Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol olvashatók Jézus ezen...

Hol olvashatók Jézus ezen szavai? "Jaj nektek, ha a világ szeret titeket! " (Már ha valóban ő mondta vagy mondott ilyet)

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


A 7. kommentben olvasható. De én nem találom.


2014. febr. 1. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ján. 1,1.

15.Ne szeressétek a világot, se azokat, a mik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.

2014. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez nem az!


A 7. kommentben ez szerepel. "Jaj nektek, ha a világ szeret titeket! "


Szerintem nem ugyan az ha a világ szeret engem vagy én szeretem a világot.

2014. febr. 1. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, ha lesz egy kis idöm utánazézek.


próbálj meg te is keresni, valahol a négy evangéliumban, lehet, hogy hamarább megtalálod. :-)

2014. febr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Jehova Tanúi azért idéznek a bibliából, hogy hiteles legyen. De sajnos sokan nem szeretik hallani a biblia verseket, ezért egyesek úgy adnak vissza verseket, amiknek valóban az a jelentése amit ír, de más kép van a Bibliában.

Ezért jó ha az idézett vers mellé az idézetet is oda írjuk.

De a világnak való tetszés valóban nem jó, mert Jézus királysága nem része a világnak, Ezért mondta Jézus a következőket:


(Lukács 6:26) 26 Jaj, amikor minden ember jót mond

rólatok, mert ilyeneket tettek ősatyáik is a hamis prófétákkal.


(János 15:19) 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ.

(1János 4:4, 5) . . .. 5 Ők a világból származnak; ezért szólják azt, ami a világtól ered, és a világ hallgat rájuk.


A keresztényt az különbözteti meg a világi kereszténységtől, hogy nem ismerik el, és nincs tömeges támogatottsága. sőt bármilyen jót is tesz minden hibát akkor is előbb fedeznek fel abban, mint más világhoz tartozó vallásban, mert az annak a része, és ami a világ része azt nem fogják gyűlölni,

2014. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen értem. Csak akkor nem kellene idéző jelbe tenni és úgy beállítani mintha Jézus mondta volna.

Mert Jézus nem ezt mondta így idézetként jelölni hiba.


grkaty! Ne fáradj vele a 4. válaszoló már megtette. Lukács 6:26

Egyébként kerestem én is. De azért nem találtam mert nem így van írva a Bibliában.

2014. febr. 1. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!