Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van ennyi idegesítő jehova?

Miért van ennyi idegesítő jehova?

Figyelt kérdés
állandóan zaklatnak, hogy lépjek be a szektájukba , mindig odajönnek az utcán teletömni a fejemet minden hülyeséggel és minden nap kopogtatnak a házam ajtaján!!!

2014. jún. 21. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Ne aggódj majd elmúlik.. :)
2014. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

Csak jót akarnak neked... Ha nem vagy kíváncsi arra aki teremtett téged, akkor szépen is meg lehet mondani nekik.

(többre mész, mint a hátuk mögött lévő gyűlölködéssel és gyűlöletkeltéssel)

2014. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Jehovából nincs sok, csak egy (vagy még annyi se).

A Tanúkból van annyi, mint a nyű.

2014. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Kérj tőlük pénzt kölcsön, soha többé nem látod őket. Vagy mikor becsöngetnek, fesd ki magad, mint a black metalosok, bömböltesd a Gorgoroth-ot, s máris nincs velük gondod :D
2014. jún. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez az!! mindennap megmondom nekik szépen hogy ne zaklassanak. És azzal tömködnek hogy megtalálom velük a boldogságot és a Jézust vagy mi. Hát én akkor lennék boldog ha lekopnának!

amúgy nem utálom őket meglennénk egymás mellett ha egy évbe csak egyszer jönnének. :DD

2014. jún. 21. 18:07
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Sándor, Katy, meg a többiek..Könyörgöm, és szerintem beszélhetek az összes többi válaszoló nevében: Mi a francot kerestek még itt? Mindenki szid titeket, mert sosem tudtok normális választ adni, csak okoskodtok az Őrtorony, meg a jw.org alapján. Számos kutatás bizonyította már, hogy a szektátok csak egy hamis, megtévesztő szemét, de ti mégis vagytok olyan sötétek, hogy a képzeletbeli barátotok lábát csókolgassátok..Tegyétek, de ne itt. Köszönöm
2014. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
59%

Mert eddig nem küldted el a pi...csáva őket.

Én nálam talán 5 éve kopogtattak. Megmondtam nekik kerek perec, hogy magamban hiszek, a többi nem számít VISZLÁT!

2014. jún. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

@16:49


A magam részéről osztom a véleményed. A fórumon bebizonyították már, hogy nem kérnek a JT tanításokból, az ezzel kapcsolatos kérdéseket is általában csak provokatív módon teszik fel, és még mindig nem veszik észre magukat, hogy rajtuk kívül senki sem vevő az Őrtorony-tanításra. Ha valahol nincs igény arra, amit ők hirdetnek, akkor nem értem, miért kell erőltetni.

2014. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nekik egy olyan istenűk van aki megköveteli tőlük papíron is az óra számot amit itt is töltenek. Ha nincs teljesítmény levezetve papíron akkor már bajba keveredhetnek,ezérthát ha esik ha fúj nekik "dolgozni" kell.

Ez az ők istenük.

Ki vannak szolgáltatva egy mocskos szellemlénynek aki nem tudja,hogy mit jelent a kegyelem.

Ezért nem engedi meg,hogy Jézushoz közeledjenek.

2014. jún. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ráérek, akkor én szeretek velük beszélgetni.

Először kissé értetlen vagyok, mintha teljesen tapasztalatlan lennék és fokozatosan teszem fel az egyre keményebb kérdéseket. Távozáskor kissé merengő a tekintetük és úgy vettem észre, egyre nagyobb ágyúk jelennek meg nálam, de őket is meg szoktam izzasztani.

Igazából sok évvel ezelőtt szoktam rá az ilyen beszélgetésekre. Volt egy pap ismerősöm, aki sakkbajnokságon az ellenfelem volt, aztán később, amikor már nem jártam a klubba, véletlenül találkoztam vele, nem messze laktunk egymástól és azután gyakran összejártunk sakkozni. Általában én jobb voltam, de a versenyen ő teljesített jobban, ahogy emlékszem.

Mindegy, akkori beszélgetéseink kiterjedtek a vallásra is, aztán itt a GYK.-n jelentősen kicsiszolódtam és ha olyan kedvem van, akkor tudok zavarba ejtő kérdéseket feltenni.

Szerintem kellenek ide a szélsőségesek is, sokszor olyan a véleményük, mintha saját magukat parodizálnák. Attól függetlenül, hogy néha az ember haja az égnek áll egyes válaszoktól, nagyon is jó, hogy vannak mindenféle vélemények, így alakulhat ki jó kis vita és az ember látóköre bővül a cáfolások keresése közben, sokszor egészen komoly anyagot átnézek, hogy frappáns, de a valóságnak megfelelő választ adjak, néha kissé trollosat is, de hát a valláskritikába ez simán belefér.

Jó kis oldal, egészen megszerettem és nekem hiányoznának a JT-k, ha elmaradnának.

Egy egyszerű, jámbor keresztényt nem nagy kunszt "megmattolni", nekem jobban esik a szélsőséges vélemények bírálata.

2014. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!