Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás önmagát hitelteleníti...

A vallás önmagát hitelteleníti azzal, hogy ennyi vállfaja/fajtája van?

Figyelt kérdés

Itt most nem csak a katolikus vallásra gondolok, hanem az összes létező vallásra. Néhány alaptételt kivéve óriási elétéréseket vehetünk észre és mindenki a sajátját vallja igaznak. Vajon tényleg lehetséges ekkora eltérés, ha mind ugyan azt az istent írja le más más szemszögből? Ha racionálisan vizsgáljuk a dolgot, akkor csak azt vehetjük igaznak amit mindegyik vallás elfogad/elismer. Ezen felül lehetnek még igaz tételek, de azok igazságtartalma nem bizonyítható, mivel szinte mindegyik vallásnak más más elképzelése van a dologról.


Lényegében azon felül, hogy létezik egy felsőbb entitás, aki megteremtette a világot nem sok minden más nevezhető közös pontnak. Ha halmazokkal próbálnánk ezt szemléltetni, egyetlen, apró közös pontjuk lennének a halmazoknak, mint abszolút igazság.


Ettől eltekintve, ha van is vallás mely elfogadhatóan fedné is a valóságot, a többi, hamis állításokkal teli vallás miatt az össz-vallásról alkotott kép igaznak bizonyul: A vallási kijelentéseknek se racionális, sem pedig logikai alapjai nincsenek, így elfogadásuk egyenlő a mikulás létezésének elfogadásával.


Hogy várhatja el ezután bármely valláshoz tartozó ember, hogy egy agnosztikus, vallási nézektektől mentes ember úgy válasszon hitet és fogadja el isten létezését, hogy rengeteg kérdésben még maguk a hívők sem értenek egyet?


Ez olyan lenne, mintha egy olyan tankönyvet adnánk egy diák kezébe, mely többszáz fejezete közül csak egyetlen egy ad hiteles, valós tájékoztatást, az összes többi hazugság és neki ezt mindenféle előképzetség nélkül kellene felismernie.


Ráadásul a hívők egy része még olyan tudományos ismereteket sem ismer el, melyek bizonyított tények. Akkor hogy várható el ez fordítva úgy, hogy az ő kijelentéseik mégcsak bizonyítva sincsenek? Ez számomra abszurdum.



2014. ápr. 8. 06:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Jól megfigyelted kérdezö a dolgokat, valós igazság amit leírsz.


De talán én még hozzátenném azt is, hogy az emberek vallásos hódolattal adóznak egyes embereknek is, akikre talán azért büszkék, mert a nemzet kimagasló fiai, szobrokat állítanak nekik, meghajolnak elötte amikor megkoszorúzzák bizonyos ünnepek alkalmával.


Nem olyan régi szomorú történek, amikor az ú.n. atesita országok megkövetelték a nemzeti és politikájuk szimbólumait tisztelni, ami az imádat egyik fajtája, és bizony képesek voltak még börtönbe is zárni azokat, akik ezt nem tették. Hasonló volt valamikor a fáraók, a római császárok imádata.


Az evolúció is egy vallásforma. Egyeseknek elég csak annyit mondani, hogy pld. nem hiszek benne, midjárt dührohamot kapnak... /Bocs. nem az inteligens jól nevelt emberekre gondolok/...még hozzáteszem, hogy akinek nem inge ne vegye magára :)


Ismered ugye a történelmet kérdezö. Tudod kik voltak a koruk híres emberei, tudósai. Azt is tudhatod, hogy ezek az emberek Istenben hittek, és ma is rengeteg tudós, orvos, ügyes szakember hisz Istenben.


Ez a sok-sok vallás, egy nagy összevisszaság. Hallottál már róla, hogy a Biblia a Jelenések könyvében a Nagy Babilon szóval illeti öket? és még egy nagyon megalázó kifejezéssel, hogy a "nagy szajha, aki paráználkodik a föld királyaival"...és meg van jövendölve a teljes pusztulása



De ez már más téma, ha érdekel megírhatom neked privát


Katy

2014. ápr. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Mi az a sok? Tudtommal vagyunk mi, akik Istenben hisznek, ezen belül vannak különböző felekezetek, ahol lehetnek eltérések a tanításban, de a hitünk attól még ugyanaz (az iskolák között is vannak tanításbeli eltérések, akkor most hiteltelenek az iskolák?????), aztán vannak azok, akik minden másban hisznek, amit csak ki lehet találni.
2014. ápr. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

"Ez olyan lenne, mintha egy olyan tankönyvet adnánk egy diák kezébe, mely többszáz fejezete közül csak egyetlen egy ad hiteles, valós tájékoztatást, az összes többi hazugság és neki ezt mindenféle előképzetség nélkül kellene felismernie."


Szerintem is erről van szó, bár én azt mondanám, nem egy könyv több száz fejezete közül, hanem több száz könyv közül kell rájönni, melyik a hiteles. Szerintem van egy, amelyik mind tartalmában, mind hatásában, mind hitelességében összehasonlíthatatlanul kiemelkedik a többi közül: ez a Biblia. Olvasgassad, abban benne vannak a válaszok a kérdéseidre. :)

2014. ápr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Katy: az evolúció nem vallásforma,hanem egy elmélet,aminél nincs jobb arra,hogy leírja hogyan alakulhattak ki a fajok egymásból.Ezek a folyamatok egy része most is megfigyelhetők és a lényeg,hogy nem csak azok tudják megfigyelni,akik hisznek benne.A kövületek megtekinthetők a múzeumokban. Viszont a vallásosak sokszor jönnek azzal,hogy csak az látja ,aki hisz.

