Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Másokat nem aggaszt, hogy...

Másokat nem aggaszt, hogy sorra erősödnek nálunk a vallásos szekták?

Figyelt kérdés

Szerencsére a történelmi egyházak épülnek lefelé, de a többi meg egyre több hívet szerez.

Nem értem, ilyen elcseszett a magyar oktatás, hogy több tízezer, felnőtt, sokszor diplomás ember képes elhinni egy rakás babonás, bronzkori kecskepásztor meséit?



2014. szept. 1. 20:57
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
54%

Tudod kérdezö lehet valaki diplomás tudós doktor, de sem a vagyon, sem a doktori cím, nem segít az embernek amikor komoly problémába kerül.


Sem a magyar, sem a német, angol stb. oktatás nem mossa ki a szívböl a fájdalmat, amikor például a kedves családtag temetésére mégy. :(


Tudod van egy elsö látszatra értelmetlennek tünö vers a Bibliában: "Jobb a siralmas házhoz menni, hogynem a lakodalomnak házához menni, mivelhogy minden embernek ez a vége és az élö ember megemlékezik erröl" Prédikátor 7:2


Mit jelent ez a látszólag felfoghatatlan nézet?


Azt, hogy ilyenkor gondolkodik el az ember az életröl komolyan. Minek van és minek nincs értelme, és hogy úgy éljük le életünket, hogy értelmes legyen.


Hogy ezt a verset megértse az ember ahhoz meg kell

érteni és ismerni a Biblia üzenetét.


A Biblia üzenete az, hogy /bár elhiszem hogy hihetetlen számodra :) / nagy változások elött állunk. Láthatod Te is kedves kérdezö, hová rohan feltarthatatlanul a világ.


Ha olvasod a tudósok aggodalmát a Föld és az emberiség jövöjével kapcsolatban, ök is látják, hogy a kapzsi emberiség mennyi roszat tesz.


A Biblia azt jövendöli, hogy a Teremtö Isten nemsokára közbelép, szép jövöt igér az emberiségnek, és a feltámadást.... bár hogy ezt valaki elhigyje, elöször is meg kell hogy gyözödjön, hogy Jehova Istennek semmi és senki sem áll az útjában véghezvinni akaratát.

2014. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
30%

Bár én a vallások ellen vagyok, mert lebutítják az embereket, és a saját orruknál, a Bibliánál nem látnak tovább, emiatt pedig képtelenek meglátni a való világot; de a vallás létezése szükséges.

A tudomány eredményei kétségbevonhatatlanok, általuk sikerül megismernünk a tényleges világot, a természet erőit és működését, és mindent megteszünk, hogy fejlesszük a jobb élethez szükséges technológiákat, azonban itt is emberek "alkotják a fogaskerekeket", amik képesek elszabadulni. Ebben lehet visszatartó erő a vallás. Ellenzékre mindig szükség van, ahogy a politikában is, emiatt fejlettebb a demokrácia mint a diktatúra. Korlátlan hatalom senki kezébe nem kerülhet, mert mindig a saját érdekeit fogja nézni, mert önző emberek vagyunk. Ezen változtatni nem tudunk.

Úgy ahogy a tudománynak vallásra van szüksége, úgy fordítva is, hogy ne legyen egyeduralkodó.

A kérdésre pedig itt térnék ki. A sok, kisebb vallások kialakulásának is megvannak a veszélyei, nincs egy erős összetartó nézet, és megoszlanak az érdekek, ezáltal a visszatartó erő is, amelyet a tudomány percek alatt képes elsöpörni.

Az oktatásról pedig annyit, hogy nem csak a rendszerben, hanem az emberekben is van a hiba. Mindig is lesznek, okos és buta emberek, gondolkodók és hiszékenyek, jók és rosszak, ezzel nem lehet mit csinálni, de itt is kialakult egy egyensúly.

A legfontosabb, hogy nem kerülhet egy ember, eszme, intézmény kezébe egyedüliként a hatalom.

2014. szept. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 kzs ***** válasza:

@ grkaty (21-es válaszoló)


Teljes mértékben igazad van. Részemről nem is tudnék többet hozzáfűzni ehhez a témához.


Max. annyi, hogy tán-tán jó lenne definiálni a "szekta" fogalmát: vajon mitől is szekta egy bizonyos közösség?


Nem hinném, hogy attól szekta "X közösség", MERT a Bibliát tanítja, VAGY MERT keresztény életvitelre ösztönöz.

