Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hová tűntek a vallásos válaszo...

Openyoureye kérdése:

Hová tűntek a vallásos válaszolók? Vagy csak engem tisztelnek meg azzal, hogy egy kérdésemre sem válaszolnak?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben mióta kényesebb kérdéseket feszegetek, legtöbbször ateisták írnak csak kommenteket, de vallásostól igen ritkán, talán ha egy. Lehet, hogy ezzel, csak engem tűntetnek ki? És ha igen, megkérdezhetem, hogy miért?

2014. ápr. 24. 20:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Katolikus keresztény vagyok, a kérdésedre a válaszom az, hogy kevesebb valláskritikai válaszolok, mint amire nem. A másik ok, hogy nem sok időt töltök gyakorikérdések-böngészéssel.


A miértre pedig azt tudom mondani, hogy azért, mert egyrészt természetesen én sem tudok mindenre kielégítő választ adni, másrészt gyakran kapcsolódnak be a kommentelésbe a te stílusodhoz hasonló (kérlek, ne vedd személyeskedésnek) válaszolók. Az a problémám, hogy már a kérdés megfogalmazásából is, de a kommentekből is érződik, hogy eleve elutasítóan állsz hozzá a hit kérdéseihez, elsősorban nem a válaszokra vagy kíváncsi, hanem alkalmat, módot keresel arra, hogy provokálni, alázni tudj. Sajnos vannak akik felülnek a provokációdnak, így ezek az emberek alapján már általánosítva azt állítod, hogy a vallásosak tolakodók, erőszakosak és így tovább. Én őszintén nagyon szívesen válaszolnék jóhiszeműen feltett kérdésekre, de ehhez rendelkezned kellene egy kis nyitottsággal, valódi kíváncsisággal.

2014. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
valláskritikai kérdésekre*
2014. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Heapstones Zoltán válasza:
Ezen témával kapcsolatosan vesztegetett minden szó, mert nem a kíváncsiság mintsem a maró gúny a hajtómotorja! Máté ev. 7:6 "Ne adjátok azt, ami szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket." És aki tanul de mindannak ellene megy: II Péter 2:22 "De betelt rajtok az igaz példabeszéd szava: Az eb visszatért a saját okádására, és a megmosódott disznó a sárnak fertőjébe."
2016. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!