Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak az unitáriusok értik meg...

Csak az unitáriusok értik meg tényleg a kereszténység lényegét?

Figyelt kérdés
Vagy vannak más közösségek is?

2014. júl. 6. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a lényege? (már csak kíváncsiságból, hogy lehessen is válaszolni).
2014. júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A(z) (Krisztusi) úton levés?
2014. júl. 6. 18:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Az milyen?:)
2014. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A szeretet megnyilvánulása hitben és cselekedetben, az Isten és az emberek felé nyilvánított tisztelet és alázat, a jóra való törekvés, mások elfogadása viszálykeltés mellőzése. Dogmatizmus mellőzése ami korlátot von Isten és ember köré. Hirtelen ezek jutottak eszembe. :)
2014. júl. 6. 18:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ők biztosan értik:)

Bár én inkább egyénekben szoktam gondolkozni és nem egyházakban.

A baptistákat ismered?

2014. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A baptistákat is ismerem kicsit, elsősorban a tanaikat. De tudtommal köztük is sok jóra való ember van.

A meglátásod, hogy az egyéneket nézed szimpatikus elvégre a jellem általi fejlődés fontos az ún. üdvösséghez.

Ezen segíthet egy normális közösség úgy vettem észre.

2014. júl. 6. 20:01
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem az ateisták értik igazán a kereszténység lényegét.

Azért lettek ateisták.

2014. júl. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az unitárius tanokat, de ha jó az emlékezetem, akkor nem fogadják el a Szentháromságot, amit viszont tartalmaz a Biblia. Ez esetben nem hiszem, hogy tényleg értik.

De valójában tényleg az egyént kell nézni, nem azt a közösséget, ahová tartozik, mert nem konkrét felekezet fog üdvözülni, hanem emberek.

2014. júl. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott egy nagyon jó példa: Dávid.

Ha ismered a Bibliát, akkor tudod miket tett. Szörnyű dolgokat, mégis szerette Isten. Vajon miért?

(nem, nem a bűn miatt, hanem a bűnbánat miatt.)

2014. júl. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!

Ezekhez a társadalmi, etikai alapelvekhez semmi szükség vallásra, sem egyikre, sem másikra. Sokat kell tanulni, tapasztalni, odafigyelni, megérteni...A társadalmi együttélés alapelvei már jóval azelőtt működtek, hogy a Biblia írói megszülettek volna. Egy könyvbe összelopkodtak minden szépet és jót a kor vallásaiból, hogy identitást adjanak egy sivatagi csavargó népnek, ami kiválasztottság tudatot adott nekik, mert más egyebük nem is volt, sem tudományuk, sem építészetük, sem társadalmi felépítésük..., csak egy ócska sivatagi vándornép, akiket minden nép lealázott. A " bölcseik " megformáltak egy elméleti tökéletes vezetőt, aki majd megsegíti őket az élet viharaiban és övék lesz a világ. Álmodtak egy nagyot, sok ostoba meg a mai napig elhiszi.

2014. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!