Az igazi vallásos hit szerintem feltétel nélküli és egyfajta rajongás. Politikusok ,zenészek ,de tárgyak iránt is lehet rajongani ,azaz úgy hinni,hogy minden mást kirekesztünk. Viszont az,hogy valaki azt,mondja hisz valamiben,az nem jelenti azt feltétlen,hogy rajong és mindent kizár. Van aki csak azért használja a szót egy elméletre,azért hisz valamiben,mert szerinte ez a legvalószínűbb magyarázat. Ez viszont nem egyenlő a vallásos hittel.

A vallásos hívőkkel kapcsolatban nekem is az a gondom,hogy mindegyik a saját vallásában annyira hisz és mindegyik olyan "megtapasztalásokat" sorakoztat fel,amelyek nem dokumentálhatóak reálisan, így azok nem lehetnek hitelesek.

2014. ápr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Előző vagyok: na és a lényeg,hogy ha ezek a megtapasztalások mind igazak lennének,akkor nem lehetne egy isten illetve nem csak azok léteznének,amiket leírtak ,innentől meg borul az egész..
2014. ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Érdekes ahogy a sok keresztény és Jehovás fundi azonnal téríteni és győzködni próbálja a kérdezőt arról, hogy a Biblia és a kereszténység meg a Jehova-szekta az egyetlen tuti, de kiváncsi lennék, hogy a válaszolók közül hányan lennének képesek akár az életükkel és a vérükkel igazolni a hitüket, mert pl. Ománban vagy Jemenben a sok muzulmán bármikor képes lenne felrobbantani magát (és bárki mást is :-), hogy ezzel is bizonyítsa, hogy a Korán az egyedüli tuti és az ítélet napján Allah le fog sújtani a sok parázna, hitetlen, beképzelt keresztényre és Jehovásra. Akik amellett, hogy nem hittek az egyetlen igaz Prófétának, Mohamednek, és hamis Istent imádtak, még terjesztették is a tévtanításaikat.
2014. ápr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Az az aprocska tény nem bizonytalanit el, hogy nem létezik olyan, hogy "a vallás"?
2014. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Mivel a hitet és Istent nem tudja eltörölni a sátán, ezért inkább elferdítette azt, a különböző vallások révén, hogy kételyt és össze-visszaságot szüljön az emberek között.
2014. ápr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
És isten miért nem akadályozza meg sose abban,hogy ilyen dolgokat tegyen a sátán?
2014. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

1-es,


"az ú.n. atesita országok megkövetelték"


Nem is tudtam, hogy vannak olyan országok ahol csakis ateisták élnek! Felsorolnál közülük néhányat?



"Az evolúció is egy vallásforma."


Persze, a jehovások által írt könyvekben ami olyan távol áll az igazságtól, mint bármely más tanításuk.

A többihez nem is szólnék hozzá.


2-es,


"Mi az a sok? Tudtommal vagyunk mi, akik Istenben hisznek, "


Mondjuk ezek: [link]



3-as,


"Szerintem is erről van szó, bár én azt mondanám, nem egy könyv több száz fejezete közül, hanem több száz könyv közül kell rájönni,"


Azért írtam egy könyvet fejezetekkel, hogy szemléltessem, mind ugyan arról próbál beszélni más más elmondás alapján.


"mind hatásában, mind hitelességében összehasonlíthatatlanul kiemelkedik a többi közül: ez a Biblia."


És mi alapján mondhatjuk ki hogy ez az igaz és egyetlen vallás? Csak mert íródott róla egy könyv? Pont erről beszéltem, hogy egyikről sem lehet eldönteni, melyik a hiteles forrás. A beleolvasásáról meg annyit, hogy megtettem és nem egy ellentétet vettem észre, mint azt sokan mások is megtették és jelezték kérdés formájában, de nem akarok elkanyarodni az eredeti kérdéstől. Ha lehet azt vitassuk meg máskor.


4-es,


"Katy: az evolúció nem vallásforma,hanem egy elmélet,aminél nincs jobb arra,hogy leírja hogyan alakulhattak ki a fajok egymásból."


Ez így van ahogy mondod.


"A vallásos hívőkkel kapcsolatban nekem is az a gondom,hogy mindegyik a saját vallásában annyira hisz és mindegyik olyan "megtapasztalásokat" sorakoztat fel,amelyek nem dokumentálhatóak reálisan, így azok nem lehetnek hitelesek."


Pontosan, az élő példa az előtted szóló 3-as, aki a bibliát helyezi mindenek felé.


6-os,


Nagyon jó érveket hoztál fel, vajon erre mit válaszolnak?



7-es,


"Az az aprocska tény nem bizonytalanit el, hogy nem létezik olyan, hogy "a vallás"?"


Ezt, hogy értetted?



8-as,


"Mivel a hitet és Istent nem tudja eltörölni a sátán, ezért inkább elferdítette azt, a különböző vallások révén, hogy kételyt és össze-visszaságot szüljön az emberek között."


Kérdésem tökéletesen megegyezik a 9-es hozzászólóval:


És isten miért nem akadályozza meg sose abban,hogy ilyen dolgokat tegyen a sátán?

2014. ápr. 9. 05:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!