Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mért van az hogy annyira a...

Prométeum kérdése:

Mért van az hogy annyira a Kereszténységet erőltetik a papok politikusok hittérítők Európába? Mért gondolják hogy "Krisztus urunk a megváltó"?

Figyelt kérdés
Ez a líraiság, önfeladás,távol áll tőlem ami a Bibliába van, meg ez a félem, attól hogy isten ostora lecsap a rosszakra, meg ez a túl nagy mérték tartás,hittérítés,én vallási kozmopolita, vagyok, és multikulti, egyenlőre Buddhistának érzem magamat. A "Krisztus urunk feltámadása", meg ez a önfeladás, meg hogy értünk halt meg Jézus ,meg a jelenések könyvét, és aki nem elégé keresztény, és nem tartja be 10 parancsolatot marhaságnak tartom.Nem hiszem hogy "Krisztus urunk" vissza tér, és eljön a kánaán, és aki nem keresztény, vagy nem elégé "rendes srác" az pokolra jut.

2014. aug. 30. 22:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nos, ami a "Keresztény Magyarország"-ot illeti, ma már valóban sajnos az emberek többsége alig tud valamit a Kereszténységről. A kultúránk 1945 előtt kialakult részére (ünnepek,nevek,stb...) valóban nagy hatással volt a Kereszténység.


A buddhizmus valóban tévelygés, de nem a butaság, inkább a pogányság kategóriájába sorolnám.


De ennek az eredeti kérdéshez nincs köze, hiszen Aki Hisz,

az hirdeti Krisztust, Aki meg hitetlen vagy pogány, az meg nem. Ez nem függ attól, hogy abban az országban ahol él, mi többségi mentalitás, milyen eredetű az ország jellemző kultúrája.


Persze álhívők előfordulnak olykor, de ez össztársadalmi szinten, és hosszú távon nem meghatározó.

2014. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ki tudja lehet hogy majd egyszer Transzhumanista, Kommunista, egyszer még talán iszlám leszek egy Kozmopolita ember vagyok régebben többet jelentet nekem a húsvét,karácsony de most már arról szól hogy sokat zabáljak, és nézem a karácsonyi filmet,hallgassam a karácsonyi zenéket. Vagy csak velősebben elmerülök a Buddhizmusba és jobban átadom magamat ennek a vallásnak
2014. szept. 3. 20:15
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Hadd tegyem fel a kérdést (és kérem, mielőtt nekem előtte elsősorban magadnak válaszolj):

Ha szinte mindenre nyitott vagy, mért pont a Kereszténység elől zárkózol el alapból?

2014. szept. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Mert a Kereszténység nem kompatibilis a karakteremmel, lelki világomal
2014. szept. 6. 19:39
 15/18 anonim ***** válasza:

""Nem kompatibilis"?

A Hit lényege, hogy felismered az igazságot, és az megváltoztat. Nem a régivel keresel kompatibiliset.


De a 13-as válaszban feltett kérdés lényege:

ÚGY "utasítod el" a Kereszténységet, hogy fogalmad sincs, MI AZ valójában.

2014. szept. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
De hogynem tudom szent háromság Atya, fiú szent lélek nevében "ámen" a Krisztus megváltó az isten megtestesülése feláldota magát értünk,ő az emberíség megváltója teljes isten és ember egy személyben, bla bla bla . Számos hittet gyakorló felekezet böl tevődik össze, Ortodox, Katolikus, protestáns, Jehova, Mormon, adventista stb. A keresztény ember "szabadsága amely lehetővé tegye hogy meg tegye isten akaratát". Ennyit bőven elég tudni a többi nem érdekel, nem járok úgyse soha-templomba ennyi.Ja és "Jézus urunk-utján járva jutunk el atyához"
2014. szept. 7. 22:32
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

leülhetsz, prométeum fiam, egyes. A legfontosabb kimaradt, ami magába foglalja az összese törvényt, amely a fundametum:

Szeresd felebarátodat, mint tenmagadat.

2014. szept. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy sokan nem is tudnak semmit a buddhizmusról, csak tudják, hogy "van karma, reinkarnáció, meditáció, meg békére törekednek", és akkor már buddhistának érzik magukat :D Azért kíváncsi lennék, hogy mit felelnél, ha megkérdezném, hogy mi az a Négy Dharma Pecsét, vagy a Brahmavihara..Nem sértésből mondom ezt, csak kérlek, mielőtt buddhistának jelented ki magad, olvass utána a dolgoknak.
2014. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!