Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem Jehova volt a kísértés ősoka?

Nem Jehova volt a kísértés ősoka?

Figyelt kérdés
Mivel semmi sem történik akarata nélkül, tökéletesen tudta, hogy az ember enni fog a tiltott fa gyümölcséből. Tehát ős szüleink bukását akarta, ehhez nem fér kétség.
2014. ápr. 11. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég sok dolog történhet Isten (és nem Jehova) akarat nélkül is. Azonban a rossz mindenképpen az ő akaratából származik. Lehet fogni sok mindent a szabad akaratra, de azt nem, hogy önmagában képes lett volna általa megteremteni az ember a rosszat. A szabad akarat csak lehetővé teszi, hogy kövessük a rosszat, de honnan a rossz, amit követni tudott az első ember? Honnan az engedetlenség? aZ ember gőgösségéből? De akkor honnan a gőg stb.? Ezt nem tudják a hívők megválaszolni.
2014. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos nem eppen.Isten tudta mi a jo es rosz szolt is hogy ha nem akarod a roszat ezt meg ezt ne tedd....

Az ember valasztott...

Isten nem szolt kozbe hogy meglegyen az ember szabad akarata de el sem halgataa az infot a roszrol hisz elore figyelmeztetett....

A jo es rosz meg szerintem mindig is letezni fog.A cel hogy ne kerulj a rosz befolyasa ala....

Talan az a pokol vagy tuzes to amirol a Jelenesek konyve ir hogy a rosz befolyasa alatt marad orokre a szemely igy semmi ertelme letezesenek....de viszont felkijalto jel lesz azoknak akika jot valasztottak hogy soha ne valaszak a roszat...En igy latom, nem azt irom hogy fogadd el vagy ez a helyes elgondolas, csak leirtam velemenyem.

2014. ápr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak javaslom a harmadik hozzászólásomat vitára:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


A bukás nem Isten akarata volt, csak nem akadályozta meg.

2014. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: elolvastam a választ. Érvelésed alapján az ember nem robot, hanem rosszabb annál, hiszen teljesen kiszámíthatatlan: tetteit nem a jelleme határozza meg, ami lehet jó vagy rossz, hanem valamiféle vak akarat viszi az embert. Szándékról beszélsz, de teljesen következetlenül teszed, hiszen bűnben végződő cselekedetet csak bűnös szándék előzhet meg. Nálad viszont a lekvár rakja el a nagymamát, és mintha a tett utólagos bűnné minősítése minősítené egyúttal bűnössé a szándékot is.

Márpedig akkor volna igazságos módon bűntethető valaki, ha tettét bűnös szándék előzi meg. Azonban Te nem adsz számot arról, honnan van, ki teremtette meg a bűnös szándékot. Az ember? Az embernek van szabadsága persze, de a szabadság önmagában lehet jó is és rossz is. Talán egy tett (elhatározás) eredménye a bűnös szándék? Na de ezt az elhatározást mi előzte meg? Ez itt a kérdés.

2014. ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nálad viszont a lekvár rakja el a nagymamát, és mintha a tett utólagos bűnné minősítése minősítené egyúttal bűnössé a szándékot is. "


Én is azt vallom, hogy a bűnös cselekedetet bűnös szándéknak kell megelőznie.

Addig senki sem mondható bűnösnek. Ez evidens.

Csak arra akarta utalni, hogy a nem magában a tettekben kell keresni a bűnt, hanem a szándékban. Azért, mert ütni tudsz, még ütni nem lesz rossz, csak ha nem jó helyre ütsz.


De abszolút igazad van, hogy az a kérdés, hogy honnan van a bűnös szándék? (hogy ütni akarok?)

Szerinted amit mi bűnnnek nevezünk, mikor szokott elkövetni az ember?

Szerintem két esetben.

- Ha magának akar előnyt és a másik akadály vagy hátrányt eredményez ebben.

- Élvezi a másik hátrányát.


Na de miért?

Az első esetben sajnos a világ nyomással van ránk, mert nem éppen szép. (teli van szenvedéssel és halállal). Szükösek az erőforrások és ezekre többen rámondják, hogy az övék és nem másé.

A második esetben meg az illető egy torz ember.


Vagy van jobb ötleted?

Miért szereti valaki ha hatalma van?

2014. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most nem arról beszélek, hogy baj, ha találsz egy almát a sivatagban és nem adod oda valamelyik másik embernek a 100 közül.

Hanem arról, hogy úgy kezd gondolkodni az ember, hogy ő Isten. Jobb mint a másik, ő érdemli az almát a másik viszont nem.

Nem tudom igazából én sem.

2014. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!