájtva, nem? Ergo ha embert is ölnék, az is már rég ki lett válva.

2014. ápr. 1. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez az érvrendszer a bíróságon nem állná meg a helyét
2014. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
93%

Ez nem olyan könnyű...

Minden akaratal vagy akarat nélküli büneid meg lesznek bocsátva.De azokat meg kell bánnod és többé nem cselekedni nem ugy hogy .pl: Hadd öljem meg az ellenségemet mert isten ugyis megbocsájt...

2014. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Az eszmefuttatás égbekiáltó bűn: Isten irgalmával való visszaélés.
2014. ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

...nem, nem, kérdezö, söt akik akarattal, tudatosan vétkeznek, azokat az ítélet napján az örök pusztulásba, az egyszerü "nem létezésbe" küldi.


Erröl elgondolkozhatsz mit ír a Biblia. Galata 5:19-21


"....házaságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás, bálványimádás, varázslaság, ellenségeskedések, versengések, gyülölködések, harag....írígységek, gyilkosságok, részegségek....akik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek" /Károli/


Az egész szakaszt, ha van kedved elolvashatod a Bibliádban


Katy

2014. ápr. 2. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki lett fizetve minden bűn ára a kereszten, de ezt nem úgy kell érteni, hogy Jézus "megszámolta", mennyi bűnt követnek még el összesen az emberek, és pontosan annyit fizetett, hogy ki legyen egyenlítve a számla. Hanem Isten Fiának a vére olyan drága ár, hogy mindenre elég.


A kegyelem ingyen van, cselekedetek nélkül, hit által, és függetlenül a korábbi bűnöktől.

De itt nem ér véget a történet. Az ítéletkor Isten azt is megnézi, hogyan éltél a kegyelemmel, hogy "használtad fel". Mivel Krisztus kegyelmében megvan az az erő, hogy teljesen átformálja a természetedet ("új szívet" ad), hogy többé ne a bűnre legyél hajlamos, hanem az igaz cselekedetekre, ezért ha egyszer megismerted Krisztus kegyelmét, akkor többé nincs mentséged arra, ha istentelenül élsz.

Én is a Galata levélből idéznék:

"Gal 2:17 Ha pedig Krisztusban keresvén a megigazulást, mimagunk is bűnösöknek találtatunk, avagy Krisztus bűnnek szolgája-e? Távol legyen.

Gal 2:18 Mert, ha amiket elrontottam, azokat ismét fölépítem, önmagamat teszem bűnössé."


Mindig azt tehetsz, amit akarsz, de attól, hogy valaki hívővé lett, az ítéletet még nem kerülte meg. "Mindnyájan odaállunk majd a Krisztus ítélőszéke elé", mondja Pál. "Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint akiket a szabadság törvénye fog megítélni. Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, aki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.", mondja Jakab. Továbbá "Mert ti szabadságra hivattatok atyámfiai; csakhogy a szabadság ürügy ne legyen a testnek, sőt szeretettel szolgáljatok egymásnak.", szintén Pál.


Tehát meg lettél ugyan váltva minden bűnödből, de a bűnbocsánat úgy nem működik, ha már eleve úgy követsz el szánékos bűnöket, hogy "hát ezt majd úgyis megbocsátja nekem az Isten".

2014. ápr. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Az eszmefuttatás égbekiáltó bűn: Isten irgalmával való visszaélés."


Hűha, most nagyon megijedtem. Már a gondolkodás és a kérdezés is bűn? Asszem az lesz a legjobb, ha bezárkózom a szobámba a világ végéig

és nem gondolok semmire.



"...nem, nem, kérdezö, söt akik akarattal, tudatosan vétkeznek, azokat az ítélet napján az örök pusztulásba, az egyszerü "nem létezésbe" küldi.

"


Ő most ugye jehova akart lenni. Nem hiszek benne, szóval rám nem hatnak a varázslatai az öreg mágusnak. Másrészt ha a "szeretet istene" néhány csínytevésért máris az örökkévalóságig akar szenvedtetni, elgondolkodtat, hogy vajon nem inkább a sátánról beszélünk e.



"Mivel Krisztus kegyelmében megvan az az erő, hogy teljesen átformálja a természetedet ("új szívet" ad), hogy többé ne a bűnre legyél hajlamos, hanem az igaz cselekedetekre, "


Ez a mondat újabb kérdést vet fel. Miért kaptunk eleve rossz szívet mely a bűnre hajlamos? Miért nem kaphattuk meg ezt már korábban? És mi van azokkal akik Krisztus előtt éltek és nem ismrték az igét? Ők alapból örök kárhozatra lettek ítélve? Emberi szemmel neézve sem igazságos a döntés, nehhogy egy istentől. Feltéve persze ha mindez így van és nem csak emberi kitaláció.(mármint nem isten, hanem a vérszomjas isten=jehova)

2014. ápr. 2. 10:34
 7/16 anonim ***** válasza:
Gondolom eddig is azt csináltál, amit akartál, akkor mi különbség lenne?
2014. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A BTk-ban nem találtam utalást Jézus kereszthalálára, mint enyhítő körülményre.
2014. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Gondolom eddig is azt csináltál, amit akartál, akkor mi különbség lenne?"


Nem sok. Csak kíváncsi voltam. A sokszorosan kitekert bibliai magyarázatok valahogy nem hagynak nyugodni. Az újabbnál újabb magyarázatok pedig újfent logikai bukfenceket szülnek. Egyszer talán eljutunk oda, hogy az ember felocsúdik álmából és azt mondja: Olyan furát álmodtam, most nincs semmi értelme, de korábban minden olyan logikusnak tűnt.

2014. ápr. 2. 18:05
 10/16 anonim ***** válasza:
Álmodni jó, és van Isten is.
2014. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!