Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van annak valami oka, hogy a...

Van annak valami oka, hogy a kisebb vallásokról (Jehova Tanúi, Hit Gyülekezete) az embereknek rossz véleménye alakult ki vagy elítélőek ezzel szemben? Miért?

Figyelt kérdés
Kérem na ez említtek közül valaki írjon, hanem a más vallásba tartozók véleményére lennék kíváncsi. Mi a kritikátok ezen vallásokkal szemben? Vagy csak én érzem azt, mintha lenne egyfajta gyűlölet feléjük? Egyébként nem tartozom sehová.
2014. aug. 1. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Csak a SZUBJEKTÍV véleményemet írom le. Szerintem az egész kereszténység egy nagy marhaság, egy káros mesekönyv, ami elhülyített már egy csomó embert. Mármost hagyománya van ennek a típusú elhülyülésnek, és rengetegen vallják magukat ilyen-olyan kereszténynek úgy, hogy valójában nem is foglalkoztak soha igazán vele, csak mondjuk megkeresztelték őket, esetleg csak egyházi esküvőt akartak, mert az "olyan hangulatos", stb. Vagyis ha átlagolok a különféle felekezetek között, akkor azt feltételezem, hogy egy katolikus vagy református nagy eséllyel csak műkeresztény, nem is veszi komolyan, nem is foglalkozik vele nagyon, csak mondjuk hagyománya volt ennek a szokásnak a családjában. Tehát éppen ezért nem annyira hülye, mint az, aki állandóan a kereszténységgel foglalkozik, akinek ez valami olyan, ami az életének az alapját képezi. Egy kicsi, ritkább felekezetbe való tartozásnál inkább feltételezem az illetőről, hogy foglalkozik a vallással komolyan, és hogy ő ezt DIREKT akarta és választotta, vagyis számomra nagyobb hülye, mint egy "lájtosabb" keresztény, aki talán még a bibliát sem olvasta, csak templomi esküvőt akart.
2014. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Ronda erőszakosak - és közben nagyon buták is (most nem a vezetőikről beszélek).

Érvekre befogadóképtelenek. Nagyon veszélyes kombináció.

2014. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Jehova Tanúit főleg azért utálják, mert sok embert zaklatnak az utcán, vagy akár a saját házadban. Sok (a legtöbb?) ember utálja a hittérítőket. Ez a 21. század, nem a 3.

Hit gyülekezetét pedig azért nem szeretik az emberek, mert sok rémtörténet van körülötte. Emberek, akiket nem hagytak kilépni, és szinte a halálba kergették őket a folyamatos átkozásukkal, stb. Keress rá youtubeon, biztos találsz jó párat..Meg aztán ott van az, hogy az istentiszteleteiken rázkódnak, mintha valami rohamuk lenne, hablatyolnak, és azt mondják, hogy a "Szent Szellem szállta meg őket, nyelveken beszélnek"..aha..Sok hitgyülis istentiszteleten elengedhetetlen kellék az izraeli zászló, meg úgy az egész "Izrael-imádat", ami sok embernek megint csak tüske a szemében.

2014. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért veszélyesek,mert elmebetegek.
2014. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha lenne a családotokban, aki a kettő közül valamelyikhez tartozik, akkor viszont kötelességetek lenne elfogadni vagy tiszteletben tartani, az is lehet még csatlakozni hozzá.
2014. aug. 1. 13:57
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Én jártam Hit Gyülibe elég sokáig. A szüleim előbb utóbb elfogadták - mi mást tehettek volna? - de eszük ágába sem volt belépni, a közelébe sem mentek. Anyósom egyszer eljött, többször nem.

Anyósommal nem a legjobb a kapcsolat, de teljesen más miatt, a szüleimmel viszont mindig is példaértékű volt, sokat vagyunk együtt, együtt nyaralunk, szoros kapcsolatban vannak az unokákkal, és ez a gyülis időszakban is így volt. Gondolom azért, mert kölcsönösen békén hagytuk egymást a világnézetünkkel kapcsolatban.

2014. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, mert nem érett hívő a többségük. Ami érthető mivel fiatal felekezetekről van szó melyeknek nem állt még rendelkezésre elég idő a változáshoz.
2014. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=7e3rPZBEPh0


Nem is tudom, szerinted miért?

2014. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én konkrétan nem gyűlölöm egyiket sem,csak nem tartom őket hitelesnek.A Hit Gyülekezete önmagáról beszél,elég megnézni a videóikat.Sötét erőket mozgatnak Sándor atyáék,és rengetegen bedőlnek nekik.Lehet,hogy karizmatikus,megnyerő személyiségnek látszik,és ezzel sokakat megtéveszt,de én azt se hinném el neki amit kérdez.Agresszív Hitgyülissel is találkoztam már,megragadta a karom,és győzködött,hogy nézzek vidám vasárnapot,meg térjek meg,ha nem akarok meghalni.Kedvem lett volna elzavarni a jó büdös anyjába,de annyira szánalmas volt az emberke,hogy inkább ráhagytam,nem szóltam semmit,gondoltam van ennek elég baja.Jehova tanúi híresek a sunnyogásaikról,olyan kis buzgó beszélőkéjük van,de amikor beszélni kellene egy konkrét témáról,hirtelen megnémulnak,vagy egészen véletlenül nem a kérdésre válaszolnak,erről magam is meggyőződtem itt.Egyébként nem egy embertől hallottam,hogy rendszeresen becsöngetnek hozzájuk téríteni,mikor vasárnap ebéd után kicsit lepihennének.Kollégám már rájuk akarta engedi a kutyát,mert többszöri figyelmeztetés után sem értették meg,hogy nem kíváncsi rájuk.De aki ellenséges velük,az üldözi őket,hiszen az írás is megmondja,hogy az igazakat üldözik.Csőlátású,lebutított emberek,akiket a szervezetük okosan behálózott,sajnos ez az igazság.
2014. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!