Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért akarják...

A keresztények miért akarják kisajátítani és vallási köntösbe bújtatni a " szeretet " szó mögött rejlő horizontokat?

Figyelt kérdés
Nincs annál nevetségesebb, mint amikor egy keresztény a Bibliára,vagy Jézusra hivatkozva beszél a szeretet fontosságáról. Ezt az alaptulajdonságunkat nem a Biblia fogja hitelesíteni, és aki soha nem hallott semmilyen vallásról, azok ugyanazt a szeretet érzést tudják átélni, mint a Jézus szavait fennen hangoztatók. Emellett erre számtalan állatfaj képes, sőt, közösségi összetartásra is. Nem a vallások által létezik a szeretet. Mindkét oldal kifejtését várom...

2014. ápr. 25. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Mert mindenki szereti a pénzt.
2014. ápr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Még dél sincsen és már miket keversz itt össze!?
2014. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok sem fanatikus vallásos se nem ateista. Úgyhogy oda sorolod a véleményem ahova szeretnéd :)

Én azt gondolom, hogy abban igazad van, hogy a kereszténység és Jézus nélkül is át lehet élni a szeretet érzését. És igen, mindenki képes átélni. Jézus ennél annyival mond többet, hogy szerinte ne csak azokat szeressük, akik minket is szeretnek. Ne csak azokkal tegyünk jót akik velünk is így cselekednek. Hanem mindenkivel bánjunk úgy ahogy szeretnénk, hogy velünk is bánjanak. Lényegében számomra az egész a békés egymás mellett élésről szól. Egy olyan társadalomról ahol az emberek nem csak a saját és közvetlen környezetük jólétét tartják szem előtt, hanem mindenki másét is. Persze ilyen még nem volt és (szvsz) nem is nagyon lesz. Az ember az ember és az is marad...

2014. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:

Nem tudok olyan keresztény véleményről (ha te igen, légyszíves linkeld ide), miszerint a szeretet csak Jézus által létezik.

Jézus ezt mondta: "Amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást" (Értsd: feltétel nélkül, előítéletek nélkül)

Szó nincs itt kizárólagosságról, ez pont az egyetemes szereteről szól.

2014. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kell egy önmagukon kívül helyezhető katalizátor (dogma) önmagukhoz, egy követendő referenciapélda, az ÍRÁS. Aminek van egypár fajta értelmezése - és ettől a ponttól válik számomra is nevetségessé. Mahinálnak, önigazolnak, ügyeskednek, magyaráznak, ez az egyik csoport, másik meg értelmezni sem akarja, csak rácuppan a csöcsre, csak legyen mit követni. Az addig rendben van, hogy útmutatás, meg az ember az ember marad és szüksége van egy etalonra, de hát látjuk, hogy nem megy. Hatásfoka nem nagy. Elsősorban önmagukhoz kellene felnőnie az egyénnek, hogy jól tudja értékelni akár az írást, akár egy szituációt, akár a saját maga érzelmeit. Lássuk be: ehhez a legtöbben hülyék és azok is maradnak. Sokaknak kell a meseköntös.
2014. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 titak ***** válasza:

Az "egyetemes" szeretet csak a KERESZTéNYEKNéL létezhet. Másoknál a szeretet múlandó, ideiglenes, földi képzelkésekből származó emberi részrehajlás.

Ezzel szemben a kereszténységben, ha valakit nem szeretsz bűnt követsz el ellene, viszont a bűn meggyónható, a megbocsájtása kiváltható, megvásárólható.

2014. ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Jelentettem ezt a kérdést is. Felháborító az Isten káromlásod.
2014. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

" Jelentettem ezt a kérdést is. Felháborító az Isten káromlásod."


Így néz ki a szeretet vallása! Egyes valláskárosultak odáig elmennek, hogy úgy viselkednek, mint a gyerek, aki ha valami nem megy, csapkod, vergődik. Ha már elfogynak az érvek, jön az indulat? Fáj az ellentétes vélemény? Más vélemény, értékrend elfogadása? Egymás tisztelete? Ilyen az, amikor teret kap a vallásos fundamentalizmus, egy földrésszel arrébb ez a mentalitás robbantgat. Jelentgessem én is, aki Zeuszról, Dionüszoszról... rosszat mond? Ez több,mint szánalmas, ez vallásos!

2014. ápr. 26. 06:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát Filoszmen barátom, bár idönként más-más oldalról látjuk a dolgokat, de sajnos nagy igazság van a szavaidban.


A kereszténység nevében és sajnos Jézus nevében, a Biblia nevében sok kegyetlenséget követtek el az egyházak is és a nagy vakbuzgó vallásos egyének is. / így van ez ma is :( /


Mert milyen szeretet volt az, amikor keresztes hadjáratokat vezettek, vagy kegyetlenül üldözték az úgynevezett eretnekeket.


Szeretet. De mi a szeretet? Tudod ismerek néhány egyént, akik úgy képzelik el a keresztény szeretetet, hogy ugye nekik mindenki segítsen, hallgassa örökös nyafogásukat. De öket sohasem látni, hogy valakinek valamit jót tennének. Mint a kisgyermek, ha nem kapok több nyalókát, akkor nem szeretsz.


Az ember lelkiismerettel rendelkezik. Ezt lehet iskolázni, érzékennyé tenni, de lehet megkeményíteni, bestiálisan érzéketlenné tenni.


Valahol olvastam, hogy állítólag ha valakiböl gonosz bestiát akartak nevelni, valamilyen piszkos ügyért, akkor megtanították elöször is kínozni az állatokat. Megkeményedik, érzéketlenné válik a lelkiismerete és elveszíti a természetes emberi szeretet érzést.


Szóval öszefoglalóként bár te ezt másként látod :)

Isten az embert lelkiismerettel alkotta meg és azzal a képességgel, hogy szeretni tud, még ha dzsungel mélyén él is


Katy

2014. ápr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Katy!

Köszönöm, ha te is így látod. Ennyi a szabad vélemény? Mi ez, kommunista diktatúra, hogy jelentgetjük a nekünk nem tetsző véleményt értékrendet? Mindegy, kinek mi a véleménye, de az emberség, mind fölött áll. A humanizmus nem választható, hanem kötelező! Szerintem...

2014. ápr. 26. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!