Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, mi a véleményetek a...

Ateisták, mi a véleményetek a halál utáni életről?

2014. febr. 28. 17:39
1 2
 1/18 anonim válasza:
szerinted ki fogja megnézni ezt a másfél órás videót?
2014. febr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Esetleg az, aki szeretne adni egy esélyt Istennek :)
2014. febr. 28. 17:42
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Ugye nem vártad el, hogy megnézzük ezt a videót ? Mi lenne, ha egyszer a saját szavatokkal érvelnétek, nem különböző cikkekkel, videókkal ? Saját gondolat mond valamit ? Önálló vélemény ?


Hogy a kérdésre is válaszoljak. Nem hiszek a halál utáni életben. Nem hiszek a lélekben. Nem hiszek előző életekben.

A halál beállta után pár perccel már megkezdődik az önemésztés, míg végül teljesen el nem rothad a test kis külső segítséggel. Nem túl szép dolog, én inkább hamvasztás párti vagyok. Megszűnik létezni az ember, vége, teljesen. De ha már minden áron szeretnél egy kis ezoterikus töltetet, akkor mondhatnám úgy is, hogy visszakerül az örök körforgásba. Kb. annyira , mint hogy te is azt a vizet iszod, amit egykoron Napóleon is.

Aki IGAZÁN meghalt, az nem tért vissza. Nem is fog.

2014. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A legtöbb vallás szerint van halál utáni élet.

Miért pont a keresztény Istent hozod fel? Vagy nem arra gondoltál?

2014. febr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én, ha akarnám se tudnám megnézni a videót sorry. (rossz net)

De a címből következtetve, ugye emberek "halál utáni" élménybeszámolóikról van szó?

Ha igen az se nagyon tud elgondolkoztatni több okból is.

Én a halál után a szó szerinti "nem létezést" tartom valószínűnek.

De aztán lehet, hogy tévedek és érni fog, vagy egy kellemes, vagy egy kellemetlen meglepetés :) Majd eldől...

2014. febr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

ha az ateistakat szolitod meg, kar ilyen videokat linkelni, senki sem fogja megnezni. az elso 2 masodperc utan en is lecsuktam (amint a cimet meglattam). ostoba dolog ilyesmivel teriteni, ellenorizhetetlen mendemondak, tavoli foldreszeken elo emberek 'beszamoloi' a nullanal is kevesebbet ernek.


a halal utan nincs elet - illetve de, az alacsonyabb rendu eletformak (bakteriumok, fergek) elkezdik a testet feldolgozni, hogy mas elolenyek szamara felhasznalhato anyagokka bontsak, a termeszetes korforgasnak megfeleloen.

2014. febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A kettő kizárja egymást.

A halál és az élet ellentétesek.

2014. febr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én sem néztem meg a videót, nem is fogom, de ha "halálból visszatért" emberek emlékeiről van benne szó, akkor eleve kuka, ugyanis ők nem haltak meg, ugyan a szívük leállt x időre, de az agyi tevékenységük és és a szervezet működése nem. Ha igazán meghaltak volna, akkor agyhalottak lettek volna. Abból meg senki nem jött vissza.
2014. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Halál után pont ugyanúgy fogjuk magunkat érezni, mint születésünk előtt. :)
2014. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a videók egyébként is a legtöbb esetben előre megrendezettek, előre megírt szövegeket mondanak és játszanak el amatőr színészpalánták. Legtöbbször nem is élték át soha azokat a dolgokat, amikről beszélnek. Van, hogy nem is jártak soha azokon a tájakon, amikről beszélnek. Csak kapnak érte egy kis pénzt, hogy eljátsszák a szerepet, és mindenki happy.

A szereplők azért, mert egy néhány órás forgatásért kapnak 10-20K Ft-ot, a film forgatója azért, mert teljesíti a megbízást, az egyház azért, mert népszerűsíti őket a film, Te meg - mint bárány - azért, mert örömmel dörgölheted az általad szkeptikusnak vagy ateistának tartott emberek orra alá a "bizonyítékokat". Nincs ebben semmi különleges, pénz beszél, kutya ugat. A népnek meg nem kell más, mint kenyér és cirkusz.

2014. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!