Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudják bármely vallás...

Honnan tudják bármely vallás hívei, hogy amit követnek, tényleg az a helyes, a jó és az igaz?

Figyelt kérdés
Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy Isten megjelent álmomban, és azt üzente, hogy terjesszem az igét, nemsoká jön a Biblia második része, amiben részletezi, hogy mindenkinek át kell állni az iszlám vallásra. Lehet, hogy igazat mondanék, és akkor minden keresztény megszegné Isten parancsát, nem?

2014. ápr. 18. 00:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Onnan, hogy nem kényszerből követik.


Én például semmit sem tudok, csak azt, hogy szándékosan ártani a másiknak gusztustalan dolog és a segítség elmulasztása sem szép, ha az egyén képes rá. Illetve primitív dolognak tartom nem megpróbálni megérteni a másikat és megtorolni (főleg irracionális aljas mértékben) a tévedését vagy az olyan tőlünk különböző véleményét, ami nem árt nekünk vagy másoknak.

Nem bírom elviselni, ha valaki támadásnak veszi a kritikát. (és a képzeletbeli barátjára hivatkozva gyilkolászik).

2014. ápr. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

Szia


Nekem nem jelent meg Isten álmomban.

Viszont a történelmi tények alapján Én 23. évvel ezelőtt Isten választott népének "vallását" kezdtem el vizsgálni, mint az igaz Isten választottjait.

A Bibliát azért fogadom el egyedüli Istentől származó könyvnek, útmutatónak, mert Jézus kijelentette róla, hogy az az Isten szava, és egyben az abszolút igazság is


ennélfogva a Biblia kutatásának eredményeként állíthatom, hogy egy Teremtő Isten van, és ennélfogva nem tanít vagy vezet embereket más tanítások vagy erkölcsi mértékek szerint. ezért van megosztottság a világban a "vallásokban" is, mert egyénre szabják Isten szavait, kinek hogy "kényelmes"


A Szent írásban sehol nem találunk utalást arra, hogy ilyen vallásúnak ezt lehet az olyannak meg tilos.

Vagy Isten ilyen "büntetést" is Tanít ha rossz vagy meg olyat is.

egy Isten lévén egy tanítás van egy hit, egyféle erkölcsi szabályoknak kell megfelelni és nem személyekre szabottan, így egységes imádatot és harmónikus egységet alkotó társadalom jöhetne létre.

az ember keresi a kiskaput ezekben is és arra vár, hogy a teremtő jóváhagyja hogy az egyiket megbünteti azért amiért a másikat nem.


míg az emberek így gondolkodnak és nem Isten egységet parancsoló tanítása szerint, addig minden ember azt fogja mondani hogy az "Ő" vallása az igaz.

ami nem lehetséges, mert Istennek van igaza és egy igazság van, kétféle igazság nem létezik.


Katy Weaver

2014. ápr. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%

Talán ha vissza megyünk a történelemben az Izraeliták idejében, láthatjuk, hogy Isten a választott népének egyféle törvényt és tanítást adott, Sőt ha nem Izraelita volt az illető, de szeretett volna a Zsidók Istenének népéhez tartozni annak ugyan azt az elvárásokat kellett betartania mint ha Izraelita lett volna. Ettől volt egységes nép és társadalom, és olyat nem tehettek, hogy egy ember egyéni értelmezése vagy kényelmére értelmezhette a Teremtő utasításait.

s amíg ezt így tették nem is volt problémájuk.


A mai világban több "vallási törekvések vannak amik megosztják az embereket, pedig Isten egy van. s addig amíg az ember a saját kényelmére értelmezi Isten tanításait, addig nem lesz sem egység sem béke. ezért kell Istennek közbe avatkoznia, mert az Ő személye van megkérdőjelezve, és ezt tisztázni fogja.


ez ma már nem így van sajnos, még keresztény berkeken belül is többféle tanítást alkalmaznak egyénre szabottan.-

2014. ápr. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hisznek benne :D Ennyi az egész. Nem kell itt nagy dolgot csinálni ebből, mindenkiben van egy vonal amit érez legbelül, tudod mi a jó és mi ami nem. Amikor teszel valami jót, később meghálálódik és amikor kell egy kis segítség fentről meg fogod kapni. Ugyanez igaz a rosszra is. Az, hogy ki-hogyan tiszteli az istent megint egy külön téma. Van aki templomba jár ami segít elmélyülni a saját spiritualitásodban, de én speciel nem kifejezetten szeretek, mert a mai katolikus egyház, nekem mint egy tökátlagos 23 éves srácnak nem vonzó. Én úgy igyekszem jó ember lenni, hogy segítek ha látom, hogy valaki szükséghelyzetben van. Pár forint a csövesnek, egyik szendvics a szobatársnak ilyesmi és jól esik segíteni mert tudom hogy visszakapom :) Nekem kb. ez a vallás és tök jól érzem magamat a bőrömben :)
2014. ápr. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 viktorvarga ***** válasza:

az emberi természet ilyen.szeret hinni,reménykedni...

bármibe kapaszkodik ha kell.

ezért lettek a vallások,ezt kihasználva.

szeretünk hinni mindenben,majd a fidesz jóttesz nekünk,nyerünk a lottón,a feleségem szeret és nem csalmeg....

te nem vagy idióta ,ezért érzed h itt valami nem stimmel.