Az se jellemző, hogy manapság lenne akár 1 keresztény csoport, közösség, amelyik bezárkózna, beléptetési rítuson vezetné át az új embereket.


Minden keresztény közösség nyitott: bárki bármikor, bárhová mehet.

Vagy nincs igazam?

Hát DE!

2014. szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 ceri ***** válasza:
74%

"Engem sokkal jobban aggaszt például, hogy a rabszolgatartó munkaerő-kölcsönző cégek erősödnek és szaporodnak sorra."


Hát igen. Sőt ez nem csak a kölcsönző cégekre érvényes, hanem a munkáltatókra és az egész társadalmi berendezkedésre általában általában. Ma hazánkban 1 átlag ember annyit keres, hogy fenntartsa az életét valahogy és másnapra újra termelje a munkaerejét. Lopással, csalással esetleg lehet többre is vinni.

Persze van akinek az esik jól, hogy az amúgy is elesetteket rugdossa a hitük miatt, ahelyett, hogy valóságos problémákkal foglalkozna. Persze ez is a célja az uralkodó kasztnak.

Engem abszolút nem zavar más hülyesége ha nem árt vele másoknak -magánügy. Az sem, hogy diplomások mit hisznek. De különben fogalmad sincs róla, hogy valaki hogy értelmezi istent. A vallás csak 1 ruha -jó vagy ócska, szakadt- nem ez a lényeg hanem az emberi minőség. Az hogy lélekben kinek mi jön le az isten hitből. Mindenesetre senkit nem kényszerít senki a hitre. A győzike show, meg a való világ sokkal kártékonyabb jelenségek, bár az említett 2 vallás képviselőit én sem szeretem. Viszont olyan is van aki engem nem szeret, vagy esetleg téged -kérdező. Nem is kell mindent és mindenkit szeretni, de ez még nem ok arra, hogy belebeszéljünk a dolgaikba. Nem hangya szintű állatok vagyunk, hogy mindenki csak azt tehesse, ami ösztön szinten benne van. Neked se írja elő senki, hogy ne legyél ateista. Az embereknek vannak alanyi jogai, akkor is ha ezt te nem vagy képes felfogni.

2014. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen a mai világ, ma már minden kis szektának ráadásul állami pénzeket adnak, mert ha nem kapnának, akkor az már nem elég "liberális". Egyébként valóban maga döntse el mindenki, hogy miben hisz, viszont azért meg kéne húzni egy határt, hogy ha egy szekta már veszélyes a társadalomra és az egyénekre, akkor be kell szüntetni, lásd szcientológia, vagy ha valaki kitalálja, hogy ő fénnyel táplálkozik...


"Szerencsére a történelmi egyházak épülnek lefelé"

Ezt nem tudom, honnan veszed, meg mire gondolsz? Hívőszámra? Európára lehet ez igaz max., más kontinenseken (mint pl. Afrika, Dél-Amerika) nő a történelmi egyházak létszáma. De az igaz, hogy Dél-Amerikában a szekták is nagyon tarolnak.

2014. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A vallásosságot egyszer és mindenkorra el kell törölni. "


A kommunizmus fellegvárában a volt Szovjetunióban is megpróbálták. Nem jött össze!

Ez pont olyan mint hogy szüntessük meg a szegénységet vagy a bűnözést.

Ezek sem fognak menni. Persze részeredményeket mindenhol el lehet érni.


Kérdező!


Nem csak nálunk erősödnek a vallásos közösségek ,külföldön is.

2014. szept. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 maúúú! válasza:

"hogy több tízezer, felnőtt, sokszor diplomás ember képes elhinni egy rakás babonás, bronzkori kecskepásztor meséit?"


hülyének nézed őket, ugye? meg sem fordul a fejedben fordítva, hogy ' tanult emberek, csak tudnak, látnak valamit, amit én nem?'

rengeteg dolog van a világon, ami attól függetlenül létezik, hogy hiszünk-e benne vagy ismerjük, tudunk-e róla, sejtjük.


"A vallásosságot egyszer és mindenkorra el kell törölni. "


ráerőltetnéd embertársaidra a világnézeted? Buddha, Jézus, vagy - legyen kézzel foghatóbb- Gandhi ilyet sosem akartak, mondtak vagy tettek. Én inkább őket választom, illetve amit közvetítenek. :)

2014. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

10 év múlva diplomával nem itt leszek :)

hmm, az hogy "elhinni" az nagyon sok féle ok-okozatot takarhat.

2014. szept. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!