Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen borzalmas történetek...

Milyen borzalmas történetek vannak a Bibliában? (pl. gyilkosság, vérfertőzés, etc. )

Figyelt kérdés
2014. máj. 21. 02:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Emberekről szól, mit vársz?
2014. máj. 21. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként meg olvasd el...senki nem fogja itt neked a történeteket leírni újra! :D
2014. máj. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Lót és lányainak vérfertőzése.
2014. máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

"Milyen borzalmas történetek vannak a Bibliában? (pl. gyilkosság, vérfertőzés, etc. )"


Ezek a való életben is létező dolgok.

2014. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%
Ööö hát körülbelül az egész Biblia egy borzalmas történet.
2014. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem beszélve arról, ami bele sincs írva, csak következtetnek rá, hogy meg fog történni, a végítélet, amikor mindenkit lemészárolnak, aki csak él és mozog, persze rajtuk kívül.

Ja, igen, szeretetből!

2014. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Előző: már bocs, de mi emberek szeretjük egymást ennyire, a jelenben se bánunk egymással különbül. A Biblia max. csak tükröt tart! Még, ha abból több esemény is "csak" példázat. Ami pedig a jövendölést, vagy a jelenések könyvét illeti, azt meg érteni is kéne, mielőtt arról beszélsz. Erősen kétlem, hogy értenél belőle egy szót is, én egyébként gyakorló hívő vagyok és a mai napig tanítások nélkül a felét se értem. Sőt, sok nagyobb "tanítónak" is beletörik a bicskája. Úgyhogy bölcsebb lennél, ha arról inkább hallgatnál.
2014. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%

" én egyébként gyakorló hívő vagyok és a mai napig tanítások nélkül a felét se értem. Sőt, sok nagyobb "tanítónak" is beletörik a bicskája"


Ettől elakadt a lélegzetem.

Ha az a tanító sem érti, akkor érthetetlen számomra, miért hiszed el, amit összezagyvál.

Az szintén nem fér a fejembe, hogy ha nem érted, hogyan hihetsz benne?

Komolyan furák vagytok. Ott van előtted világosan leírva, de ez nem azt, az nem ezt jelenti, hanem emezt, vagy amazt és ez, vagy az nem is így, hanem úgy értendő és bármennyire ellentmondásos a szöveg, addig tekeritek, csavarjátok, amíg valami számotokra értelmes dolog jön ki belőle.

2014. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Aha, szóval te bölcsész vagy? Vagy vmi jós szakértő, és a jelenések könyvének minden egyes szavát tökéletesen értelmezni tudod? Tudod 100%ra, hogy az arra utal, az meg amarra stb.? De a válaszodból is látszik, hogy szerintem a jelenések könyvét pl. el se olvastad egyszer se. Te vagy fenn akadva rajtam? Aki ilyen értelmesnek "hiszi" magát, mint te, annak kéne a legjobban tudnia, hogy a hit miről szól és semmi köze sincs se tudáshoz, se értelemhez! Nem, azért, mert hülye az az ember, aki hisz, hanem mert nem arról szól a hit! Hogy miről talán nézd meg a fogalmát, de eléggé buta embernek tartalak ezek után, hogyha össze óhajtod kötni a tudással, sőt hogyha érteni akarod azt, hogy ki-miért hisz!
2014. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Na belőled is aztán kitört a jézusi szerénység és a keresztény szeretet, gratulálok :) Igazi isten báránya...
2014. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!