Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus miért mondott ellent...

Jézus miért mondott ellent magának?

Figyelt kérdés
Kiűzte a templomból az árusokat,mondván,az ő atyja házát ne tegyék rablók barlangjává.Aztán azt mondja Istenről,nem lakozik kézzel csinált templomokban.
2014. aug. 13. 15:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Mert a zsidóság körében a templom Isten háza volt. Ma is hívják így. És ezek a zsidók, akik vallásosnak mondták magukat, akik megköveztek asszonyokat hűtlenség miatt, akik ember életek felett döntöttek, azok képesek voltak ezt a házat, ami a hagyományuk szerint szent volt, eladni, hogy még több pénzt szerezzenek.

A másik pedig az, hogy mi magunk csak a Szent Szellem kitöltekezése után lett Isten temploma.

2014. aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Tehát nincs ellentmondás.
2014. aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdezö,


ebben nincsen ellentmondás.


A Jeruzsálemi templom a Jehova imádatára szolgál. Azért mondta Jézus, hogy az én Atyámnak háza. Jézus Krisztust felháborította az üzletemberek kapzsisága


De szószerint Jehova sohasem lakott a Jeruzsálemi templomban.


Salamon király amikor felépítette az elsö templomot, a templom felszentelésekor imájában ezt mondta: 1.Királyok 8:27 : "....imé az ég, és az egeknek egei be nem foghatnak téged, mennyivel kevésbé e ház, amelyet én építettem" /Károli/

2014. aug. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Első válaszoló,ezt én értem,hogy a zsidók mit tartottak a templomról,meg rablók barlangjává tették.De Jézus meg azt mondta,az Atya benne lakik,bennünk,nem lakik semmilyen ember által épített templomban.Ezért miért egyes szám első személyben beszél,hogy "az én atyám házát ne tegyétek kalmárkodás házává" Miért hivatkozik az ő atyjára,amikor tudvalevő,hogy a templom az nem az ő atyjának háza?

Érted az ellentmondást?


"A másik pedig az, hogy mi magunk csak a Szent Szellem kitöltekezése után lett Isten temploma."


Ezzel mit akarsz mondani?

2014. aug. 13. 16:50
 5/20 anonim ***** válasza:

Az ellentmondás súlyos és megmagyarázhatatlan.

Arról nem is beszélve, hogy az ókori zsidó templomnak számos funkciója volt és nem csupán egy épületről beszélünk, hanem egy komplexumról, ahol sok minden helyet kapott, minden, ami a vallási élettel kapcsolatban volt.

Található volt ott fürdő, iskola, étkezőhelyiségek, egészségügyi és tisztálkodásra alkalmas hely, társalgó, imaterem, bírósági rész, börtön, szentély, tárgyalótermek és természetesen a templomhoz tartozó gazdasági szolgáltatások is helyet kaptak.

Volt szobája az őrségnek, esetleg külön épülete is, voltak magánjellegű helyiségek, mint ma egy tanári iroda, ebédlő, vagy étterem, sőt még lakószobák, helyiségek is megtalálhatók benne.

Teljesen érthető, hogy a zsidók nem tudták mire vélni Jézus garázdálkodását és szentségtöréssel vádolták, mert akadályozta a vallási élet zavartalan folyását, durván megszegte a kialakult szabályokat.

Kissé ahhoz hasonló ez, mintha manapság mondjuk egy keresztelőn valaki botrányt csinálna és felborogatna mindent, mondván, hogy ezt, meg azt nem így kell, vagy nem így szabad csinálni. Vagy esetleg a perselyekből szórná szerteszét a pénzt, vagy a pénzért állított gyertyák nem tetszenének neki.

Már feltéve, hogy egyáltalán igaz ez az egész...

2014. aug. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"A Jeruzsálemi templom a Jehova imádatára szolgál. Azért mondta Jézus, hogy az én Atyámnak háza."


Ezzel nem egészen értek egyet,ahogy már írtam,hogy hol lakozik Isten Jézus szerint,tehát akkor miért kell az imádatához külön templom? Ha Jézus tökéletesen együtt tudott lenni az atyával,imádkozni hozzá az olajfák hegyén,vagy egyéb helyen? Imádkozni lehet a templomban is ez,világos,de ettől még Isten háza nem ez lesz.


"De szószerint Jehova sohasem lakott a Jeruzsálemi templomban.


Salamon király amikor felépítette az elsö templomot, a templom felszentelésekor imájában ezt mondta: 1.Királyok 8:27 : "....imé az ég, és az egeknek egei be nem foghatnak téged, mennyivel kevésbé e ház, amelyet én építettem" /Károli/"


Köszönöm,ez a magyarázat így világos,csak Jézus beszéde ellentmondásos nekem,legalábbis félrevezető.

2014. aug. 13. 17:08
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

A Krisztus hol mondja, hogy az Úr nem lakozik kézzel csinált templomokban?

Tudnád idézni a Bibliából?


Egyébként meg azért űzte ki ezeket az embereket, mert olyanok voltak, mint a mai képmutató keresztények egy része. Üzletet csináltak vallásból vagy csalóként kereszténykedtek.

2014. aug. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
16%

Na igen... a "szerető" Jézus a saját két kezével készítette el azt a korbácsot, amivel aztán szépen szétverte a kereskedőket és pénzváltókat. Persze ez semmiség ahhoz képes, amit az apja művelt az emberekkel. Ami vicces, mert igazából azokat is Jézus tette, hiszen Jézus maga Isten a fia képében.


Van itt ellentmondás bőven.

2014. aug. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Az Isten, a ki teremtette a világot és mindazt, a mi abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik."


/Apcsel.17;24/


De Jézusnak miért volt olyan fontos,hogy mit csinálnak a templomban,miért kellett erőszakkal balhét rendezni,amikor tudta,nem ott lakik az Atyja?

2014. aug. 13. 18:40
 10/20 anonim ***** válasza:

"A másik pedig az, hogy mi magunk csak a Szent

Szellem kitöltekezése után lett Isten temploma."

Ezzel mit akarsz mondani?


Pontosan ezt, amit írtam. Bár le lettem nullázva, attól még igazat írtam. A Szent Szellem Jézus feltámadása után töltetett ki, a testünk csak utána lett valódi templom. Persze nem mindenkié, csak aki Jézust befogadja.

2014. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!