Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "A kígyó pedig ÓVATOSABB volt...

"A kígyó pedig ÓVATOSABB volt minden mezei vadnál": ennek a szónak, hogy ÓVATOSABB mi a héber, görög megfelelője tisztelt új világ bibliafordítok?

Figyelt kérdés
Én mindenkor ezt olvastam a bibliában a Mózes 3-ban, hogy a "kígyó ravaszabb volt minden mezei vadnál", és nem azt, hogy ÓVATOSABB... Honnan vettétek tisztelt Tanúk ezt a kifejezést? Köszönőviszonyban sincs ez a két jelző, hogy óvatos és ravasz... A Mátéban az áll, hogy "Ímé, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek azért okosak mint a kígyók, és szelidek mint a galambok." A Tanúk fordításában az áll, hogy legyetek ÓVATOSAK, mint a kígyó, de "ártatlanok", mint a galambok! Teljesen a maguk szájaíze szerint alakították át a bibliát, és megvannak győzödve, hogy az igazság csak az Ők oldalukon van...

2014. szept. 7. 10:56
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
73%

„Jah értem, felismerik, hogy mezítelenek és hirtelen eltakarják amijük van. „


Nem, nem, körülkötőket készítettek, és elbújtak.

A kígyó azt mondta, Istenek lesznek. Ettek, és nem történt semmi. Szerintem az első gondolatuk valami olyasmi lehetett, hogy elb@..tuk. Úgy körbetekerték magukat, hogy talán ki sem látszódtak, mint amikor a mennydörgés elől az ágy alá bújik a gyerek magára húzott takaróval.


„A másik, hogy két gyermeket eressz össze mezítelenül, egy fiút és egy lányt. Mondhatni "vakok", "tudatlanok" lesznek arra, amit te már szégyelsz.”


Voltam ilyen helyzetben, kb 8-10 éves lehettem, hasonló korú és eltérő nemű gyerekekkel játszottunk. Gondolati szinten sem történt semmi. Viszont én most nem azért takarom, mert szégyenleni való, hanem azért, mert agymosott vagyok, társadalmilag és nevelésileg belém injektálták azt, hogy nem mutogatom. Ha megnézel olyan törzseket, például Afrikában, ahol a mell fedetlensége olyan természetes, mint neked a tenyered, vagy a férfiak nemi szerve detto. Ez társadalmi agymosás, köze nincs ahhoz, hogy nem szégyenlem az első aktusig, míg az aktus után igen. Nem is értem, hogyan lehet ilyen rossz következtetést levonni.


A három felsorolásoddal kapcsolatban annyit megjegyeznék, hogy szerintem rosszul látod. Ugyanis ha szabad így fogalmaznom a szitu megrendezett volt. Természetesen soha ki nem derült volna, hogy milyen az ember valójában, ha elszakad a teremtőjétől, ha ad egy akadályt, amit átugorhatna, kikerülhetne, de természetesen nekimegy. Ha a Bibliát ismered egy kicsit, tudhatnád, hogy a törvény megmutat, de nem menekít meg. A törvény az édenben pont azért volt, hogy mutasson. Jézuson kívül minden ember vétkezett Isten törvénye ellen. Te is, és ezt úgy mondom, hogy fogalmam sincs, ki vagy.

2014. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Tanúk!


Azért, mert nem értitek látszólag a két szó közti különbséget. Ha óvatos vagy, annak forrása a félelem. Félsz a balesettől, a lebukástól, bármitől, és ettől óvatos vagy. Ha ravasz vagy, annak forrása a cél. Valami szándékod van, és azt el akarod érni. Ehhez szinonima az eszes szó is. Valami terved, szándékod van.

Hogyan érthetném meg jobban a kertben történteket szerintetek, ha ott van egy megtévesztő, egy félelemből táplálkozó cselekedet, az óvatos szó, a kitervelt, fondorlatos, ravasz szó helyett?


Az újvilág fordítói szerint mitől félt a kígyó? Hiszen a félelemből táplálkozó érzelmi szót helyezték oda, holott tudták ennek a szónak a jelentését, mert más esetekben helyesen használták.

