Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, és azon vallásos...

Jehova tanúi, és azon vallásosok akik ebben hisznek, honnan vették az elképzelést?

Figyelt kérdés
Vagyis,hogy Istennek azért kellett kegyetlenkednie a Bibliában,hogy megvédje a kiválasztott nép vérvonalát,Ábrahámét,hogy a messiás tiszta vérvonallal születhessen,bűn nélkül.Csakhogy Ábrahám sem lehetett tökéletes,akkor meg mire kellett ennyire vigyázni?
2014. máj. 18. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs a Bibliában. Te honnan vetted?
2014. máj. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs benne a Bibliában.Én is ezt kérdezem,hogy mások honnan vették? Egy tanú közben azt írta nekem,hogy Jézusnak nem volt köze a vérvonalhoz tisztasági értelemben,hanem leszármazási vonalon született,de nem volt bűnös,lévén Isten fiaként/Ezt így értem,ok/És Istennek azért kellett fellépnie a zsidók mellett,mert a Sátán a pogány népeket arra akarta felhasználni,hogy kiirtsa az izraelitákat.Mikor a fáraó nem engedte el a zsidókat,Isten elpusztította az első szülötteit.Egy csecsemő miben veszélyeztette a kiválasztott népet,hogy Istennek így kellett eljárnia?
2014. máj. 18. 13:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, hogy tanú irta? Az mindjárt más, lehet hogy az ő bibliájukban benne van. Ha ők igy tanulják, akkor hagyd rájuk.
2014. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Isten nem "kegyetlenkedett", hanem ítélt. A Biblia egyik legalapvetőbb tanítása, hogy a bűn nem marad büntetés nélkül. A következmény pedig érheti magát az elkövetőt, de kiterjedhet másokra is. Másrészt pedig Isten az örök élet szempontjából nézi a dolgokat, szemben az emberrel, aki csak erre az életre akar berendezkedni.
2014. máj. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia


Valamit nagyon félre akarsz velünk kapcsolatban magyarázni.


Az Tény hogy Ábrahám nem volt tökéletes, De Jézus nem is emberi ondóból, vagy emberi megtermékenyítés szerint lett ember. Mert akkor nem tehette volna le a megváltásra szánt életet aminek egyenértékűnek kellett lennie az Ádám bűnbe esése előtti tökéletességével.


Isten előidézte, hogy Jézus égi élete emberi életben folytatódjon, és erre Isten szelleme vigyázott, ezt az égi életét ültette át egy érintetlen Nő méhébe hogy emberként szülessen meg, mint bármely más gyermek, és felnőjön.

A biblia is írja, hogy Isten emberi testet készített neki.


(Héberek 10:5–7) 5 Ezért a világba való bejövetelekor ezt mondja: „»Áldozatot és felajánlást nem akartál, de testet készítettél nekem. 6 Egészen elégő felajánlásokat és bűnért való felajánlást nem helyeseltél.« 7 Akkor ezt mondtam: »Íme! Eljöttem (a könyvtekercsben meg van írva rólam), hogy cselekedjem az akaratodat, ó, Isten.«”


A leszármazási vonalat védte azt jelenti, hogy ha Ábrahámnak azt ígérte, hogy az Ő valamelyik unokája fogja ezt a kiváltságot megkapni akkor nyilván ha kiirtották volna Ábrahám utódait, ezt Isten nem tudta volna garantálni. S itt nem az emberi tökéletesség volt a mérvadó, mert az senki nem garantálhatja mert nincs tökéletes ember a földön.


Mária pedig ha megnézed a Máté evangéliumában az első részben a leszármazási vonalat, Ábrahám egyik ük unokája volt.


Katy Weaver

2014. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 r.sentinel ***** válasza:

Kedves Katy !!!


Kerlek hatarozd meg sajat szavaiddal mit ertesz te tokeletessegen, az embereket illetoen (hogyan kellene letezzen vagy lennie) illetve a Bibliai Istent illetoen.

2014. máj. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Katy Weaver,nem félre akarom magyarázni,csak nem volt egyértelmű,amit írtál az egyik kérdésben:


"Jézus a megígért Ábrahámi vonalon való megszületése tette szükségessé azt, hogy némelyek elszenvedtek Isteni büntetéseket.


S ha megfigyelitek csak azok a nemzetek estek bele ebbe akik veszélyeztették Izrael nemzetét, mint Isten választott népét.


a többi nemzetek akiket a biblia nem említ, nem volt Istennel dolguk, mert nem fordultak Isten népe ellen."


Azt viszont nem értem,ha Mária nem volt tökéletes,akkor Jézus sem lehetett az teljesen,vagy ez,hogy van?

2014. máj. 20. 08:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Mar valtottunk levelet. Most az utolso felvetesedre valaszolnek. Mar irtam neked, hogy Isten egy megtermekenyitett sejtet ultetett Maria mehebe. Igy Marianak csak az volt a feladata, hogy "kihordja" a terhesseget. Tehat az O petesejtje nem vett reszt a megtermekenyitesben. Nehez ezt megerteni, de Isten elott nincs lehetetlen. Igy Jezus tokeletes emberkent szuletett meg, akiben nem talaltatott bun.

Udv: Judit!

2014. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!