Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nehéz elfogadni a...

Miért nehéz elfogadni a vallásosak számára azt a rendkívül valószínű tényt, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 17:26
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/194 anonim ***** válasza:
0%

"Vegyünk téged: az törvények, etikai normák függetlenek a vallástól (mondod)- szóval szerinted ugyanazon etikai normák és alapvető törvények szerint élünk, mint az indiaiak, a kannibál törzsek vagy a japánok?"


Összevetve ezzel:


"a római jog, ami manapság a nagy részét képezi minden ország jogrendszerének, már akkor kialakult, amikor Európában a kereszténységről azt sem tudták, hogy eszik vagy isszák. "


Szerintem utóbbival már akkor meg volt cáfolva a baromságod, amikor még elő sem jöttél vele. Akkor minek feszegeted? Ebből a dologból nem tudsz jól kijönni. A törvény nem azért tiltja az emberölést, mert a Bibliának hívott meséskönyvetek hülyegyerekek részére azt írja, hanem azért, mert a törvények már több ezer éve kimondják. A kultúránkba nem a nyomorék zsidó bevándorló hittérítők hozták be. Pont.

2010. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/194 anonim válasza:
16%

"könnyebb az embernek azt mondani, hogy nincs Isten, minthogy szembe kelljen néznie félelmeivel, magával, hogy nem ő a világ közepe, és hogy elpusztítható.. na meg persze azzal, hogy nem tudja mindenre a választ"


Ezzel nem értek egyet, hisz pont ezek az emberek kénytelenek "egyedül" szembenézni önmagukkal,

s a válaszokat kikövetkeztetni.


Bár valóban könnyebb lehet más válaszát elfogadni mindenre. Hamarabb is megvan, gondolkodni sem kell túl sokat rajta. Több idő marad dolgozni.

A vallásokat tán pont ezért találták ki, politikai célzattal. Így könnyebben irányíthatók az emberek. A nyáj...

2010. jan. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/194 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként miért rendkívül valószínű, hogy Isten nem létezik?
2010. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/194 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező és Egyéb Hitetlenek ! Osztjátok itt az észt, eltelve önnön erőtökkel és értelmi képességeitekkel, de, ha körbenéztek a világban mit láttok: nyomort, erőszakot, hazugságot, erkölcsi fertőt. Közben vígan lefikázzátok azt, aki hiszi azt, hogy lehet jobb is ez a világ, mert Isten eleve sokkal, de sokkal jobbnak teremtette.

Játszadozzatok csak nyugodtan, higgyétek, hogy erős, okos nagyfiúk vagytok.

Jöhet egy pillanat, még az sem kell, hogy hibázzatok, és rájöttök, hogy mennyire semmi az, amit mindennek hisztek !

Addig játszadozhattok, amíg az Úrnak szüksége nem lesz rátok, mert akkor bizony meg fogtok térni, és boldogok lesztek, hogy van Ő, az Úr és hozzá tartozhattok.

Olvassátok el Pál történetét és okuljatok.

Minden jót nektek !

2010. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/194 Srapnel ***** válasza:
6%

Én pl. nem vagyok eltelve önnön erőmmel és értelmi képességemmel. Tudom, hogy sebezhető vagyok. Ha körbenézek, mit látok? Nyomort, erőszakot, hazugságot, erkölcsi fertőt. A teremtő nem pocsékolja az idejét holmi giccses, negédes, unalmas, émelyítő szeretettel teli rózsaszín világra. Színesíti egy kis nyomorral, erőszakkal, hazugsággal, erkölcsi fertővel, csak hogy legyen mi közül választani a szabad akaratunkkal. Mint pl. a földrengés. Ha sokan szabad akarjuk, akkor megtörténik.


"Közben vígan lefikázzátok azt, aki hiszi azt, hogy lehet jobb is ez a világ"


Szerintem pont arról beszélünk, hogy ha mindenki valójában átérezné, milyen ateistának lenni, akkor jobban vigyáznánk egymásra és pláne a világra. Persze, akinek az értelmi szintje ehhez nem elég magas, az úgyis tönkretesz mindent, akár ateista, akár nem.


"Játszadozzatok csak nyugodtan, higgyétek, hogy erős, okos nagyfiúk vagytok."


Játszadozunk? Nem vagyunk sem erősek, sem okosak. Okosak Ti vagytok, hiszen minden kérdésre jön egy nyakatekert, teológiai válasz. Én pl. értem a relativitáselméletet, de a szentháromságot nem, pedig gondolkodtam sokat rajta. Szóval okosok ti vagytok.

