Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténységben miért...

A kereszténységben miért egyértelműen rossz az ördög?

Figyelt kérdés
Ha nem lenne semmi negatív,akkor nem lenne változás,fejlődés sem.És értelmét vesztené a kereszténység is.Akkor most mi ellen hadakozik az egyház?
2014. júl. 20. 13:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

A kereszténység hol tanít pontosan az örögökről? Tudnád idézni nekem, hogy mi az ördög?


"Ha nem lenne semmi negatív,akkor nem lenne változás,fejlődés sem."


Mire gondolsz pontosan? Milyen negatív dologra és változásra van szükség?

Hová akarsz fejlődni? Milyen negatív dolgot kívánsz?


"És értelmét vesztené a kereszténység is"

Miért, mi az értelme?


"Akkor most mi ellen hadakozik az egyház?"

Az egyház nem hadakozik semmi ellen. Az egyház tanít és ellene hadakoznak.

2014. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy valami lehet jó. A jó a jó, vagy rossz a jó? Vagy a rossz is jó? Akkor nincs is rossz? Akkor nem is létezik az ördög? Bármit megtehetek az életben, mert nincs rossz? Bárkinek elvághatom a nyakát mert nincs rossz? Bármikor bárkit agyonverhet, megerőszakolhatok, mert a rossz a jó része? Ennyire értelmes a kérdés.
2014. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

A jó és a rossz emberi fogalmak.

Egy egész könyv szól egy olyan lényről, amely tökéletes és emberi értelemmel felfoghatatlan, valamint az univerzumunknál is sokkal komplexebb élőlény; és milyen érdekes, hogy a keresztények mégis képesek egy olyan korlátolt szóval jellemezni, mint a jó. Ugyanez az ördögnél.

Jó és rossz fogalmakkal jellemezni valamit, amiről még azt sem tudjuk hogy létezik, ha létezne akkor is, esélyünk se lenne megérteni... hát ez olyan emberi és keresztény tulajdonság.

2014. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

"A kereszténység hol tanít pontosan az örögökről? Tudnád idézni nekem, hogy mi az ördög?"


A teremtésnél pl.a kígyót az ördög/sátán jelképének tartják,akitől minden rosszat örököltünk,haragot,dühöt,irigységet,hazugságot,lustaságot,nagyravágyást,stb.


"Mire gondolsz pontosan? Milyen negatív dologra és változásra van szükség?

Hová akarsz fejlődni? Milyen negatív dolgot kívánsz?"


Ha pl.soha életemben nem lettem volna erőszakos,nem tudtam volna meg,milyen békésnek lenni,és ez miért fontos.Ha nem haragudtam volna soha senkire,nem tudnám mi az,hogy megbocsájtani és szeretni a másikat,nem lenne értéke.Ha soha nem szenvednék egy kicsit sem,akkor nem tudnám értékelni a megkönnyebbülést és hálát,amit a szenvedés elmúlása után érzek.


"És értelmét vesztené a kereszténység is"

Miért, mi az értelme?"


Valami biztos van:D úgy értem,hogy értelmét vesztené,hogy akkor nem lenne a keresztények számára Jézus,így nem lenne megváltás,és ők sem tudnák értékelni ezt.


"Akkor most mi ellen hadakozik az egyház?"

Az egyház nem hadakozik semmi ellen. Az egyház tanít és ellene hadakoznak."


Miért akkor mit gondolnak a sátánról?

2014. júl. 20. 13:49
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Nézzük meg mit tett a Sátán: Felnyitotta a szemünket, tudjuk mi a jó és mi a rossz. Ez miért bűn Isten szemében? Mert az ember egy lebutított teremtmény volt a "bűnbeesés" pillanatáig. Sátán látta ezt és látta azt is, hogy milyen VALÓJÁBAN Isten: egy hazug, rossz Isten. Ezt meg is mondta Sátán Istennek, de ugyebár fájt Neki az igazság és szépen elpaterolta a Mennyből. Így ki lett a gonosz, a rossz, a hazug, a bűnös, a negatív, a felfuvalkodott, a büszke, a megromlott? Ki lett a bűnbak? A Sátán, mert megmondta az IGAZAT!
2014. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

"Bárkinek elvághatom a nyakát mert nincs rossz? Bármikor bárkit agyonverhet, megerőszakolhatok, mert a rossz a jó része? Ennyire értelmes a kérdés."


Olvad el Jób könyvét pl.Így érthető?

2014. júl. 20. 13:55
 7/35 A kérdező kommentje:

Utolsó,ez tetszett:)

De tényleg erről van szó,ha megvizsgáljuk a dolgot.

2014. júl. 20. 13:56
 8/35 anonim ***** válasza:

Ez tipikus példája a rossz jónak bemutatására. Te ár eldöntöttet kit szolgálsz, bármit írhatnánk ezen egyenlőre nem fogysz változtatni. De kívánom, hogy nyíljon meg az értelmed.

Hogy nincs jó rossz nélkül? Szerintem van. Hogy nem lehet értékelni a jót, ameddig rossz nem történik veled? Szavak kiforgatása. Pl vegyünk egy gyilkost. Akkor neki jó? Mert tudja értékelni, az életett, vagy mit tudom mit?

Nem azzal van a gond, hogy valaki rossz, bántsa csak saját magát, de ne másokat. Másiknak azért tegyek rosszat, mert ebből majd tanul? A fájdalom az ember lelkéig hatok, és fáj. Még akkor is, ha túl tudja magát tenni rajta az ember. ( Bár erre sokan képtelenek. Benne maradnak a fájdalomban nemlátják a kiutat, depressziós, alkoholisták, életuntak lesznek életük végéik sokan.) De aki ebből ki tud lépni, nem azért teszi,mert megtapasztalta a rosszat, hanem azért mert megtapasztalta a jót!! És a jót akarja.

De sokan nem is akarják. Hogy lehet valamit akarni, ha nem is tapasztaltam? Hit álltal. Ilyen a világ a szenvedést el kell fogadni, tűrni kell, monják sokan. De nem, miért kell? Mert valaki mondta? Jól érezni magunkat, nevetni gyermekkorunknál fogva, szerető csalátdban felnőni, kiegyensúlyozott tininek, felnőttnek, szülőnek lenni, ez egy áldás.

2014. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Nézzük meg mit tett a Sátán: Felnyitotta a szemünket, tudjuk mi a jó és mi a rossz.

A rosszat tudni, nem értelmes dolog. Mindenki tapasztalhatja nap mint nap, hogy milyen jó, hogy tudjuk, sőt érezzük magunkon, hogy mi az, hogy mi a szenvedés, és fájdalom. Azt nem tudni, és boldogságban élni, szerintem mindenki ezt szeretni, boldogan élni. De ha tapasztaljuk, mi a rossz, akkor már nem lehet jó.

2014. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Akkor taníts.

Ebbe mi a jó?

[link]

2014. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!