Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » (Neo) Protestánsok! Ha a...

(Neo) Protestánsok! Ha a Biblia elég bizonyíték arra, hogy Isten létezik (Sola Scriptura), a Pókember képregény miért nem elég bizonyíték arra, hogy Pókember létezik?

Figyelt kérdés
Katolikus és Ortodox szemszögből írom a kérdést, ugyebár ezen egyházak szerint a Szentírásnál fontosabb bizonyíték Isten és Jézus létezésére a Szent Hagyományok. A Reformációkor létrejött irányzat szerint pedig mindenre a Szentírás a bizonyíték, azaz a Valódi Kereszt szilánkjai, a Torinói Lepel, a Szentek és a katolikus és ortodox egyház által ápolt hagyományok feleslegesek. Kérdem én, ha egy könyv, amiben leírják, hogy mindez megtörtént, a bizonyíték arra, hogy létezik Isten, akkor a Pókember képregény miért nem ad okot nektek arra, hogy Pókemberben is higyjetek?

2014. máj. 10. 19:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%
Pókemberről még film is van! Nem is egy!
2014. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

A képregény nem állítja magáról, hogy igaz.


Nem mondom, hogy ez döntő érv lenne a Biblia igazsága mellett, de mindenképp radikális különbség.

2014. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
25%

„A képregény nem állítja magáról, hogy igaz.”


Igen, ez így van. Csakhogy nagyon sokan (főleg a kisebb gyerekek) igaznak érzik, akárcsak a hívők a Bibliát.

2014. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%

Katolikusként azért módosítanék, mert a Szentírás is ugyanolyan fontos, mint a Szent Hagyomány. Isten létére az egyik fontos érv maga Jézus, és az Ő életét pedig a Szentírásból, azon belül pedig az evangéliumokból ismerjük. Miért más ez, mint a Pókember? Azért, mert Jézus része lett a történelmünknek. A feltámadás az már valóban hit kérdése, de élete, tanítása és főleg annak hatása megtörtént esemény.

Ezen kívül én még a vértanúkat szoktam felhozni érvként. Már a Római Birodalom keresztényüldözésekor ezrével haltak meg az emberek hitük miatt és azóta is napjainkban is ölnek meg ezért embereket. Oké, lehet azt mondani, hogy ezek mind őrültek, ez is álláspont. De azt érdemes látni, hogy a hitnek van ekkora hatása. A Pókemberért szerintem még nem sokan vállalták a halált.

2014. máj. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ha Pókemberért nem is haltak meg, de Allahért, Buddháért és a többi istenért rengetegen, így hát ez nem érv.

Az eretnekek, akiket máglyán elégettetek, azok más hit mártírjai, vagy vértanúi és az, hogy valakit megölnek a hitéért, az semmit nem bizonyít.

Egyébként a képregény azzal, hogy de facto valamiről szól, azzal azt állítja, hogy létezik.

Talán az igazzá tesz bármit is, ha egyszerűen kijelentem, hogy az igaz?

2014. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

„Egyébként a képregény azzal, hogy de facto valamiről szól, azzal azt állítja, hogy létezik.”


Maradjunk annyiban, hogy a képregény nem állítja magáról azt, hogy igaz..., de azt sem, hogy nem igaz.

2014. máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"Egyébként a képregény azzal, hogy de facto valamiről szól, azzal azt állítja, hogy létezik."


- Nem. Éppen ez a fikció funkciója, hogy tudjuk, hogy fikció, ugyanakkor mégis elmerül benne az olvasó, igazzá is válik, ettől olyan dinamikus az olvasó és a könyv viszonya.

Ha explicite azt állítaná, mindez igaz, ez a funkció nem valósulhatna meg.


"Talán az igazzá tesz bármit is, ha egyszerűen kijelentem, hogy az igaz?"


- Ezt itt senki sem állította.

2014. máj. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Csak éppen a Biblia
2014. máj. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

#4

És akiket a keresztények végeztek ki a hitükért? Mondjuk mert azt állították, hogy a Föld a Nap körül kering?

2014. máj. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Salx Narval ***** válasza:
A Biblia nem bizonyíték Isten létezésére ez nyilvánvaló, hiszen ha az lenne akkor nem lennének vallások és hitet bizonyosság váltaná fel. Pontosabban fogalmazva, akkor tudnánk és nem csak elhinnénk az emberek, hogy Isten él.
2014. máj. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!