Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ilyet tehet egy pap a gyónásná...

Ilyet tehet egy pap a gyónásnál? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nagyon régen nem gyóntam már. Egy kisebb községben gyóntam ma. Elmondtam a bűneimet és penitenciaként azt mondta, hogy mondjak el 5 miatyánkot és egy kisebb összeggel járuljak hozzá egyházunk működéseshez.
2014. máj. 25. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

A pap mint magánszemély megkérhet téged arra, hogy ha tudod támogatni őket, akkor támogasd őket (ha van kedved hozzá).

De a bűn megbocsátását nem kötheti ilyen feltételek mellé!


Természetesen olyan szempontból érthető az anyagi hozzájárulás elvárása, hogy a az egyházat is működtetni kell.

Illetve a karitatív jellegű és közhasznú kategóriába tartozó tevékenység elvégzése nem ingyen van.

Tehát ha részesedni szeretnél az egyház "szolgáltatásaiból" illene valamit adni is. Nem kockázatközösségre kell gondolni. De alapból a Biblia arra tanít, hogy egymást segítsük. (igaz, nem a csoport egy kis rétegét gazdagítsuk).


Természetesen, ha nem fizetsz, akkor ettől még nem jogos, hogy nem kapsz feloldozást vagy nem engednek be a templomba.

Azt a pénzt értelmesebb segítségre is elköltheted, mint a rituálék.


Viszont biztos vagyok benne, hogy a pap csak néhány forintra gondolt.

2014. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az sem mindegy, hogy mi volt a bűnöd.

Mert ha kapzsi voltál, csaltál, és jogtalanul vettél el pénzt, akkor lehet, hogy így akar nevelni.

2014. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem volt ilyen bűnöm!

És arra utalt hogy akkor kapok csak feloldozást.

2014. máj. 25. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Én helyedben beszélnék vele. És ha nem tisztázódik a helyzet elmennék onnan és még a port is leráznám magamról.

Vagy felhoznám a búcsúcédulákat gúnyolódni.

2014. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Semmikepp sem kerhet penzt ilyensmiert

Hacsak nem egy penzehes goreny mint a mi papunk is

2014. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérhet ilyet. Akkor lenne gond, ha pontosan megmondaná azt összeget és magának szedné be. Azt nem teheti, mert az egyet jelent a szentséget pénzért történő árusításával, amit tilt az Egyház (és a Szentírás is).

Ezzel szemben nem mondott összeget és csak azt mondta, hogy járulj hozzá az Egyház működéséhez. Bármilyen célra adakozhatsz, vannak gyűjtések szegényeknek, betegeknek, akár ilyen helyre is adományozhatsz.

2014. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Ezek még soha nem adtak készpénzfizetési számlát vagy nyugtát ilyesmiről.

Ez a vallás egyik titkos lényege.

...

2014. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyet mondott a pap, annak megvolt az oka. Nem tudhatom milyen bűnöket gyóntál meg, de például ha ismeri a pap az anyagi helyzeted, és tudja rólad hogy jómódú vagy, akkor ha mondjuk olyan bűnt gyóntál meg, hogy elherdáltad a pénzt butaságokra, vagy másokat megkárosítottál anyagilag vagy mittomén, akkor ez egy nagyon jó elégtétel, hogy legalább Istennek adj vissza abból a pénzből. De mondom, ez csak egy feltételezés, ha a meggyónt bűneidet végiggondolod, biztos megtalálod rá a választ, hogy a pap miért ezt az elégtételt adta neked.
2014. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!