Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vagy ateista/ keresztyén?

Miért vagy ateista/ keresztyén?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 14:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/124 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a szívemmel (test) érzem, lelkemmel hiszem tudatommal(szellem) tudom, tapasztalataimban visszaigazolva látom: így helyes.

Test-lélek-szellem: egyaránt, szinkronban ezt kívánja tőlem.

(és ebből- helyesen- nem derül ki, melyik vagyok - mert szerintem ez mindenkinél így van. Ateistánál is, kereszténynél is,sőt muszlimnál is, buddhistánál is, hindunál is :)

A hit lényege szerint ez kívánja.

2011. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/124 anonim ***** válasza:
Nem csak ez a két kategória létezik. Sok száz más hitrendszer, materialista, nihillista egyéb szemlélet létezik. Ha a kérdésed csak erre a kettőre irányul, akkor nem értem, mit szeretnél megtudni...
2011. okt. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/124 anonim ***** válasza:
60%
Az az igazság, hogy engem a többi fanatikus keresztény ember tett ateistává. Meguntam, hogy minduntalan hittérítgetnek,de vallással kapcsolatos logikus kérdésekre nem tudnak választ adni. Persze az egyházról se feledkezzünk meg, amiket az csinált a múltban (sőt a mai napig), igazán nem hántorgathatja fel senki, hogy miért nem hiszek. Bár az is igaz, hogy Istent nem egyértelműen tagadom, mert nem tudom, hogy létezik e vagy sem. Adok a dolgoknak annyi hitelt, hogy amíg nem bizonyították az ellenkezőjét, addig akár igaz is lehet. De nem hiszek se az egyházban ,se abban, hogy másokra rátukmáljam a meggyőződésemet (ahogy néhányan velem tették anno)
2011. okt. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/124 anonim ***** válasza:
27%

Nincs szükségem kapaszkodóra (hitre). Isten létére pedig nincs olyan bizonyíték, ami meggyőzött volna.

Ha létezik is vmilyen teremtőnk, az nem hinném, h azt várná tőlünk, h imádkozzunk hozzá...

2011. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/124 anonim ***** válasza:
77%

Ha az ateizmusra kérsz választ:


http://www.youtube.com/watch?v=WwQi_67gveU

2011. okt. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/124 anonim ***** válasza:
67%

Miért vagyok keresztény? Hm....nem annak neveltek az biztos :-) Viszont az évek folyamán teljesen meggyőződtem Isten létezéséről. Csak nem tudtam, hol hogyan keressem.


Próbálkoztam keleti irányban, mert a kereszténység elsőre taszított (szent képek, ilyesmik) de aztán megismertem Jézust és rájöttem, hogy a kereszténység valójában egy életforma, és nem sok köze van a vallásos bálványozáshoz. Sőt, Jézus tanításaiban ugyanaz a bölcsesség köszön vissza, minta taoizmusban, buddhizmusban,csak egy nagy pozitívummal kiegészítve: ez pedig az élő Istennel való kapcsolat. Na, ezért.

Nekem bejött.

2011. okt. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/124 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert Isten nagyon szeret minden embert és ezt a szeretet nem fogom elutasítani. Az Istennel való kapcsolatom előnyös Istennek és nekem is. Isten a betegségeimből meggyógyított(!) és mindig mellettem volt amikor szükségem volt valakire. Ő az én legjobb barátom! Nagyon szeretem Őt! Dicsőség Istennek!
2011. okt. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/124 anonim ***** válasza:
72%
Azért vagyok keresztény, mert megismerhettem az igazságot, és megtapasztalhattam Isten szeretetét.
2011. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/124 anonim ***** válasza:
48%

"Ha az ateizmusra kérsz választ:


http://www.youtube.com/watch?v=WwQi_67gveU"


Sajnálom ezt a Hawking figurát. Milyen sokra vihetné, ha hinne.

2011. okt. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/124 anonim ***** válasza:
0%
és ha valaki egyik sem? az baj?
2011. okt. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!