Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen érveket (akár tudományo...

Milyen érveket (akár tudományos alapú) vagy saját érveitek tudtok felsorakoztatni az ateizmus mellett?

Figyelt kérdés
Ha valóban nem lenne Isten, akkor világvége sem. Nem igaz?
2014. máj. 12. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha a világ alatt az általunk érzékelhető világot érted,akkor tudományos alapon simán eljöhet. Minket embereket valószínű,hogy egy üstökös vagy szupernova hamarabb eltöröl,mint a világvége bekövetkezne. Én valahogy úgy képzelem a világvéget,hogy a tér széthullik..
2014. máj. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Világvége elég sokféle módon lehet isten nélkül is.

De az ateizmus ebből képes valamennyit kideríteni - míg a vallás nem. Ez is egy érv.

Aztán ezt esetleg el is lehet kerülni (pl. átmenni egy másik világba, vagy fenntartani valamennyit a világunkból) - a hit ehhez kevés.


Általában: TUDNI akkor fogunk többet a világunkról, ha a vallás béklyói nélkül élünk és kutatunk.

És ekkor beleszólásunk is sokkal több lesz az életünkbe.

2014. máj. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hit kérdése.
2014. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A halál fogalmát nem a kereszténység találta ki, hogy riogassa az embereket.
2014. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Részemről nem szoktam hinni, azaz bármit bizonyíték hiányában teljesen elfogadni.

Természetesen a mindennapi életben látszólag ezt kell tenni, ha mondjuk valaki bármit mond, vagy kijelent. Mivel látatlanban felesleges kukacoskodni, ezért én a látszat szerint hajlamos vagyok elfogadni, de valójában csak az ehhez szükséges bizonyítékok ismerete arányában fogadok el bármit is.

Magyarán, egyáltalán nem csodálkoznék, ha nem lenne igaz, mert lehet tévedés, hazugság, vagy mint a leggyakoribb esetben, részigazság.


Isten annyira alul definiált, nincs róla semmi ismeretünk, hogy számomra egyértelmű, hogy csupán a képzelet szülötte. így hát nincs is miben hinni.

A bibliai népmesék érvként való elfogadása nekem egyenesen elképesztő, a hitvilág naiv elemei szerintem eleve kizárják igazságtartalmukat.

Nem akartam, de nincs mese, ki kell mondanom, mert különben félre lehetne érteni, hogy szerintem annyira primitív, hogy ha ötéves gyerek gondolkodna így, róla is azt tételezném fel, hogy félkegyelmű, még fiatal kora, tapasztalatlansága sem lenne mentség.

2014. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Én az 5 évesnek elnézném. Akkor nég a télapóban is hisznek.

Egyébként azzal aki hisz Istenben, semmi gond. Számomra az az ember "fura", aki elhiszi, hogy a Biblia Isten szava, nem emberek rakták össze, ...

2014. máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bölény25 ***** válasza:
100%
Érvek?Hát pl:a logika és a józan ész!
2014. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!