Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, a dinoszauruszok azért...

Hívők, a dinoszauruszok azért haltak ki, mert nem fértek be a bárkába?

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Értsd már meg, h Jézus raptor volt, ugye az se volt benne a Bibliában.
2014. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, ők még előtte kihaltak.
2014. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Akik hisznek Istenben nem feltétlen a Biblia alapján. Nem csak kitalált mesék vannak a Bibliában hanem nagy igazságok és jóra tanító kitalált mesék. A nagy vallások könyveit szinte egytől egyig átírták és kiszedték a fontos részletek, hogy az emberek tudjanak vitatkozni, provokálni és háborút indítani szélsőséges estekben egy vallás miatt. Én a Noé történetben nem hiszek csak egy kicsit. Evolúció párti vagyok, de tény, hogy Noé idejében volt egy egész világot érintő árvíz gleccserolvadás miatt és lehet volt egy ember aki segített embereken ás állatokon egyaránt. Amit nem tudnak bizonyítani abban nem hiszek, de amit tudnak abban hiszek.
2014. aug. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Kedves N3!


Nem rossz, amit írsz, csak egyetlen kérdésem van, azt hiszed e, hogy a Biblia Isten szava?

Ha nem, akkor felesleges tovább beszélni róla, ha igen, akkor meg el kell ismerned, hogy elég sok zöldséget összehordott a Kaporszakállú...

2014. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekelne,hogy a halakkal miért kivételezett Isten? Illetve a többi állatot miért kellett megölni,akik nem fértek a bárkába?
2014. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Hogy élhetettek volna együtt a hatalmas dinók az emberrel?


Logikus, hogy feltaposták volna öket....régen az ember megjelenése elött eltüntek a dinók

2014. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Katy! Voltak kifejezetten kis méretű dinoszauruszok is :)
2014. aug. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Negyedik!

Hiszek abban, hogy nem csak mesék vannak a Bibliában hanem a ma is használatos társadalmi normákat leírja például ne lopj, ne ölj, stb. Ezeket a normákat komolyan gondolva, hogy mindenkihez eljusson a nagy vallási könyvek írták le. Például a keresztény böjt története az, hogy az év annak felében sok vírus tombol és ugye az akkoriban húst és tejtermékeket ettek, de a Biblia szava arra buzdította az embereket, hogy több zöldséget és gyümölcsöt egyenek így egészségesebbek maradtak. A zsidók fitymáját azért vágták le, mert nagyon sok nemi betegség terjedt a meleg idő miatt így a baciknak nem nagyon volt védett helye szaporodni. A disznó húst azért tiltják egyes vallások, mert nagyon romlandó. Ezek logikusak és meghatározták pozitívan az emberek életét. A Biblia szerintem a kezdetekben Isten szava volt még most is vannak benne igazságok, de a lényeg ami miatt az emberek hittek Istenben el lett távolítva a sátánisták által és afféle agymosásként használni. Az embereknek kell valamiben hinnie. A világot irányító gonosz a sátánban hisz és úgy is cselekszik akkor nekünk Istenben az ellenfelében kell hinni így legyőzésre kerülhetnek a gonoszok, ha a logikát követjük. Én nekem kevert hitem van. Én minden bizonyított földi jóban és a szeretet erejében hiszek. Egyszer kiderülnek a Bibliával és egyéb vallási könyvekkel művelt turpisságok csak az embereknek küzdeni kell a gonosz ellen akár vallásos akár ateista. Én bízok abban, hogy létezik Isten. Az ateistáknak mondom, hogy ne az ilyen be nem bizonyított történetekkel kötekedjenek hanem a logikus részeket vegyék észre(ne lopj, ne ölj, szeresd az embereket stb.). Sok az úgymond elcsépelt dolog, de jó soha sem elcsépelt csak azzá akarják tenni. Ja és visszatérve az ateistákhoz mindig mondom, hogy a földi jóban higgyenek, a szeretetben, a kedvességben és így is éljenek. A rengeteg negatív dolog mai engem ért még mindig hiszek, hogy egyszer eljön az igazság pillanata amikor újra a jóké lesz a világ.

2014. aug. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Tojásban szaporodnak, nem? Miért kellett volna kifejlett állatokat vinni? És ha kihaltak 65 millió éve, akkor hogy tudnak találni mai napig olyan leletet, amiben szövet is van? Vagy lehet, hogy másképp hívták őket? Hisz a dinoszaurusz nevet csak 1860 körül találták ki...
2014. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!