Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Másokat nem aggaszt, hogy...

Másokat nem aggaszt, hogy sorra erősödnek nálunk a vallásos szekták?

Figyelt kérdés

Szerencsére a történelmi egyházak épülnek lefelé, de a többi meg egyre több hívet szerez.

Nem értem, ilyen elcseszett a magyar oktatás, hogy több tízezer, felnőtt, sokszor diplomás ember képes elhinni egy rakás babonás, bronzkori kecskepásztor meséit?



2014. szept. 1. 20:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
65%

"A vallásosságot egyszer és mindenkorra el kell törölni. "


Hát próbáld meg :D

2014. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
51%
Előbb a tolerálni tanulj meg.
2014. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
44%
"Nem értem, ilyen elcseszett a magyar oktatás, hogy több tízezer, felnőtt, sokszor diplomás ember képes elhinni egy rakás babonás, bronzkori kecskepásztor meséit?" Ez a primitív érvrendszer nélküli álláspont rosszabb mint bármelyik vallás bármelyik része. Ez rasszizmusnak kiváló, de nem mondasz komoly érvet magad mellett.
2014. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
46%

21:53 vagyok

*Előbb tanulj meg tolerálni.

És igen, sajnos az #1-nek van igaza :/

2014. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Napfonat ***** válasza:
89%
Engem sokkal jobban aggaszt például, hogy a rabszolgatartó munkaerő-kölcsönző cégek erősödnek és szaporodnak sorra.
2014. szept. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
20%

A Földön örök a középkor, míg az ember él... ha majd nem lesz ember a Földön, középkor sem lesz.

Az ember csak ugródeszkája egy teljesen új típusú intelligenciának.

...

2014. szept. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nézd, felőlem mindenki abban hihet amiben csak akar és az sem zavar ha történetesen nem egy egyházhoz tartozik valaki, hanem egyéb gyülekezetekhez, "szektákhoz". Én úgy gondolom,hogy amíg másokat nem zavarnak és bűncselekményt nem követnek el, az-az törvényes keretek között tevékenykednek, nincs jogunk beleszólni a dolgaikba. Nagyon nem szeretném, ha mások mondanák meg miben hihetek és miben nem, még akkor sem , ha tévesen ítélek meg valamit. Azt meg végképp nem szeretném, hogy bárkire rákényszerítsenek, bármilyen elveket, nézeteket, vallásokat. A család dolga és nem az iskoláké a személyiségformálás, a viselkedési és erkölcsi normák átadása, az iskola max segíthet ebben, de ez a szülők kötelessége.
2014. szept. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen igazad van kérdező, én sem értem, hogy a mai világban, amikor az információ nyitott, amikor már minden elérhető, akkor hogyan tudják sok millió ember agyát átmosni úgy, hogy azok ne nézzenek utána, hogy mit tanulnak az iskolában evolúció címszó alatt. :(

Tényleg nagyon bosszantó, hogy egy bizonyítatlan elméletet, amiben még a tudósok sem egyeznek, tényként tanítják, a Bibliát, amit te sem vettél még a kezedbe, aminek a hitelességére több a bizonyíték, mint bármi másra, tudatlanul fikázod. Bosszantó, nagyon bosszantó, de sajnos érthető, mert az emberi korlátoltság és sötétség határtalan.

2014. szept. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Kései Sirató ***** válasza:

17-esnél a pont!


Nem aggaszt, képzeld, egyáltalán nem zavar, hogy az embernek joga van ahhoz, hogy olyan egyházhoz/ egyesülethez/ szektához/ klubhoz/ stb. tartozzon, amelyikhez akar, illetve, amelyik az egyént elfogadja, tagjai közé felveszi.

Sokkal jobban zavarnak a pártok, a politikai erők, az adónk elrablása, külföldi bankokba helyezése, a magyar nép kiszolgáltatottsága a politikusoknak és a multiknak. Hát ez az , ami valóban baj. Az hogy ki miben hisz, az magánügy.

2014. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 kzs ***** válasza:

@ Kérdező


Engem se aggaszt, betyárul nem zavarnak a vallásos szekták. Teljesen igaza van a 17-es 18-as és 19-es válaszolóknak.


Tudod kérdező, én úgy gondolom, hogy a demokráciához

hozzátartozik a vallási szabadság. Ha valakinek szilárd meggyőződése hogy a Biblia minden szava igaz, ám legyen.

Jogában áll ezt hinnie.

És olyanok is vannak, akik nem hisznek benne. Nekik is jogukban áll.

És ez így van jól. Személyi és vallásszabadság: senki ne próbáljon senkit se korlátozni: mindenkinek szíve joga abban hinni, amit akar.


Kérdező: távol álljon tőlem a bántó szándék, de nem tudnál más milyen (értsd: normális) kérdést feltenni?

2014. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!