Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ádám és Éva halhatatlan volt?

Ádám és Éva halhatatlan volt?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 01:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
43%

ádám és éva nem létezett szerintem,ez is csak egy szimbólum..

Egy fenyegetés,hogy ne akarjatok a tudás fájáról enni(tehát ne tudjatok)

sztem itt a sátán keze van a dologban,nem az istené..

2009. dec. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
végül is sátán vette rá évát erre a dologra.
2009. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

isten arra törekszik,hogy a kis emberi teremtmények minnél okosabbak,fejlettebbek legyenek!

Miért tiltotta volna meg akkor a tudást tőlünk?

Mikor azért teremtett,hoy fejlődésünkkel fölérjünk hozzá,és boldog tudatossággal létezzünk,nem pedig tudatlanság mocskos bugyraiban tippelgessünk!

Szerintem..

2009. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
vagy van aki még mini,hogy isten a saját maga szórakoztatására teremtett,és tiltotta tőlünk a tudást,hogy nézegessen bennünket mint buta bazári majmokat,akik azt se tudják mi van?
2009. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
*vagy van aki még mindíg azt hiszi,hogy..
2009. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
félreértettétek a dolgot. a jó és rossz tudásának fája esetében nem a tudástól akarta eltiltani őket, se nem a jó tudásától, hisz mindaddig csupa jó dolog vette őket körül. hanem a rossz tudásától akarta megvédeni őket. de nem, sátán tett róla, hogy azt is megismerjék az emberek.
2009. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdésfelvető!

A Biblia szerint Ádám és Éva soha nem volt halhatatlan, mert egy valaki halhatatlan az pedig az Isten:

I. Tim. 6:16 "Kié egyedül a halhatatlanság, aki hozzáférhetetlen világosságban lakozik; akit az emberek közül senki nem látott, sem nem láthat: akinek tisztesség és örökké való hatalom. Ámen."

Ha Ádám és Éva halhatatlanok lettek volna, akkor akármi történik nem haltak volna meg, gondolom ez mindenki számára világos. Vagyis az örök élet lehetősége volt számukra biztosítva az "életnek fája" által (I. Móz. 2:9).

Amikor a bűnbeesés megtörtént, a következőket olvassuk:

I.Móz. 3:22-24 "És mondta az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakaszszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen, kiküldé őt az Úr Isten az Éden kertjéből, hogy művelje a földet, a melyből vétetett. És kiűzte az embert, és oda helyeztette az Éden kertjének keleti oldala felől a Kerúbokat és a villogó pallos lángját, hogy őrizzék az élet fájának útját."

Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel: Péter

2009. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Zenon ***** válasza:

Nem voltak halhatatlanok.Soha nem született olyan

ember és nem is fog,aki halhatatlan lett volna.

Ha léteztek egyáltalán e személyek,ami kétséges,

akkor is közönséges halandók voltak.Mint Te vagy én.

Ebben biztos lehetsz.

2009. dec. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

szerintem meg a rosszat is ponthogy ismerni kell,hogy különbséget tegyünk a jó és rossz között!

A tudásba a rossz is beletartozik!

Ha nem tudnánk róla,nem tudnánk mitő kell tartani..

2009. dec. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ha nem ismerte volna meg Ádám és Éva a rosszat, akkor nem lett volna semmi rossz dolog a mai napokig sem! Ha valaki nem ismeri a rosszat, azt jelenti, hogy nem cselekszik semmi rosszat mert nem tud!
2009. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!