Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik a helyes gondolkodásmód...

Melyik a helyes gondolkodásmód az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

A: Egy dolgot egészen addig nemlétezőnek tekintünk, amíg valaki be nem bizonyítja, hogy létezik.

B: Egy dolgot egészen addig létezőnek fogadunk el, amíg valaki be nem bizonyítja, hogy nem létezik.


A válasz fényében: Létezik-e Yehova? Létezik-e Zeusz? Létezik-e Odin? Létezik-e Mickey Egér? ... és miért?



2014. aug. 27. 13:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
,,A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása." (Héberek 11:1)
2014. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ezt nem olyan nehéz eldönteni, mert azt, hogy valami nem létezik, tulajdonképpen lehetetlen bebizonyítani.Nézz utána a 'Russell teáskannája' analógiának és megérted, hogy mire gondolok.

Bár szerintem azon dolgok esetében, amire kíváncsi vagy, mint pl Isten, egyik gondolkodásmód sem helyes.Ezt azért mondom, mert ezek a fogalmak csak üres szavak a levegőben, semmilyen módon nincsenek ránk hatással, ezért felesleges velük foglalkozni.Mintha azt mondanám, hogy repülő spagettiszörny.Mit lehet ezzel kezdeni?Semmit.Változott valami azzal, hogy behoztam ezt a fogalmat?Nem.Így tehát értelmetlen vele foglalkozni.

2014. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"Változott valami azzal, hogy behoztam ezt a fogalmat?Nem.Így tehát értelmetlen vele foglalkozni."

Jelenleg a Földön a hétmilliárd emberből 6 spagetti szörnyekkel foglalkozik. Tehát a többség úgy gondolja érdemes vele foglalkozni.

2014. aug. 27. 14:00
 4/18 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés csak a te véleményedet mutatja. Én úgy kérdezném, hogy hogyan lehetséges az, hogy míg nekem és sok millió testvérnek Isten létezése nem a hiszékenységen alapul, ahogy te gondolod, hanem a bizonyosságon, addig te ránk akarod erőltetni azt, hogy ha valamit nem ismersz, akkor szerinted az nem létezik?
2014. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Ez a kérdés csak a te véleményedet mutatja. Én úgy kérdezném, hogy hogyan lehetséges az, hogy míg nekem és sok millió testvérnek Isten létezése nem a hiszékenységen alapul, ahogy te gondolod, hanem a bizonyosságon, addig te ránk akarod erőltetni azt, hogy ha valamit nem ismersz, akkor szerinted az nem létezik?"

1. Nem tudsz válaszolni a kérdésre.

2. Ismertesd velünk ezt a bizonyosságot!

2014. aug. 27. 14:08
 6/18 NémaBob válasza:
Az A a helyes válasz.
2014. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem Isten bizonyította a létezését, az hogy neked nem, az sokat jelent. A bizonyosságaim gyöngyeit pedig nem fogom disznók elé dobni. Sok mindenkivel megosztottam már, mindig elmondom, ha kell, de neked nem fogom. Írtam már erre az oldalra sokat, de nem érdemlitek meg. Meg akarod ismerni Istent? Akkor kérd meg, hogy mutassa meg magát neked!
2014. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Meg akarod ismerni Istent? Akkor kérd meg, hogy mutassa meg magát neked!"

Meg akarod ismerni Mickey Egeret? Akkor kérd meg, hogy mutassa meg magát neked!

2014. aug. 27. 16:20
 9/18 anonim ***** válasza:

"Jelenleg a Földön a hétmilliárd emberből 6 spagetti szörnyekkel foglalkozik. Tehát a többség úgy gondolja érdemes vele foglalkozni."


Nem figyeltél arra, hogy mit írtam, csak kiragadtál két mondatot belőle.Ők azért foglalkoznak vele, mert van valamilyen szubjektív bizonyítékuk arra, hogy létezik és ez objektíven kiterjed a világszemléletükre.Ergo biztosnak vélik.Ugyanez a másik oldalon, akik cáfolnak.

De én azt mondom, hogy ha az egészet nézzük, akkor semmilyen hatása nincs az ilyen fogalmaknak, csak lógnak a levegőben.És pont azért mindegy, hogy valójában léteznek-e, vagy sem.Ha valami létezése nélkül minden működik és minden leírható, azaz nem szükségszerű a létezése, akkor mindegy, hogy van-e, vagy nincs.Éppenséggel létezhet, de az egész szempontjából ez már teljesen mindegy.

2014. aug. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Értettem, hogy mit írtál. Amúgy az egész téma hidegen hagyna, ha az adómat nem pocsékolnák mások szubjektív tündérmeséire.
2014. aug. 27. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!