Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A különböző vallások hogy...

A különböző vallások hogy engedhetik meg ezt maguknak vagy hogy engedhetik meg nekik hogy érzelmileg terrorban tartsák a hívőket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy feszt azzal fenyegetőznek a papok a hívőknek hogy ha ezt meg ezt csinálod vagy nem úgy teszel akkor a pokolra jutsz? Ilyenek hogy házasság előtti szex bűn... mész a pokolba, kihagyni a miséket bármilyen okból is bűn, mész a pokolba, nem fizetsz egyház adót, mész a pokolba ( ezzel csak azt nem értem hogy mi jogon követelnek és házalnak vele, legalább is hozzánk egy időben jöttek még meg nem mondtuk nekik hogy fel lesznek jelentve ha még egyszer is megjelennek... ) meg hogy ugye a házasság előtti szex bűn de még házasságban is megpillantani a másik fél pucér testét még az is bűn... meg hogy szexelni is csak akkor szabad ha gyereket akarnak. Nem értem hogy hogyhogy nem fogják fel hogy az is bűn ha másra kényszerítjük a saját akaratunkat bármely módon nemhogy még lelki terrorral és hogy ezzel pont ők fognak a pokol tüzén elégni...


mikor annó kb 14 éve mikor 3. - 4. osztályos lehettem, jött a pap a suliba hittant tartani és feszt zajgatta a gyerekeket hogy ha nem jössz hittanra akkor a pokol tüzén fogsz elégni, megy ilyenek... kérdésem hogy ezt mégis milyen jogon teszik és mért engedik nekik? az ilyen papokat mért nem lehet kivágni a francba az egyházból vagy az egész vallást úgy ahogy van beszüntetni? Akit előbb említettem pap a falunkban asszem római katolikus bár fogalmam sincs róla hogy micsoda... meg ez a gyónás... mi jogon akarja az én titkaimat megtudni? mikor semmi köze hozzá a másik meg ha akarom itthon is imádkozhatok meg meggyónhatom a bűneim egyenesen istenhez szólva.



2014. máj. 14. 23:17
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Meg ez is mi hogy egy gyerek nem járhat hittanra még nincs megkeresztelve, de nem kereszteli meg még nem tudom hány évig nem jár hittanra?
2014. máj. 14. 23:21
 2/27 anonim ***** válasza:
32%
Ugye, hogy értelmetlenség?
2014. máj. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
mármint annak amit leírtam melyik része?
2014. máj. 14. 23:35
 4/27 anonim ***** válasza:
11%

Tisztelt Kérdező!


Nem olvastam végig, amit írtál, most csak két dologra reagálnék.


1. A Biblia nem tanít az örökké égő tüzes pokolról. Az olthatatlan tűz képanyaga az Ószövetségből lett átemelve, és az apokaliptikus irodalomban a végső megsemmisülés jelképe.


2. Az, hogy a házasság előtti szexuális élet bűn, nem a papok találták ki, hanem Isten rendelte úgy, hogy a szexuális vágyakat az ember csak a házastársával élje ki.

2014. máj. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
21%
Úgy értem, hogy mindenben igazad van.
2014. máj. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

az első pontra amit írtál csak azt tudom neked mondani hogy én egy szót nem olvastam a bibliából, én csak azt írtam amit a pap mondott...


a második pont meg honnan tudhatja bárki is hogy a biblia hogy íródott vagy honnan jöttek a benne lévő dolgok, lehet hogy csak egy hatalom mániás valaki írta vagy valami, és évezredek óta ez folyik a csapból... az meg nem tudom miért lenne bűn ha házasság előtt szexelnek az emberek, mert erre indoklást még a papunk sem tudott mondani csak annyit hogy azért mert a biblia írja...

2014. máj. 14. 23:40
 7/27 A kérdező kommentje:
Első: így már értem, köszi
2014. máj. 14. 23:41
 8/27 A kérdező kommentje:
a megint másik meg hogy egyik szavuk üti a másikat, mert dícsérik az urat hogy milyen jó meg minden de ha tényleg ő rendelte el ezeket, akkor nem egy zsarnokoskodó politikus módjára tette volna
2014. máj. 14. 23:46
 9/27 anonim ***** válasza:
27%

Tisztelt Kérdező!


1. Ha nem ismered a Bibliát, akkor szerintem a kereszténységet sem kéne kritizálnod, mivel a kereszténység alapdokumentuma a Biblia. Amit pedig nem ismerünk, azt nem illik kritizálni. Már csak azért sem, mert az egyházak tanításai közül nem minden a Biblián alapul, tehát könnyen lehet, hogy amit te kritizálsz (pl az örökké égő pokol), az köszönőviszonyban sincs a Szentírással.


2. A Biblia keletkezéstörténete pedig nem titok senki előtt sem, ugyanis a benne található történelmi adatok, vagy a szent iratok nyelvezete révén jól tudjuk, hogy mikor keletkeztek, és azt is, hogy ki írta. Arról nem is beszélve, hogy az ókorból bőséges forrás maradt fent, aminek segítségével tudjuk rekonstruálni nem csak az eredeti szöveget, hanem a kanonizáció keletkezésének a körülményeit is. Hogy pedig Isten miért tartja bűnnek a házasság előtti szexuális életet, arra jó példa a mai világ, amely megrontja Isten törvényét. Most nem csak arra a szexuális szabadságra gondolok, amely korunkban jelen van, hanem arra is, amikor valaki "szerelemből" lefekszik a másikkal, aztán besikerül egy nem kívánt terhesség, ugyanis tudomásom szerint nincs 100%-os védekezési módszer. Ha meg az újdonsult anyuka és apuka nincs felkészülve a gyermeknevelésre, akkor az csak a gyermeknek rossz, hogy felelőtlen szülőket kap. A szexualitásnak a házasságban van a helye, amikor két ember elkötelezte magát egymás mellett, akkor nem értheti őket váratlan meglepetés.

2014. máj. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
meg ez hogy ne kérdőjelezd meg, higgy vakon stb... ez is mi már? erre egy normálisan gondolkodó ép eszű ember erre nem képes.. az ember mindig is kutatni fog minden után, válaszokat, értelmes meg magyarázható válaszokat vár, ez belénk van kódolva...
2014. máj. 14. 23:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!