2014. szept. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 Salx Narval ***** válasza:
60%
Szerintem azért félt a gyík mert megsejtette, hogy elveszíti a lábait és kígyóvá válik.:D
2014. szept. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy lábai voltak? Mit szólsz a szárny elmélethez?
2014. szept. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 Salx Narval ***** válasza:
45%
Hát a Bibliából, de tetszene a szárny is. Kifejtenéd, vagy csak úgy a hasadra ütöttél? :D
2014. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
Csak a hasamra ütöttem, de azért, mert a Biblia egyetlen szóval nem említi, hogy lábai lettek volna. Idéznéd, mert azt állítod, hogy a Bibliából veszed.
2014. szept. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
43%

Onnan veszi, hogy az átok szerint onnantól kezdve a hasán kell csúsznia. Ráadásul mászik a fára nem pedig feltekereg.


Ha előtte nem a hasán csúszott, akkor vajon min járt? Lebegett a levegőben nem igaz?


Te kérsz számon másokat, hot olyan egyszerű lenne elővenned a bibliát amire egyfolytában hivatkozni szeretnél és egyszer életedben normálisan elolvasnád. Akkor nem csak annyit ismernél bőle amennyit a papod felolvas neked...

2014. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

„Ráadásul mászik a fára nem pedig feltekereg.”


Egy szóval nem említi, hogy felmászna. Ennyi van benne:

„A kígyó pedig ravaszabb vala minden mezei vadnál, melyet az Úr Isten teremtett vala, és monda az asszonynak: Csakugyan azt mondta az Isten, hogy a kertnek egy fájáról se egyetek?”


De hogy ez milyen pozícióba mondta, arról nincs szó.


„Ha előtte nem a hasán csúszott, akkor vajon min járt? Lebegett a levegőben nem igaz? „


Igen, vannak szárnyas állatok, akik repülnek. Biztos te is hallottál ilyenről. :)


„Te kérsz számon másokat, hot olyan egyszerű lenne elővenned a bibliát amire egyfolytában hivatkozni szeretnél és egyszer életedben normálisan elolvasnád.”


Nem számon kértem, hanem mivel én ilyent nem olvastam, és ő a Bibliára hivatkozott, gondoltam tudja idézni.


„Akkor nem csak annyit ismernél bőle amennyit a papod felolvas neked...”


Nem tartok kapcsolatot papokkal, nekem egy papom van a főpapunk, Jézus Krisztus.


Ezek után ajánlom figyelmedbe mindazt, amit Te ajánlottál figyelmembe, keresd ki magad a Bibliából. És ha már itt járunk, és magad is burkoltan állítod, hogy az van benne, hogy a lábain járt, és nem szárnya volt, akkor idézd.


Szia

2014. szept. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 Salx Narval ***** válasza:
45%
Igazán nem akartam ekkora kavarodást okozni ezzel a tréfának szánt megjegyzésemmel. Én azt olvastam a Bibliában, hogy az Úr büntetése az volt, hogy a hasadon járj és port egyél... Tény, hogy konkrétan nem mondja ki sehol, hogy lába lenne de ebből azt hiszem egyértelműen kiderül, függetlenül attól, hogy volt e szárnya. Hal sem lehetett mert mezei vadnak nevezi. Ha az ókeresztény legendát vesszük, akkor mondjuk sólyom még lehetett volna, de az egy másik oldalról közelíti meg az általuk vélt igazságot. Én is úgy vélem, kár egymást bántani, van aki így hiszi, van aki úgy és van aki sehogy.
2014. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy neked nehezedre esik magyarul értelmezni dolgokat, mert előtte is és utána is köpaz egyet, de mi lenne ha azért megpróbálnád, ha már egyszer megtanították veled e nyelvet. A gyík lesz kígy(ó). Egyébként pwdig ha még nem láttál volna még kígyót, nos eléggé nehéz elképzelni, hogy madár lett volna kezdetben -.-


Ezt hívják úgy, hogy józan paraszti ész. Lehet nem csak bibliát kellene reggelizned, hanem néha a biológia könyvet is leemelhetnéd a polcról.

2014. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!