Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténységben miért...

A kereszténységben miért egyértelműen rossz az ördög?

Figyelt kérdés
Ha nem lenne semmi negatív,akkor nem lenne változás,fejlődés sem.És értelmét vesztené a kereszténység is.Akkor most mi ellen hadakozik az egyház?
2014. júl. 20. 13:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Vagy ebben:

[link]

2014. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

64%-os válaszoló,elolvastad Jób könyvét?


"Hogy nincs jó rossz nélkül? Szerintem van. Hogy nem lehet értékelni a jót, ameddig rossz nem történik veled? Szavak kiforgatása. Pl vegyünk egy gyilkost. Akkor neki jó? Mert tudja értékelni, az életett, vagy mit tudom mit?"


Akkor ehhez mit szólsz? Szavak kiforgatása lenne ez is?

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"

Ésa 45,7


"Nem azzal van a gond, hogy valaki rossz, bántsa csak saját magát, de ne másokat."

Akkor miért úgy szól a parancsolat,hogy "Szeresd felebarátodat,mint önmagadat"?


"Másiknak azért tegyek rosszat, mert ebből majd tanul?"


Akár tanulhat is belőle,igen.De nem a szándékos rossz akarásról van szó,ez ennél összetettebb dolog.Tettél már rosszat valakivel életedben?


"A fájdalom az ember lelkéig hatok, és fáj. Még akkor is, ha túl tudja magát tenni rajta az ember. ( Bár erre sokan képtelenek. Benne maradnak a fájdalomban nemlátják a kiutat, depressziós, alkoholisták, életuntak lesznek életük végéik sokan.) De aki ebből ki tud lépni, nem azért teszi,mert megtapasztalta a rosszat, hanem azért mert megtapasztalta a jót!!"


Aki nem lesz alkoholista,depressziós,életunt,az is megtapasztalta a fájdalmat,mielőtt megtapasztalta volna a boldogságot,máshogy nem lehetett volna! Nem azt mondtam,hogy ha valakinek fájdalma van,akkor ne lépjen túl rajta,hanem legyen deviáns miatta.Persze ezt is választhatja,ha többet akar szenvedni.

2014. júl. 20. 14:34
 13/35 anonim ***** válasza:

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"

Akkor a sátánisták miért nem Isten imádják? Hiszen ő teremtette.

2014. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

A kereszténységben erősen elkülönül egymástól a jó és a rossz. A "rossz" megtestesítője a Sátán.

Igazat mondtál: ha nem lenne semmi negatív, akkor nem lenne változás, fejlődés sem. Tehát kell, hogy rossz is legyen a világban - pont azért, hogy küzdjünk ellene.

2014. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö


Igaz, hogy Jehova Isten nem akarta, hogy az ember megtudja a jó és rosz közötti különbséget.


Tudod miért?



Mert az embereknek a jót adta.


Egészséges, tökéletes testet, szép házas életet. Gyönyörü otthont, csodálatos vízesésekkel, a tenger hullámaival, a gyönyörü naplementét, a jó pofa állatokat.


Azt akarta, hogy egészséges tökéletes gyermekeik szülessenek....


Nem volt a tervében az ember számára a halál, a betegség a kín.... ezt nem akarta hogy megtudjuk.


De sajnos ez megtörtént. De tudta, hogy ez csak rosz lesz.- Már azért azonnal az Édenben gondoskodott a Megváltóról és eredeti szándéka, ha késéssel is vagy más iránnyal is de a célba fog érni.


Kedves kérdezö, mond ahhoz hogy örülj a családodnak, meg kell hogy haljon valakid? Hogy értékelni tudjad, hogy van jó munkahelyed, kell hogy valaki kitúrjon és az utcára kerüljél? esetleg koldulni?


Ahhoz, hogy értékeljük, hogy béke van, szükséges a kegyetlen háború?


Hogy boldog családi életet élj, fontos, hogy megcsaljon a társad, hogy tudd értékelni? Hogy értékeld gyermeked egészségét, fontos hogy asztmás rohamai legyenek? Esetleg leukémiás?


Mond kérlek, mi a jó a roszban? Különösen ha a saját börödön tapasztalod? Ha agyoncsapnak....akkor ezt már el sem olvasod ...akkor milyen fejlödés? Hová?

2014. júl. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Az egyház megpróbálja a normális emberi értékeket közvetíteni, aminek egy ateistának is teljesen normálisnak kell lenni, hogy embert nem ölhetsz. Az igaz, hogy ha nem lenne rossz akkor a jónak se lenne értelme, de ettől még nem lesz a rossz jó. Ez egy paradoxon...
2014. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

"Akkor a sátánisták miért nem Isten imádják? Hiszen ő teremtette."


Ha Isten teremti a gonoszt is,akkor mi a különbség Isten és Sátán között?

Amúgy jobban érdekelne,ha válaszolnál a többi kérdésemre...megtennéd?

2014. júl. 20. 18:04
 18/35 A kérdező kommentje:

"Igaz, hogy Jehova Isten nem akarta, hogy az ember megtudja a jó és rosz közötti különbséget.


Tudod miért?


Mert az embereknek a jót adta."


Sántít a dolog...

Tudod miért?

Mert ott volt az édenkertben a kígyó,mely ravaszabb volt az összes teremtett állatnál.Tehát nem csak jót adott az embernek,hanem kiszolgáltatta a kígyónak,mint kísértőnek.Ezen kívül ott a jó és rossz tudásának fája.Ha Isten tudta,hogy az ember kíváncsi természetű,akkor mindent megtett volna,hogy még csak ne is tudjon róla ,hogy van ilyen fa,nemhogy még kirakja a kert közepébe...persze,hogy szakít róla,mivel a tiltott dolog még kíváncsibbá teszi.

2014. júl. 20. 18:21
 19/35 anonim ***** válasza:
Mindenkinek legyen a hite szerint. De ne sírjatok, hogy átvertek!!!!!!!!!
2014. júl. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Amúgy jobban érdekelne,ha válaszolnál a többi kérdésemre...megtennéd?

Nem mert rossz vagyok. Ugye milyen jó?

2014. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!