Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanui minek a tanui?

Jehova tanui minek a tanui?

Figyelt kérdés
Már rég meg akartam kérdezni. Minek voltak a tanui?
2014. jún. 25. 02:04
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Én vsak azt nem értem minek a tanui? Láttak valamit és tanuskodniuk kell? Nem értem miért tanu?
2014. jún. 25. 04:05
 2/32 anonim ***** válasza:
76%
Jehovának.
2014. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 r.sentinel ***** válasza:
56%
elso valaszolo, milyen paranormalis dolgokra gondoltal ?
2014. jún. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
20%

szia


Pedig a válasz benne van a megnevezésben. De ez a vers is sokat mond erről, ha érdekel a kérdés.


(Ézsaiás 43:12, 13) 12 „Én szóltam, megmentésről gondoskodtam, és hallattam azt, amikor nem volt idegen isten köztetek. Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok. 13 Én mindenkor ugyanaz vagyok, és senki sincs, aki megszabadítana kezemből. Cselekedni fogok, és ki fordíthatja azt vissza?”



Jehováról nem csak azért tanuskodunk, hanem mindenről ami vele, vagy a szándékával kapcsolatos

s ebbe benne foglaltaltik a királyságának jó hire, aminek Jézust nevezte ki királynak ezer évre., s nem csak voltak hanem lesznek és vannak is.


Katy Weaver

2014. jún. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

"elso valaszolo, milyen paranormalis dolgokra gondoltal ?"


Úgy tűnik itt erről nem lehet beszélni, törölték a hozzászólásomat.

2014. jún. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Miért törölték a többi választ? :-O
2014. jún. 25. 22:31
 7/32 A kérdező kommentje:

De ez akkora hülyeség. Akik elmennek az Istentiszteletre, attól még nem lesznek tanúk.

Nem kell senki ellen, ill. mellett tanúskodni.

2014. jún. 25. 22:34
 8/32 anonim ***** válasza:
63%

Vajon miért törölték a válaszomat,azért mert azt írtam,hogy egy hamis név tanúi vagy azért mert azt írtam,hogy az egyedüli tanú ami tanuskodik napjainkban is az a Biblia?

Csak a véleményemet írtam le válaszolva egy kérdésre.

2014. jún. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%

T.Kerdezo!

Tanuskodunk Isten neverol. Hiszen az emberek nem ismerik Isten szemelyes nevet. Ezert elmondjuk az embereknek, hogy mi a teremto Isten neve.

Beszelunk arrol a kiralysagrol, ami hamarosan eljon a foldre is.

Mivel valakirol beszelunk /Isten neve?, es valamirol, /az O eljovendo kiralysagarol/, igy tanuskodunk. Remelem ertheto volt a magyarazatom? Ha kerdesed van, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
71%

"Tanuskodunk Isten neverol. Hiszen az emberek nem ismerik Isten szemelyes nevet. Ezert elmondjuk az embereknek, hogy mi a teremto Isten neve."


Isten neve nem "Jehova", az egy 16. században keletkezett téves olvasat, ezt már milliószor elmondtuk.

2014. jún. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!