Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért fektetnek be oly sok...

Miért fektetnek be oly sok időt a Jehova Tanúira keresztyén emberek? Megvan írva : az eretnek embert, egy, két intés után hagy magára. És, a hasztalan vitatkozásokat kerüld. Ha maga ISTEN ítéli őket szellemi vakságra, akkor miért ez a nagy buzgóság?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 07:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem Jehova Tanúi is keresztény emberek, csak nem tudnak róla.

1. Jahve=Isten

2. Az a sok butaság, amit elkövetnek, az emberi mivoltunk találmánya

2011. júl. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%
És te szellemileg "látó" vagy? A kérdésed nem erre utal!
2011. júl. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Csak azt látom ,hogy sokan elvesztegetik az idejüket felesleges dolgokra.

Csak a gyengédek kedvért:Jehova Tanúi : a Zsidó nép volt kiválasztva,az ószövetségi időkben.Nemsokára megtér minden Zsidó,(amikor Jézus visszajön az Olajfák hegyére)és Tanúskodni fognak Isten mellet,és Jézus mellett.

Keresztyén:Krisztus követője(és nem Jehova követője)

Én ezekre gondoltam ,nem az állkeresztyénekre.

2011. júl. 19. 12:32
 4/17 anonim ***** válasza:
És Krisztus KINEK a követője?!
2011. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Se jehova,se vallásos nem vagyok,de hogy az ószövetség zsidóit és a jehovákat így összemostad,az már az én szememet is bökte.Ez már tényleg nem szálka,hanem gerenda.......
2011. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Én személy szerint Jehova tanúja vagyok, keresztény, Krisztus követője és erről tudok is.

Azért keresem fel az embereket többször is mert nincs jogom senkit megítélni főként nem elítélni, mondván sosem változik!

Mint keresztény ebben is Krisztust követem, mert ő többször beszélt az embereknek Istenről - még a farizeusoknak is.

Saját tapasztalatom, hogy az emberek változnak, volt már olyan aki többször utasított el aztán később meghallgatott.

Sőt volt aki később hittestvéremmé lett.

Továbbra sem szeretném én megítélni az embereket, inkább hagyom a teremtőre és végzem azt amit Jézus rám bízott:Máté 28: 18-20

2011. júl. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok keresztény azért fektet időd abba, hogy tanúkkal beszélgessen, mert testvéreinek tekinti őket és szeretné, ha kiszabadulnának a szervezet fogságából, és megismernék Isten kegyelmét, ami az övék is!

Sok tanú kiszakadt már, érdemes utána olvasni élményeiknek pl Jehova Tanúja voltam stb. Ezek a megtért keresztények szeretnék, ha társaik is rájönnének a tévedésükre. Persze sokan nem fognak, de ezt nem a mi tisztünk eldönteni.


Én nem neveznék senkit "eretnek"nek, ez egy csúnya vallásos műszó. Másként gondolkodnak a Bibliáról, de hát ezért van annyi felekezet mert az emberek másképp gondolkodnak. A mai reformátusok is egyszer ugyanilyen "eretnekek" voltak.

Azt pedig nem hiszem, hogy Isten ítélne bárkit is szellemi vakságra. Ő a szeretet és a megbocsátás Istene.


Aki elhívást érez erre, az beszélget velük és megpróbálja megmutatni, hogy másképp is lehet. ennyi a történet.

2011. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

Kedves 14:57-es!

Te egy szelíd választ adtál és ezt méltányolom is. De azért két dolgot kiemelnék a gondolataid közül.


Te is abba a hibába estél, amibe sokan. Ha pontos információkat akarunk megtudni egy adott vallásról, akkor bölcs dolog-e az exeit meghallgatni? Vagy van ettől sokkal okosabb és biztos sikerrel járó eljárás is?

Igen van! A Bibliát kell összehasonlítani a vallásokkal és rögtön kiderül, hogy melyik beszél félre.


Ha a felekezetekből kiszakadt véleményeket tartod mértékadónak, akkor az olyan, mint amikor a hamis pénzt csak a hamisítványaival hasonlítanád össze. Abból nem tudod sohasem megállapítani, hogy milyennek kell lennie az eredetinek.


"A mai reformátusok is egyszer ugyanilyen "eretnekek" voltak."


Miért, már nem? Mi változott? Az emberek megítélése? És ez a mértékadó? Ugye, megint csak a Biblia került ki a képből?!

2011. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A Bibliában benne van ,hogy mit higgyél,és mit ne higgyél.

Megkell vizsgálni ,hogyan lett valakiből Keresztyén,és mit hírdettek az első Keresztyének,mit hírdettek az apostolok,és egyáltalán,mia Biblia központi üzenete.

Még véletlenűlse Jehova neve.Jézus halála és feltámadása,vagyis az ember megváltása az ő bűneiből.

Kedves tanúk!!!!! Mit ér az ha ismeritek a Bibliát,Isten nevét (azt is helytelenűl)ha meghaltok a bűneitekben,mivel nem úgy hisztek ,és nem azt amit az Újszövetség tanít.Ovassátok már el egyszer végig Pál leveleit,vagy Péter leveleit,folyamatosan ,és nem úgy hogy az Őrtorony újságba feltett kérdésekre adott választ olvasom ki a Bibliábol.Az evangélium ,a jóhír arrólszól,hogy Jézus legyőzte a halált,és elhozta nekünk az örök életet.Ha valaki más evangéliumot hírdet az átkozott!!.Nem én mondom,hanem Isten a Bibliában,a Galata levélben,Vagy vizsgáld meg kia hazug,János levelei választ adnak !!

Jó volna ha a válaszadók egy kicsit ismernék az írásokat,és nem a közvélemény ,vagy a korszellem álláspontjait bővítenék ki a saját gondolataikkal.

A Sátán Tudja hogy hívják Istent,mégsem keresztyén.

Gondolkozzatok már egy kicsit Isten szerint,és ne az emberek szerint.

2011. júl. 20. 07:31
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Még véletlenűlse Jehova neve"


Ó, dehogynem! JHVH, Jahve, Jehova, Elohim, Adonáj, Ha-Sém, Mindenható, Örökkévaló. Ezek mind az egy Isten nevei. A magyar bibliafordításokban a neve pedig Úr. (angolul Lord)


Pedig én nem vagyok se Jehova Tanúja, se református, se nem tartozom egy gyülekezethez sem.

2011. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!