2010. jan. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/194 anonim válasza:
23%

Hello!

Én ateistának vallom magam,régen még gyerekkoromban hittem Isten létezésében egészen addig amíg rá nem jöttem hogy nem létezik.Hogyan is létezhetne,ha ilyen a világ.A jó emberek előbb halnak meg mint a rosszak.Miért hisznek az emberek vmi olyanban amit még nem láttak, nem tudnak kézzel megfogni?!Imádkoznak hozzá a jobb élet reményében,vagy csak azért hogy egy dolgozat jól sikerüljön ahelyett hogy tanulnának.Mindenki maga alakítja az életét és nincs semmi felsőbb hatalom ami ebben segítene.Isten nem fogja jobbá tenni a világot,mert hisznek benne.Ha valaki azt várja hogy majd Isten megsegít akkor az vagy gyáva vagy hülye!

2010. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/194 anonim ***** válasza:
100%
Ez igen kérdés. Bocsi, ha egyszer vallásos, akkor miért kell elfogadja, hogy Isten nem létezik, holott az illető személy abban hisz. Egy kicsit logikailag helytelen kérdés.
2010. jan. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/194 anonim válasza:
32%

Egyszer Rakosi Matyas odament Rodolfohoz egy fogadason es azt mondta neki: Rodolfo elvtars, hallom, hogy on istenhivo, gorogkatolikus (tenyleg az volt, mert kikeresztelkedett a csalad meg a haboru idejen, a nyilasok miatt)

Rodolfo nem tagadta....


Na figyeljen ide Rodolfo elvtars!

Van nekem egy muskatlim es maganak is van egy muskatlija! En ontozom az enyemet, maga meg imadkozik, hogy a magae eletben maradjon! Melyik muskatli fog elni par nap mulva?


(A tortenet folytatodik, de nekem csak ez jutott most eszembe, ez a resze....)

2010. jan. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/194 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Miért böki a csőröd ennyire ha valaki hisz egy nagyobb erő,amit jelen esetben Isten-nek nevezünk,létezésében és azzal hogy Ő hisz benne számára egy jobb világ nyílt meg. És neki éppen annyira igaza van abban hogy Isten létezik, mint neked abban hogy nem létezik.Olyan dologról amiről nincs tudásunk felesleges vitatkozni,mert mindenki csak találgat hogy mi lehet az igazság és megy a másik fikázása ha ő másképp gondolja.Nem születik ebből semmilyen eredmény,csak az hogy újabb hívők és nem hívők vetik össze tudásukat/tapasztalataikat.Érdekes téma,érdemes róla amúgy beszélni,de habzó szájjal oltani a másikat az elég nagy tahóság. És ha nem létezik akkor mi van? Írd meg légyszíves erre a kérdésre a válaszod.Nagyon érdekelne!

2010. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/194 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Ami csak valószínű, de nem biztos, az nem tény... az csak hipotézis.

Nem annyira valószínű, hogy Isten nem létezik...

Miért van valami, és nem sokkal inkább semmi? (Ezt a kérdést görög filozófusok tették fel, tehát nincs köze a kereszténységhez, nem a Bibliából idéztem. Csak egy költői kérdés.)Hogyan jött létre az Élet, amikor teljesen ellentétes folyamat a dolgoknak a rendezetlenségre való törekvésével (=entrópia törvénye)?

Nem járok templomba, sem közösségbe, és nem akarok vallási kérdésekről meddő vitákat folytatni. Ez (mai tudásunk szerint) még mindig hit, és nem tudás kérdése. Természettudományokról viszont szívesen vitázok, biológus vagyok.

Egyébként, minden nép kialakította a maga vallását és hitrendszerét, egymástól függetlenül is. Ez emberi tulajdonság, mondhatnám ettől (is) ember az ember. Nevezhetjük képzelőerőnek, jóra való vágynak stb. de nekem kicsit hasonlít a művészetre is, szent dolog. Egy alkotás, egy eszmerendszer. Emellett a vallásnak közösségformáló ereje is volt/van. Fogadjuk el, hogy nem lehet mindent megfogni és zsebretenni.

Miért ne hihetne valaki bármelyik istenben? Miért kéne Neked meggyőznöd, hogy nincs semmi? Honnan tudod Te, hogy mi jó neki?

2010. jan. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!