Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért keresnek...

Jehova Tanúi miért keresnek engem? Én nem kerestem őket soha.

Figyelt kérdés

Becsöngetnek, bedobálnak mindenféle újságot, pedig én nem akarok köréjük állni.

Miért pazarolják rám meg másokra az idejüket?

Sok a szabadidejük?



2013. ápr. 14. 15:52
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
közéjük*
2013. ápr. 14. 15:52
 2/41 anonim ***** válasza:
50%
El kell őket küldeni .
2013. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
71%
Én azt szoktam mondani, tessék befáradni, nekem meg van néhány érdekes könyvem a saját vallásomról, olvassák már el. Általában lelépnek azonnal :)
2013. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
61%
Mert nincs más dolguk, csak az emberek zaklatása. El kell őket küldeni, vagy nem nyitni nekik ajtót.
2013. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Kérdező.


Nos Jézus parancsa szerint és a próféciák beteljesedése szerint az utolsó napokban történni fog egy dolog többek között.

A Máté 24:14 versében Jézus azt mondja a jelekről amikor felsorolja a háborúkat stb:

(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.


Nos Jézus Tanítása szerint az utolsó napokban amellett, hogy háborúk, éhezés, földrengés stb lesz, még ezt is megadta jelként.

Isten királyságáról fognak prédikálni bizonyos emberek.

És akkor jön majd el a vég.

S még ugyan itt:

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Nos Jézus azoknak akik keresztényeknek vallják magukat azoknak részt kell venni annak a parancsnak a megvalósításában amit idéztem, és akik ezeket végzik azokkal lesz Jézus a világ rendszer befejezéséig.



Más részt a Tanúk csak annak adnak kiadványokat, akik szívesen olvassák, és ez nem jelenti azt hogy csak akkor olvashat ilyen kiadványt, ha szeretne Jehova Tanúja lenni.

Én magam nem egy személynek viszek havonta kiadványt annak ellenére, hogy nem szeretne Tanú lenni, de szereti a kiadványainkat olvasni.


Az idejük pedig nem pazarlás, mert a teremtő munkáját, ill. Jézus parancsát végzik:

(1Korintusz 15:58) 58 Következésképpen, szeretett testvéreim, legyetek rendíthetetlenné, tántoríthatatlanná, és mindig bőven legyen tennivalótok az Úr munkájában, tudva azt, hogy fáradozásotok nem hiábavaló az Úrban.


Ez a teremtő munkája mi csak eszközök, munkatársai vagyunk a kezében,

(1Korintusz 3:8, 9) . . .. 9 Mert Isten munkatársai vagyunk. . . .(1Korintusz 1:21) . . .az Isten jónak látta, hogy a prédikált dolgok bolondsága által mentse meg a hívőket.


Ő fel kért erre a munkára és ne hiszem hogy nemet mernék mondani neki, sőt nagyon nagy dolog a Teremtővel együtt dolgozni.


Tisztelettel Katy Weaver.

2013. ápr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
6%

Talán még annyit, hogy mi nem újságosok vagyunk és a kiadványok nem szóró lapok.

Ezt nagyon jól kihangsúlyozzák az Iskolán.

S csak azoknak adjunk, akik valóban értékelik ezeket, és nem a kukába dobják elolvasás nélkül, és erre jó ítélő képességet kell ki fejleszteni.


Tisztelettel

Katy Weaver

2013. ápr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
13%

az az elhivatottsaguk!!-(marhogy szerintuk!!)-teriteni-missioban jarnak!!

el kell kuldeni oket!!ennyi!!

mar engem is megprobaltak pedig en kulsoleg lathatoan zsido vagyok,vagyis,pajesz,kippa,stb!

azt mondtak,van egy johiruk a szamomra!

-en meg azt valaszoltam,;

-nekem is van egy johirem a reszetekre!!nincsen szuksegetek mentore,ha most elhuztok innet!!

2013. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
15%

Kedves Előttem szóló.

Nos elég szomorú, hogy a fenyegetésedet büszkén hangoztatod.

Igazán "barátságos és emberséges" vagy.

Pedig a Tórában is Jehova írásba foglaltatta,:

"szeresd Felebarátodat mint Ön magadat"

Ez is egy része a próféták írásának lényege, amellett, hogy az Istent is szeretni kell teljes szívből, elméből erőből, lelkedből...


Nos Te ennyire szereted magadat, és a próféták leírásait ekkora mértékben alkalmazod.Sajnálom.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
81%

Sziasztok!


Nézem a 8 választ és nem értem!?

A kérdés a MIÉRT szót tartalmazza!

A válaszok arról szólnak, hogy mit csináljon velük / azt végképp nem értem, hogy miért pontozzátok fel magatoknak, miközben a kérdés a MIÉRT volt nem pedig a mit.


Egy válaszoló válaszolt a MIÉRTre, őt meg lepontoztátok!


Csak nekem furcsa ez?


Ja, lehet engem is lepontozni, de akkor sem értem, hogy MIÉRT az értékelitek aki nem is a kérdésre válaszolt?

2013. ápr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
40%
Mert ez már egy berögzült dolog itt a Gyakorin. Ha egy tanú ír valamit, teljesen mindegy, hogy mit, le kell pontozni. Csak sajnos ettől még nem lesz igazuk.
2013. ápr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!