Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, ti szívesen tennétek...

Hívők, ti szívesen tennétek fel kérdéseket ateistáknak? Vagy abszolút nem érdekel benneteket, hogy miért nem hiszünk?

Figyelt kérdés

Vagy egyáltalán bűnnek tartjátok, hogy egy ateistával ilyesmiről beszéljetek?

Egyébként ezen a fórumon tudtok kérdéseket feltenni:

[link]



2014. júl. 11. 11:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Tisztelt Kérdező!


Nekem vannak ateista barátaim, így jól ismerem a gondolkodásmódjukat. Az egyikkel éppen a múltkor, amikor találkoztunk került szóba a vallás, Isten törvényéről beszélgettünk. Ő elmondta azt, hogy hogyan is látja a dolgokat, és én is elmondtam az én véleményem. Nem értettünk egyet, de egyikünk sem sértődött meg, mert tisztában tartjuk a másik véleményét.


Az ateista barátaimnak köszönhetően tehát jól ismerem az ateista gondolkodást, volt alkalmunk mélyen is megismerni azt, hogy ők hogyan is látják a dolgokat. A barátságunkon azonban semmit nem változtat az, hogy ők ateisták, én pedig Istent követem. Nem tartom bűnnek, hogy vannak ilyen barátaim, sőt örülök is neki, mert így megismerhetem más emberek gondolkodását is.

2014. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 füzetmoly válasza:
egy nagyon érdekes könyv a témában: [link]
2014. júl. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Nem, mert nem feladatom más belső világának a boncolgatása.


Másfelől viszon értem az ateizmust, ugyanis Szent könyvek fölött többnyire olyan emberek ülnek, akik materialista téveszméket sugároznak a tudatnak és léleknek szóló üzenetekről. Mivel nem értik, nem is tudják azt értelmesen átadni, javarészt mantráznak valamit, aminek se füle, se farka. Így, véleményem szerint az ateizmus a gondolkodó ember természetes védelmi reakciója. Ezen a vallásos embernek is el kellene gondolkodni, mert ha nem tudja az üzenetét jól átadni, akkor nem feltétlen a fogadó félben van a hiba.


Végül aztán mégis boncolgattam más belső világát.

2014. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

#3-nál MÁR ott a probléma.


Feltételezni sem képes hogy nem a Szent Szövegben van a hiba, és hogy a vallásosakat "materialistának" bélyegzi...

2014. júl. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Pietrosol ***** válasza:

# 4!


Csak a Bibliából, mert Európában ez közismert.


"Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el. Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa tibennetek van"


"Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön"


A legtöbb vallási felekezet ehhez képest materiális javak formájában akarja Isten országát. A múlandót akarják múlhatatlanná tenni. De, ha tudsz olyan anyagi példát mondani, amelyre nem hat vagy nem hatott az idő, tovább beszélgethetünk.


"Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, aki titkon van; és a te Atyád, aki titkon néz, megfizet néked nyilván."


Ehhez képest az összes felekezet templomokat vagy egy ügyes csavarral csarnokokat épít.


Egyébként nem sok hiba van bennük, pontosan leírják, hogy az emberi gyarlóság miképpen keveredik össze az Istenhittel. Szerinted az a hiba, ha pontosan leírják, hogy az önzés, hogyan keveredik az Istenhittel?

2014. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

#5

lévén nincs okunk bármilyen istenséget feltételezni, így természetes hogy minden vallás "anyagias". Mint minden foglalkozást ezt is arra találták ki hogy PÉNZT hozzon. Nincs isten, a világegyetem pedig az önzésre épül, anélkül fel sem kelnénk. Ez nem gyarlóság, egyszerűen így van.


Az "Istenhit" pedig kamu. Vicc. Abból is a rosszabb fajta.

2014. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Pietrosol ***** válasza:
88%

#6!


"lévén nincs okunk bármilyen istenséget feltételezni, így természetes hogy minden vallás "anyagias"."


Hogy te mit feltételezel, magánügyed.

A minden vallás alatt nem tudom mit értesz, mert, mint mutattam a keresztény hagyomány, sőt a hindu, buddhista, taoista, szufi, haszidi tanok sem az anyagi világra mutatnak, hanem az ember belső világára. Összekevered a tant és a hibás megvalósulást.

2014. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Pietrosol ***** válasza:
56%

"Nincs isten, a világegyetem pedig az önzésre épül, anélkül fel sem kelnénk."


Erről beszélgessél édesanyáddal és édesapáddal akiknek önzetlensége nélkül nem lennél itt.

2014. júl. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekel, hogy mit gondolnak az ateisták. Vannak ateista barátaim, rokonaim. Nem szabad megpróbálni ráerőltetni egymásra a hitünket. A cselekedetekkel kell példát mutatni. Persze ha nem provokatívan kérdeznek, válaszolni kell.
2014. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Beszéltem már ateistával pár órát érdekes dolgokról, mindenféle veszekedés nélkül. Vannak kérdések, amikre nem kaptam igazán meggyőző választ, de elfogadom, hogy másképp gondolkodik.
2014. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!