Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez csak engem dühít ennyire?...

Ez csak engem dühít ennyire? (Folytatás lent. )

Figyelt kérdés

Tegnap osztálykirándulás alkalmával elmentünk a holokauszt emlékközpontba Budapestre és teljesen ledöbbentett ,amit az emléktábla előtt láttam. Egy kis adomány doboz volt és kb. 3 nyelven volt fölé írva ,hogy "Eddig (körülbelül) 172.432 név van a táblán. Adakozzon ön is 500 Ft-tal .hogy még egy név felkerülhessen." Ezek az emberek komolyan annyit nem érdemelnek ,hogy ingyen kint legyen a nevük?


Ui.:Egyébként fent van a táblán Polgár Jenő is. Nem vicc.



2014. máj. 24. 10:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Ez jelképes. Pár évvel ezelőtt még 100 Forint volt a belépő, az adomány meg azt méri fel, mennyire is fontos az emebreknek az emlékezés.
2014. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
Igen, a holokausztot elég szigorúan veszik, és sokat foglalkoznak vele. Érdekes módon a kommunizmus áldozataival nem foglalkoznak ennyire, holott hozzávetőlegesen 10-szer több embert öltek meg világszerte mint a nácik. Abban egyetértek, hogy az áldozatok emlékével a legnagyobb tisztelettel kell bánni, de akkor ugyanúgy tartsanak megemlékezéseket a kommunizmus áldozatainak is, és a média is legalább annyit foglalkozzon velük, mint a holokauszt áldozataival. Én így gondolom...
2014. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Az adakozók nevei kerülnek fel a táblákra, nem az áldozatokéi. Úgy látom, te ezt félreértetted.

Nyilván nem fog felkerülni a neved a táblára csak azért, mert meglátogattad az emlékhelyet. Akinek fel van írva a neve, annak azért, mert adakozott.

2014. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
Tiszta ideg lettem. Amúgy nem.
2014. máj. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De azok biztosan az áldozatok voltak ,mondta az idegenvezető nő is.
2014. máj. 24. 12:24
 6/19 anonim ***** válasza:
39%

Engem már semmi nem lep meg a holokauszt kapcsán. Lassan a könyökünkön jön ki már, '90 óta mindennapos sláger. Kíváncsi leszek, mikor már tényleg senki nem fog élni az egykori meghurcoltak közül, akkor mit találnak ki amivel zsarolhatják a világot. Kaptak már rengeteg pénzt, most még adakozz 500 forinttal is.


Az én gyerekem még pici, de ha iskolás lesz azon a napon valahogy nem fog ráérni, mikor viszik őket holokausztozni. Inkább majd elmegyünk egy erdélyi túrára, vagy bárhova máshova.

2014. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Pietrosol ***** válasza:
91%

Szia!


Ez nyilván része annak a holokauszt üzletnek, amelyről Kertész Imre is beszélt.

2014. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem dühít, bár elég lealacsonyítónak tartom az áldozatokra nézve.
2014. máj. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
A kommunizmusnak több áldozata volt a világon mint a holokauszté, de Magyarországon nem. Igen vitték innen is el a kommunisták embereket, de Magyarországon a holokauszt következtében több ember halt meg. Ezért az nagyobb katasztrófa számunkra mint a kommunizmus áldozatai. De! Nyíregyházán pár hónapja építettek a kommunizmus áldozatainak egy emlékművet a kommunista pártház előtt, tehát azt mondani h velük nem foglalkoznak butaság.
2014. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%
Csak azt nem értem, hogy hol vannak olyankor a fene nagy keresztények, amikor jelenteni kellene a moderátor(ok)nak a gyűlölködő/gyűlöletkeltő válaszokat. Én sajnos nem „dobhatom fel” a „szemét zsidózókat”, mert 50% alatt vagyok, de az 50% feletti ÁLLÍTÓLAGOS Jézus-hívőknek lenne rá lehetőségük – annak dacára, hogy a jelek szerint erről nem igazán hajlandóak tudomást venni.
2014. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!