Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztyén emberek miért...

A keresztyén emberek miért mondanak ellent önmaguknak?

Figyelt kérdés
A Tízparancsolat szerint "Ne ölj" ez rendben van. Ugyanakkor magában a Szentírásban Káin megöli Ábelt és más gyilkosságok is vannak. Például ha egy gyerek káromolja az anyját vagy szüleit akkor azt meg kell ölni. Ez aztán a keresztényi szeretet, ami ellentmond a tízparancsolatban foglaltaknak. Valaki ezek alapján neveli a gyermekét. Nem mellesleg ti keresztények elátkozzátok azon írásokat, amelyekben gyilkosság van vagy nyíltan megjelenik a szexualitás. Megjegyezném a gyilkosság nem szó szerinti értelmét, hanem amikor csak gondolatban történik meg. Nem hiszem, hogy ilyen senkivel ne történt volna meg akár gyűlöletből, akár hirtelen felindulásból, de ezt ki lehet irtani. Mit gondoltok azt általam leírtakról?
2014. aug. 1. 23:45
 1/10 hosszúhajú ***** válasza:
29%

Az ellentmondás rész - az nekem is még túl magas.

A gyilkoláshoz: van az ószövetség és van az újszövetség. Az ószövetségben még van olyan, hogy szemet szemért, meg fogat fogért, az újszövetség pedig már a Krisztusi elveket vallja. A megbocsátást...

Káin olyat tett, ami bűn az világos. De a biblia nem a tökéletességről szól. Nem azt ábrázolja. Tele van bűnnel is. Pont azért, hogy mit NE tegyünk.

És pont az a nehéz a bibliában, hogy szó szerint szokták érteni, pedig van minden rész után biblia magyarázat, és még a teológusok is sokszor elgondolkodnak egy egy kifejezés jelentésén, vagy értelmezésén.

Mondok egy példát. Amikor azt mondják Isten saját képmására teremtette az embert, azt nem úgy kell érteni, hogy Istennek volt két szeme meg egy orra és egy szája. Hanem lelki képmásra. Átvitt értelemben. olyan lelkülettel áldott meg, csak ugye mi...

Én is ilyen kérdésekkel voltam tele mint te, és marha hosszú idő alatt jutottam el odáig, hogy ne vegyek szó szerint dolgokat, mert ha így tenném, akkor valóban kén lenne a pokolban, meg kövek, - ez is lelki és átvitt értelmezés.

2014. aug. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
32%

"Mit gondoltok azt általam leírtakról?"


Hogy rettentő zagyva ostobaságot írtál, amiből csak az látszik, hogy frusztrált vagy valamiért. Ha érdemi választ szeretnél, tégy egy-egy külön állítást, ami önmagában megvitatható.

2014. aug. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Inkább kérdést. Miért elítélhető ha valaki gyilkosságról néz filmet vagy gengszterfilmet? Miért nem tekinthető ez egy korjelenségnek? (Itt most a gengszterfilmre gondolok). A gondolati gyilkosság bűn? Szerintem ilyen ha nem is mindenkivel de a nagy többséggel előfordul.
2014. aug. 2. 01:25
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert maga a keresztény vallás is egy hatalmas nagy ellentmondás. Tele van tudományos, logikai, és erkölcsi hibákkal.


Ez a weboldal elég szépen összeszedi ezeket a hibákat:


[link]

2014. aug. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Megpróbálom röviden megválaszolni. Engem is zavartak ezek a kérdések, nem kéne nekiugrani a kérdezőnek!!!! Valahonnan mindenki indult!


1. Káin és Ábel még a 10 parancsolat előtt élt.

2. A 10 parancsolat a zsidóknak adatott, a szövetség jeléül, hogy Isten kihozta őket Egyiptomból. Náluk voltak érvényben olyan szigorú törvények, amiket leírtál. Ha jobban belegondolsz, akkor elég baj, hogy ezeket le kellett írni nekik és nem tudták maguktól.

3. Jézus Krisztus amikor itt volt azt mondta, hogy új szövetséget köt velünk (ezért hívják Újszövetségnek) és innentől kezdve nem csak a zsidók Istene, hanem mindenkié, aki befogadja őt a szívébe. Ezt hívják megtérésnek. A két új parancsolat pedig ez: szeresd Istened és szeresd a másik embert. Ez a két parancs van érvényben és ha leülsz rajta töprengeni, akkor meg fogod érteni, hogy miért olyan nehéz parancsok ezek, mivel a testi emberünk képes még bajt okozni és a test az, ami vétkezik. Ha befogadod Krisztust, akkor a szellemi embered újjászületik.

(ebbe ne köss bele, mert sokan átéltük, valós megváltás és valós megtapasztalások ezek)


A szexualitás pedig négy fal közé való. A sátán egyik legjobb eszköze a szex ahhoz, hogy távol tartsa az embert Istentől. A szex ma már függőség, pont mint a drog vagy alkohol. De erről nem nyitok vitát, mert egy függő sem látja be, ha beteg. Ha akarsz írhatsz privit, ide vissza nem fogok nézni, mert túl sok az olyan ember, aki beszólni be tud, de még életében nem fogta kezébe a Bibliát, én pedig nem akarom látni az ocsmányságaikat.


Remélem tudtam segíteni.

2014. aug. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 nagylzs ***** válasza:
54%
A keresztény emberek pontosan ugyan olyan okokból mondanak maguknak ellent, mint a nem keresztények és az ateisták és általában mindenki más. Nem csak egy oka van, és mindenkinél más az ok. Lehet hogy van összefüggés a vallással, de nem túl sok...
2014. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem, hogy az értelmes válaszokat miért kell lepontozni. Na ez a sötét középkor.
2014. aug. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
A Bibliát nem tökéletes emberek írták.Ezért az "Isteni sugallat" sem vehető készpénznek,hiszen amilyen az ember, olyan lesz a sugallat is.Azt hallja meg az ember,amit meg akar hallani.Ha ítélkezni akarok,és gyilkolni,meg fogom találni rá a megfelelő magyarázatot,hogy miért helyes a tettem-ezt nagyon jól példázza az Ószövetségi hozzáállás.Jézus elmagyarázta,mire kellene figyelnie egy kereszténynek.
2014. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


"A gondolati gyilkosság bűn? Szerintem ilyen ha nem is mindenkivel de a nagy többséggel előfordul."


HA már a kérdésben idézed a Tízparancsolatot akkor figyelmedbe ajánlom a 10. parancsot!


Vagy Jézus szavait / valami hasonló - nem lábatlan ló - volt/ ha kitartóan asszonyra nézel, hogy....


Mindkettő "gondolati" bűn.

2014. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#3! (#2 vagyok)


"Miért elítélhető ha valaki gyilkosságról néz filmet vagy gengszterfilmet?" - Egyáltalán nem elítélhető (teszem hozzá, a kereszténység egyik lényege pont az, hogy az embernek nem kéne "ítélnie", de ez csak mellékes), a világ megismerése nem bűn, akár valóság, akár fikció.


"Miért nem tekinthető ez egy korjelenségnek? (Itt most a gengszterfilmre gondolok)." - Nem értem, mit értesz "korjelenség" alatt.


"A gondolati gyilkosság bűn?" - Keresztény teológiából nem vagyok elég felkészült ahhoz, hogy megmondjam, a kereszténység szerint az-e. Mindenesetre személyesen azt gondolom, pont arra való a szabad akarat, az egyéni felelősség (ami mellesleg megint a kereszténység egyik sarkalatos pontja), hogy elválassza a gondolatit a ténylegestől.

2014. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!