Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mi okotok van,...

Ateisták! Mi okotok van, hogynehigyetek Istenben?

Figyelt kérdés

2014. máj. 8. 23:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 nagylzs ***** válasza:
95%
Szerintem az hithez sokkal inkább okra van szükség mint a hit hiányára. A hit hiányához nem kell különösebb ok.
2014. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:

Hát figyelj!

Volt egy jó ismerősöm, akinek a barátnője tudott cifrákat mondani. Egyszer úgy mentegetőzött, hogy azért késett, mert olyan sokan voltak a villamoson, hogy nem tudott leszállni, elment a végállomásig, aztán még kétszer körbement, míg végül sikerült eljutnia hozzánk, de ekkor is csak úgy, hogy végül az ablakon mászott ki a villamosból.

Mit mondjak, volt aki nevetett, volt aki beszólt neki, hogy miért nézi a többi embert tökkelütöttnek, egyedül és voltam, aki eggyüttérzően bólogatott, mert semmibe sem került nekem és szidtam a közlekedést, mert ez akár valóság is lehetett volna, hiszen villamos is van, meg végállomás, aztán néha megesik, hogy tömegnyomor van rajta, az ablakon, ha bajosan is, de talán ki is lehet mászni, mert mégiscsak van ablak és attól függetlenül, hogy a történet szokatlan, hajlamos voltam hitelt adni neki, de Istenben nem tudok hinni.

Valahogy az túl gyermeteg mese.

:)

2014. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók! Arra kérlek titeket, hogy minden este lefekvés elõtt mondjátok el eszt a szöveget: ,,a mennyben nemhiszek a poklot tagadom Istent nemfogadom el" de! Necsak elhadard, hanem gondold végig a szöveget. És tudd sosem vagy egyedül, ha bennevagy írj privátban. :-)
2014. máj. 9. 17:45
 14/76 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene eZt elmondanunk?
2014. máj. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 Salx Narval ***** válasza:
Muszáj ezt lefekvés előtt mondogatni? Ha jól értelmezem a kérdést, te magad is ateista vagy valahol.Te így fekszel le esténként? Én csak egyel kevesebb istenben nem hiszek, mint te, nem olyan nagy különbség. Ezt te , hogy látod? Az ok, ugyan az mint nálad, neked mi okod nem hinni a többi Istenben? Na látod, én is pont úgy vélekedek a te istenedről és még csak nem is kérlek hülyeségekre .Szép hétvégét neked.
2014. máj. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
Ennek tényleg nincs értelme. Nem azt kell mantrázni, ami nincs, hanem azt szokták, amiről azt hiszik, hogy van.
2014. máj. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Talán megteszem amit kérsz, cserébe arra kérlek téged, hogy minden este, lefekvés előtt mondd el ezt a szöveget: "Valhallában nem hiszek, a Jégóriásokat tagadom, Odint nem fogadom el" de! Ne csak elhadard, hanem gondold végig a szöveget... ;)
2014. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:

Pfff.


Annak még volt értelme hogy feltölts vidcsit ahol azt mondod "Tagadom a Szent Lelket" (a Biblia szerint az egyetlen megbocsáthatatlan bűn a SzentLélek káromlása).

2014. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:

„A hit hiányához nem kell különösebb ok.”


Tévedés... Én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem kell különösebben megindokolni a számtalan okot, ami a hit hiányához vezet.

2014. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 A kérdező kommentje:
Aki már letette az Úr kezébe az életét(megtért) az onnan ki nemeshet. Annak MINDEN büne megbocsáttatik. Ha félsz elmondani e szöveget akkor inkább menj el templomba halgasd az igét. Tudod az óra sem állt össze magától volt egy alkotója, mint mindennek. A földnek is volt alkotója: egy felsõbrendü lény. Ha tudni akarod, hogy milyen az Úr: milyen a hatalma próbálj kiábránditani a hitembõl. Gondolkodj el rajta mivel tudsz a legjobban megrendíteni. Hogy mi a garancia, hogy együttmüködök: mivel az Úr amit megigér, azt be is tartsa, és nekem õ a példaképem(mint minden keresztyénnek) ezért megígérem, hogy együttmüködök veled. Próbáld ki nyugodttan. Várom a kérdéseket taktikákat egyszerre csak eggyet jó, hogy legyen tiszta hogy mitakarsz. ;-)
2014. máj. 10. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!