Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek vannak ordító...

Szerintetek vannak ordító ellentmondások a Bibliában? És ha igen melyek ezek?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 00:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
2%
Nincsenek.
2014. máj. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
13%

Nincsenek ellentmondások a Bibliában, maximum azok az emberek fognak találni, akik speciálisan ellentmondásokat keresnek, és e céljukhoz az 1908-as revideált Károlit használják az eredeti nyelvek ismerete, a hermeneutikai alapszabályok, és a történelmi háttér ismerete nélkül.


Így tényleg lehet találni ellentmondásokat, sőt talán az egész Szentírás értelmetlennek fog tűnni.

2014. máj. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

Kedves hívők?

Hisztek abban, hogy Isten 6 nap alatt megteremtette a Földet? Hisztek abban, hogy nincs Evolúció, nem voltak dinoszauruszok és semmilyen prehisztorikus élőlények? Hisztek abban, hogy a világ 6000 éves? Mert ha az itt felsoroltak közül akár csak egyben is kételkedtek, hiteltelenné válik az egész vallásotok, hiszen ha nincs teremtés, eredendő bűn, így Jézus sincs.

A kérdésedre válaszolván: Jézus utolsó kiáltását háromféleképpen szerepel a Bibliában. Isten arcát senki sem látta, ha valaki mégis az azonnal meghal (Jónás1:18, Kiv33:20), de gondolom ez nem vonatkozik Mózesra (Kiv33:11), se Jákobra (Teremtés32:30).

Többszáz kisebb-nagyobb ellentmondás van a Bibliábam, ha érdekel a nézz utána. Egy vallási könyv nem olyan mint egy felhasználási feltétel, amin végiglapozol és beleegyezel, illik tudni hogy mit követsz.

2014. máj. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%
Az első választ nem én írtam – bár a százalékos mutatók alapján akár én is írhattam volna... A lényeg, hogy nem értek egyet a másik 43%-os válaszolóval (sem), és roppant kellemetlenül érzem magam emiatt a sajnálatos egybeesés miatt.
2014. máj. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 01:46?


Nem tudom, hogy mennyire vagy jártas a modern hittudomámyban, de a 19. századtól a teológiákon már az u.n. történeti-irodalomkritikai bevezetés-tudományt tanítják, amely az egy az egyben elveti a 6 napos teremtés a többivel együtt, mert a műfaji elemzés során más eredményre jutottak. Ennek lényege az, hogy a Genezis első 11. fejezetét nem mitológiának, de mégcsak nem is az evolúció képletes leírásának tekintik, hanem egyfajta visszatekintő próféciának, amely nem a szó szoros értelemben vett történeti leírás, hanem a korabeli pogány vallások világképe ellentéteként fogalmazódott meg. Egy racionalista bibliatudós tehát még hihet akár az evolúcióban is, az ő hitére semmilyen hatással nincs az, amit leírtál.


A másik: Jézus utolsó kiáltása nem háromféleképpen szerepel a Bibliában hanem három különálló feljegyzés, amelyet kronológiai sorrendbe lehet rakni. A modern teológiában ezt talán úgy is nevezik, hogy "hét szó a keresztfán". Az evangéliumok ugyanis egymást kiegészítik. Másrészt pedig, a szinoptikus evangéliumokat három különböző szerző írta, három különböző műveltséggel, három különböző csoportnak. Máté például egy zsidó ember volt, foglalkozását tekintve vámszedő, közvetlenül Krisztus tanítványa volt, és a zsidóknak írtak az evangéliumát. Lukács evvel szemben pogánykeresztény volt, foglalkozást tekintve orvos, származását tekintve hellenisztikus műveltséggek rendelkezett, és ha jól tudom, a görögöknek írta az evangéliumot. Ő nem tartozott Jézus apostolaihoz, hanem kutatómunkát végzett, és különböző források felhasználásával állította össze az evangéliumát (Luk 1,1-3). Ilyen különbségek ellenére akkor miért is kéne a két evangéliumnak egyezni? Talán épp az a természetes, hogy különbözik egymástól bizonyos részletekben nem?


