Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mi okotok van,...

Ateisták! Mi okotok van, hogynehigyetek Istenben?

Figyelt kérdés

2014. máj. 8. 23:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
98%
Valószínűleg nincs okuk arra, hogy higgyenek Istenben...
2014. máj. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
52%
Abban hisznek, hogy nincs Isten/isten.
2014. máj. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 savanyújóska ***** válasza:
96%
Reszemrol pszeudo-ateista vagyok, nem tagadom egy felsobb entitas letezeset, de igazan nem is hiszek benne. Es miert? Mert az a velemenyem (es ezt foleg Stanislaw Lem muvei formaltaky de pl. Futurama resz is volt ilyen), hogy egy mindenhato akkor a legmindenhatobb, ha nem csinal semmit. Mert ha most elkezdesz itt csodakat tenni, akkor vegul nem lesz csoda, ha viszont keveset teszel, akkor meg a tobbseg nem hiszi el! (Mint most is.) Es ha beleavatkozol abba, amit teremtettel, akkor teljesen onos erdek volt a teremtes, es csak figurak vagyunk a vilag legnagyobb lego-szettjeben, ez az otlet meg nem tetszik. Roviden osszefoglalva - ha egyertelmuen letezne, akkor elveszitene az "isteni" jelleget, tehat a lenyeget, ha pedig nem egyertelmu, akkor mindenki maga donti el, akar-e hinni benne. Es ezt en szepnek tartom, ha neked hited eros, es eros var a te Istened, am legyen, amig engem, felebaratodat nem bantasz vele illetve nem akarod ram eroltetni, addig teljes mertekben tiszteletben tartom.
2014. máj. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
92%
Ha lenne Isten, megtanítaná a gyermekeit helyesen írni.
2014. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
98%

Kedves kérdező, a nevedből és a kérdésedből arra következtetek, hogy a keresztény Istenről szól a kérdésed. A rövid válaszom az, hogy azért nem hiszek benne, mert semmilyen bizonyíték nincs rá. És sokkal logikusabb, hogy az emberek teremtették meg "Istent".

Egyébként, te miért éppen a keresztény Istenben hiszel?

2014. máj. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
85%

A keresztény isten bizonyíthatóan nincs - bárkivel kiállok a Carmel Hegyi Próbára ez ügyben.


Egyébként meg az az okom, hogy nincs okom hinni semmilyen istenségben. Adj rá okot, és hinni fogok.

2014. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
93%

Ha Távol-Keletre születtél volna, ma Buddha hívő lennél. Ha közel Keletre, akkor muszlim, ha Indiába, akkor a lélekvándorlásban hívő hindu vallás követője.

Inkább te győzz meg arról, hogy miért éppen a te istenedben kéne hinnünk?

2014. máj. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
97%

Hadd fordítsam meg a kérdést.


Nektek, hívőknek mi okotok van, hogy higgyetek Istenben?

2014. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
96%

Ha valaki meggyőz arról, hogy az erkölcsi jó ( az etikairól meg már ne is beszéljünk...) csak a vallás által létezik, akkor azonnal...

Egyébként a természetben, de az Univerzumban is minden a születésről és elmúlásról szól. A kettő között van a létezés. Ezt az időt van akinek az elmúlás elfogadása tölti ki, van akinek az elmúlástól való rettegés. Kérdem én: Ezek a nézetek befolyásolnak bármit is?

2014. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Mi okod, hogy higgy istenben?

Én történetesen abban hiszek, hogy az emberek képesek megérteni egymást. Meg abban is, hogy a Föld kering a Nap körül. Mindkettőben azért hiszek, mert meggyőződtem ezek lehetőségéről, bizonyosságáról. Mondj egy okot, amiért hinnem kell olyanban, amiről nem tudom, létezik-e.

De tőled nem követelem, hogy ugyanígy tégy. Elfogadom, hogy te másból indulsz ki, neked más a jó. Ez mindaddig így lesz, amíg nem akarod, hogy hozzád hasonló legyek.

2014. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!