2014. ápr. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 a0511 ***** válasza:

Amúgy meg nem tudják. Ez nem olyan, hogy van A választás és van B választás - a kettő pedig kizárja egymást. Egy ismerősöm találkozott már buddhistával, aki megkeresztelkedett. Ez nem azt jelenti, hogy ő megszűnt buddhista lenni, csak azt, hogy életében átértékelődtek bizonyos dolgok.


Amúgy Isten ilyet sosem üzenne.


És nem utolsósorban ez már az emberek találmánya. Isten senkire sem erőlteti rá magát, vagy hiszel benne, vagy nem. Ne keverjük össze Istent és az Egyházat. Némelyik hívő hajlamos rá, hogy ezt az álláspontot terjessze (sajnos elég sokan), de ez nem Isten parancsa, hanem az ő hülyeségük.

2014. ápr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem tudják, pont ez a lényege, hogy csak hisznek benne. Ha ez a jelenség tényleg tudásra alapulna nem pedig hitre, nem lenne 50.000 verziója a keresztény vallásnak.
2014. ápr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

A kereszténység nem más mint egy szörnyeteg sok pénzel és hatalommal.Jézus társasága nem mások mint szervezett bűnözők és merénylők!

Itt van jópár oldal ami megmutatja a kereszténység gyilkosságait és bűnözéseit:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"A Bibliát azért fogadom el egyedüli Istentől származó könyvnek, útmutatónak, mert Jézus kijelentette róla, hogy az az Isten szava, és egyben az abszolút igazság is."


Kétlem, hogy Jézus kijelentette volna, hogy Jézus ez alatt azt értené, hogy a Biblia az egyetlen isteni igét hirdető mű. Az egy dolog, hogy isten szava, és az abszolút igazság (az, amiket jézus mondott és az ő lénye - nem pedig a biblia), de nem a kizárólagos és egyetlne. Már csak startból azért nem, mert elég nagy bajban lennénk, ha ez így lenne. A biblia túlélte az ókor egy részét, az egész középkort, és az újkor eddigi részét. Annyiszor, annyi nyelvről, annyi nyelvre lefordították már, hogy aki azok után is azt hiszi, hogy egy tökéletes mű (főleg, hogy az egyetlen), az egy naiv barom. A biblia valóban tökéletes (azok a részek, amiket nem fordítottak rosszul), de a mai ember képtelen a helyes értelmezésére. Én ma élő, vagy 10-20-50-100-150-500 meg ezer meg háromezer, meg x-ezer évvel ezelőtti szent szövegeket olvasok, maiakat és ősieket egyaránt. és a nagyon régieket csak a maiak segítségével tudtam megérteni. az a szent, aki 10 éve halt meg, pont ugyan azt mondja, mint jézus 2000 éve. csak nekünk érthető nyelven. és mikor az ő szavait megértettem, akkor kezdtem érteni a bibliát. meg a többit. a mai jézus kaliberűek itt vannak most. akkor miért a 2000 évvel ezelőttit kell ennyire forszírozni. én nem azt mondom, hogy kerüld a bibliát. de miért nem nézel szét másfele? ha csak a bibliát olvasod, az azt jelenti, hogy elhatárolódsz minden más lehetőségtől. szóval félsz. és a hited nem erős. Ha a lényeget megérted, meg fogod látni még az EzoTv adásában is, hogy ott mi jézus szava. és tudod miért? mert ha a lényeget érted, a lényeget észreveszed. meglátod, hogy amit eddig te sarlatánoskodásnak láttál, az csak egyszerű félreértelmezése a lényegnek (mégha valóban sarlatán is az illető). a lényeg nem csak a bibliában van leírva. az ott táncol, ha hajlandó vagy észrevenni. és a pár évtizede elhunyt, még istent is meghaladó szentek itt vannak egy kéznyujtásnyira. ne utasítsd el őket. ők sem utasítják el jézus szavait. te se tedd azt az övéikkel. főleg, mivel nem ismered azokat. ha tudnád, hogy milyen becsben tartják jézust, meglepődnél.

2014. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
ja, és tudod, hogy melyik sort hagytad ki, amikor olvastad a bibliát? azt, ahol azt írja, légy alázatos.
2014. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!