Ami pedig Isten színről-színre való látását illeti: A Biblia nem tanít arról, hogy önmagában azért halna meg valaki, mert meglátja Isten arcát. Nem maga a látvány, hanem Isten lényéből kiáradó dicsőség az, amely azonnali halált okoz a bűnös embernek. "Mert a mi Istenünk megemésztő tűz." (Zsid 12,29) - természetesen csak a bűnös embernek. A prófétai könyvek feljegyzése szerint amikor egy próféta szembetalálta magát egy mennyei lénnyel, akkor fizikailag elgyengült, és megilyedt (Pl Dán 8,16-18) Mózes bár beszélt Istennel közvetlenül, de az arcát egészen biztosan nem látta, hiszen maga Mózes jegyez fel egy olyan esetet, amikor Isten arca előtte is láthatóvá válhatott volna. Azonban hogy meg ne haljon, Isten beállíttatta a sziklahasadékba, és csak hátulról engedte meg, hogy lássa (2Móz 33,22-23). Ami Jákóbot illeti, azon a bizonyos éjszakán minden bizonnyal Jézus Krisztussal küzdött. Krisztus azonban nem nyilvánította ki neki az ő mennyei dicsőségét úgy, ahogy a feltámadás után sem a tanítványainak (Ján 20,26), viszont János apostolnak látomásban már igen (Jel 1,12-17). A Biblia szerint pontosan ezért is van szükség Krisztushoz hasonló jellem kialakulásához, mert Jézus másodszor mennyei dicsőségben fog visszajönni, és a megváltozatlan, bűnös emberek nem fognak tudni megállni előtte (Ésa 2,19 vö Jel 6,15-17)

2014. máj. 18. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
13%

Én erre reagálnék:

" Hisztek abban, hogy Isten 6 nap alatt megteremtette

a Földet?

Igen.


Hisztek abban, hogy nincs Evolúció, nem

voltak dinoszauruszok és semmilyen prehisztorikus

élőlények?

A Biblia nem irja, hogy ne lettek volna dinoszauruszok, ír róluk. Bár gondolom te erről nem is tudtál. A prehisztorikus élőlények nevét az ember adta és az abszolút hibás kormeghatározás alapján jelentette ki a korát.


Hisztek abban, hogy a világ 6000 éves?

Igen.


Mert ha az itt felsoroltak közül akár csak egyben is

kételkedtek, hiteltelenné válik az egész vallásotok,

hiszen ha nincs teremtés, eredendő bűn, így Jézus

sincs.

Ez igy van és mivel az evolúcióra egy deka bizonyiték nincs, a teremtés viszont üvölt a képünkbe, ezért a teremtés logikailag is jobb választás.


És most én kérdezek:

Hiszed, hogy nincs Isten, viszont a véletlen képes volt létrehozni időt, teret, anyagot, törvényeket és olyan bonyolult létformákat, amik önmaguktól nem fejlödnek, mégis sokszor ámulva csodálkozunk létezésükön? Lásd pl emberi agy, amirőél még mindig alig tudunk valamit és ez csak egy a milliárdnyi csodából

Hiszed, hogy a dínók állítólag 65 millió éve kihaltak és mégis mai napig találnak teljes és ép csontvázakat, viszont az ember állítólagos emberré válásának folyamatáról pedig egy lelet sem árulkodik? Az idöre ez esetben igazán nem lehet fogni. A dinoszaurusz szót nem olyan rég találták ki. Elötte mi volt a neve, tudod e?

Hiszed, hogy a tudomyány bizonyított tudományt tanít és nem csak elméletet? Mert hogy az evolúció csak elmélet.

Tudsz a Bibliáról bármit is? Keletkezés, írói, beteljesült próféciák, stb?

Hogy fordulhat elő, hogy számtalan archeológiai bizonyiték van a Biblia mellett, amik igazolhák azt, hogy amik le vannak benne írva, valós helyen és valós emberekkel történtek? Ez pusztán most csak egy mellékszál, mivel rengeteg ostoba azt állitja, hogy a Bibliát papok írták, hogy irányítsák az embereket.


Köszi a válaszokat.

2014. máj. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan dolgok a Bibliában, amik nem ellentmondásosak? O.O


Őszintén megmondom, ezt nem hiszem el.

2014. máj. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A cserkész válasza:
0%

"Hiszen én teremtettem a kovácsot, aki a parazsat éleszti, és fegyvert készít munkájával, én teremtettem az öldöklőt is, hogy pusztítson."

De hát Isten szeretet!

Nincs itt valami ellentmondás?



Nincs ellentmondás mivel Isten a fizika.

Nincsenek lények, csak skálafüggetlen hálózat alapú organizmusok.


A hullám ás részecske kettősség is a tudomány korábbi szakaszában paradoxonnak számított.


Alapjába véve a föld is egy fizikai,kémiai organizmus vagyis mondhatjuk azt is hogy él. Mivel lehetőségei miatt elég összetett organizmus így lehetővé tett egy újabb még összetettebb organizmus létrejöttét, a biológiát(a fizika és a kémia nagy találmánya a biológia) ami egy robbanásszerű folyamat volt...,és így tovább.

2014. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
2014. máj. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Írd ki a neved negyedik. Senkit nem érdekel, ki vagy.
2014. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!