Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Hit gyülekezete miért nem...

Laci vagyok kérdése:

A Hit gyülekezete miért nem szervezett tüntetést a homoszexuálisok felvonulása ellen?

Figyelt kérdés
Ugyanis a Biblia elitéli a homár életmódot. Ezek szerint ők ezzel egyetértenek, hogy passzívan támogatják? Hiszen a választások idején a Jobbik ellen óriási tüntetést szerveztek. Most nem tartották ezt fontosnak amikor ilyen erkolcstelen dolog folyik Budapest utcáin?
2014. júl. 7. 08:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
55%

"Ma szinte ugyanez van: ott a kisebbség (a melegek) és ha másképp gondolkozol, akkor kuss van. Csak a körítés más, mivel ma a mindenható véleményszabadságra hivatkoznak."


Csakhogy ez a kisebbség nem különb jogokat akar kiharcolni magának, hanem azért küzd, hogy ne legyenek hátrányosan megkülönböztetve. Emberségért kiáltanak, nem másért. Ami jól is indult, csak ugye az ember hülye, legyen az meleg vagy sem, és megjelentek a szélsőségek. Gondolok ilyenkor arra, mikor a homoszex.-is férfi tényleg, szó szerint rázza mindenét a kamerának.


De ti, elvakult keresztények ítéljétek el az egyenlőséget. Nem azzal van a baj, hogy negatív véleményed van erről, hanem azzal, hogy nem nyugszol bele, amíg azt százszor el nem mondtad.

2014. júl. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy meg eddig azt hittem, hogy Istené az ítélkezés nem pedig az embereké. Bár én csak egy ateista vagyok, hogy is tudhatnám?
2014. júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
62%

Érdekes, a lepontozó manó járt itt?

Szerintem az, hogy melegnek születni kell, nem fedi a valóságot.

Ha így lenne, már rég kipusztultak volna. Végül is nem tudják örökíteni a génjeiket.

2014. júl. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
88%

"Szerintem az, hogy melegnek születni kell, nem fedi a valóságot.

Ha így lenne, már rég kipusztultak volna. Végül is nem tudják örökíteni a génjeiket."


Akkor szerinted az állatvilágban is létezik olyan, hogy "meleg neveltetés"?

Illetve, hogy lehetséges az, hogy keresztényi családokban is akad meleg utód?


(Most nem a piszkálódás miatt kérdezgetek, hanem komolyan kíváncsi vagyok, hogy erre milyen hipotézisek születtek már)

2014. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 Szeressük egymást ***** válasza:
64%

"Illetve, hogy lehetséges az, hogy keresztényi

családokban is akad meleg utód?"


Azt képzeled, hogy keresztény családokban a gyerekek el vannak hermetikusan zárva a világtól? Lassan a csapból is melegpropaganda folyik. Sörpocak ne próbáld a genetikai lapot lebegtetni, mert ez már teljesen nevetséges érv. Szabad választás, neveltetés, és környezeti befolyásra változtatják meg a szexuális irányultságukat.


"Akkor szerinted az állatvilágban is létezik olyan, hogy

"meleg neveltetés"?"

Mutass kérlek az állatvilágból homoszexuális életformát élő állatokat. Ha van is, hamar kipusztul.:-D


"Csakhogy ez a kisebbség nem különb jogokat akar

kiharcolni magának, hanem azért küzd, hogy ne

legyenek hátrányosan megkülönböztetve."


Milyen hátrányos megkülönböztetések érik őket? Pl. nem tudnak gyermeket nemzeni? :-D

2014. júl. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
25%

Meg is érdemlitek, hogy ilyen nyomorult módon éljetek, hogy ne legyen jobb dolgotok, mint mások boldogságát mocskolni.

Nácik vagytok ti, egytől egyig, nem keresztények.

2014. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
88%

Ennyire azért ne add a hülyét.


"Azt képzeled, hogy keresztény családokban a gyerekek el vannak hermetikusan zárva a világtól? Lassan a csapból is melegpropaganda folyik. Sörpocak ne próbáld a genetikai lapot lebegtetni, mert ez már teljesen nevetséges érv. Szabad választás, neveltetés, és környezeti befolyásra változtatják meg a szexuális irányultságukat. "


Már jóval a melegpropaganda előtt is voltak homoszexuálisok, szóval...a kérdés még adott. (egyébként én még a melegfelvonulás hírán kívül nem találkoztam meleg propagandával...szóval még ezt is megkérdőjelezném)


"Mutass kérlek az állatvilágból homoszexuális életformát élő állatokat. Ha van is, hamar kipusztul.:-D "


Senki se mondta, hogy bármely homoszex.-is létforma populációt hoz létre. Arról van szó, hogy egy teljesen "szabályos" populáción belül adódik példa homoszexualitásra.


"Milyen hátrányos megkülönböztetések érik őket? Pl. nem tudnak gyermeket nemzeni? :-D"


Inkább arra gondoltam, hogy egyes keresztények kapásból ítélkeznek fölöttük, és aggatják rájuk a sztereotípiákat.

2014. júl. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
47%

Okostojás!

Kérdezd meg Czeizel Endrét genetikáról. Elmagyarázza neked genetikai kényszerüséget... Ja, az ő fia is meleg...

2014. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
84%
Két " a" betű kimaradt...:)
2014. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
41%

Nem vagyok ebben különösképpen járatos, ez csak úgy az eszembe villant.

Ha genetikai alapja lenne, akkor ez egy evolúciós hátrány lenne és el kellene tűnnie előbb utóbb.

Mivel a homóknak nagy általánosságban nincsenek gyerekeik, esetleg a biszexeknek talán, ha lenne ilyen gén, azt nem örökíthetnék tovább.


Azt nem hinném, hogy fejlődési rendellenesség lenne, ahhoz túl nagy a számuk.


Kizárásos alapon marad a tanult viselkedési forma.

Valószínűleg közvetlenül a nemi érés előtt alakul ki.

Nem tudom, mitől, de a rávezetést, amit akár megrontásnak is nevezhetünk, mivel kiskorúakról van szó, én jelentősnek tartom.


Persze bizonyára más tényezők is közrejátszanak, de az egyértelmű, ahol nagyon liberálisan kezelik ezt a kérdést, a számuk többszöröse, mint ahol erősen tiltják, vagy legalább is szabályozzák.

Én egyébként nem tartom annyira borzasztónak, ebben a túlnépesedett világban nem fontos, hogy mindenki szaporodjon, ez egy természetes népességcsökkentő folyamat.

A családomban azért nem látnám szívesen, egyrészt nem rajongok értük, de ha előfordulna, el tudnám viselni, annál jobban szeretem a gyermekeimet.


Egyszerű törzsfejlődési zsákutca ez.

Maga a szex módja sem túl vonzó a számomra. A végbélnyílás mégsem erre van kitalálva, bár sok heteró pár is szokott így szexelni, de én nem rajongok érte.

Az mondjuk megint egy dolog, ha a hetero párnál a nő franciásan is tudja intézni a dolgot, akkor ha nem undorodnak tőle, elvileg férfi és férfi között is ugyanúgy működhet ez, miért ne, ahogy nő és nő között is mehet a nyalakodás, na az engem cseppet sem zavar.


Az tény, hogy a történelem során előfordult már, pl. a francia III. Henrik idejében, hogy a király jelentősen elterjesztette az előkelők között, válogatott kislovagok feszítettek készségesen, még az egyházi elnyomás is szünetelt ekkor, sőt, a kolostorok sem voltak mentesek ezektől a "bűnöktől" akkoriban. Érdekes, hogy a pederaszta király mélyen vallásos volt, időnként vezeklő ingben korbácsolta a hátát nyilvános körmeneteken, de a kegyenceit, akikre záporozott a cím, a rang, a birtok, az egekig emelte.

Szerintem néhány csodált művész, nagy hatalmú gazdasági vezető, befolyásos politikus sokat tehet az elterjesztéséért manapság is.

Később az engedékenységnek meglett az ellen hulláma, rengeteg máglya lángolt fel és ilyen ellenhatásra manapság is gyakran sor kerül, ahol túlzott nyilvánosságot kapnak ezek a dolgok.

A közvélemény egy része hozzászokik, de a másik része nem és a szélsőségek aktivizálódnak, nagyobb lesz az ellenállás, bandák szerveződnek, elkezdődik a "homárverés", a fizikai agresszió.

Félreértés ne essék, engem nem túlzottan zavarnak, amit leírtam, az a gyakorlat, ez szokott történni.

Eddig legalább is így volt a legtöbb helyen, bár az emberiség változik és egyre toleránsabb lesz és elképzelhető, hogy a jövőben nagyobbak lesznek a változások ebben is, mint mindenben.

2014. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!