Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "A kígyó pedig ÓVATOSABB volt...

"A kígyó pedig ÓVATOSABB volt minden mezei vadnál": ennek a szónak, hogy ÓVATOSABB mi a héber, görög megfelelője tisztelt új világ bibliafordítok?

Figyelt kérdés
Én mindenkor ezt olvastam a bibliában a Mózes 3-ban, hogy a "kígyó ravaszabb volt minden mezei vadnál", és nem azt, hogy ÓVATOSABB... Honnan vettétek tisztelt Tanúk ezt a kifejezést? Köszönőviszonyban sincs ez a két jelző, hogy óvatos és ravasz... A Mátéban az áll, hogy "Ímé, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek azért okosak mint a kígyók, és szelidek mint a galambok." A Tanúk fordításában az áll, hogy legyetek ÓVATOSAK, mint a kígyó, de "ártatlanok", mint a galambok! Teljesen a maguk szájaíze szerint alakították át a bibliát, és megvannak győzödve, hogy az igazság csak az Ők oldalukon van...

2014. szept. 7. 10:56
1 2 3 4 5
 41/46 Salx Narval ***** válasza:
45%
43% válaszadónak! "Kis barátom", hozzá sem szóltam a nyelvi vitátokhoz, így kimutatni sem tudtam semmit.:D Még egyszer mondom, a gyíkos példát viccnek szántam, bocs. Amúgy tényleg lehet látni az óriáskígyók elcsökevényesedett hátsó lábait, valamikor bizonyára használták is.
2014. szept. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
41%

Értelmetlen dühödet rám irányítod, csak nem értem mi okból. Nekem tulajdonítasz olyan butaságokat, amiket te jelentettél ki, ezen kívül megítélsz valami alapján amihez semmi közöm. Én is ismerem az ezoterikus tanokat, a csillagjósokat és az egyéb kóklereket. De mindezek mögött komoly tudomány áll, mint a művészettörténészek, vallás történelem és a nyelvészet.


Elhiszem, hogy te ezeket nem ismered, de akkor mond már meg nekem minek vitázol? Főleg ilyen alpári módon?


Kinyit egy opera énekeseknek készült tankkönyvet és ott látni fogod szép rajzokon, hogy mely hangokat milyen nyelvállásban kell kiejteni. Így a nyelv állása szerint 6 hangzó kategóriát ismerünk, amelyben a mássalhangzóink egy-egy csoportba be vannak sorolva.


Legjellegzetesebb az lrj kategória, mert amíg a kisgyerekek meg nem tanulják helyesen ejteni az r betűt addig l vagy j hangot elytenek.


Ez nem woodoo és nem mágia. Ez nyelvészettudomány. De persze erről nyilván semmit nem tudsz nem is hallottál még róla, mert akkor nem jelentenéd ki, hogy ez ezoterikus hókuszpókusz.


Namost, a helyzet az, hogy a vallástörténelem kimutatta, hogy a vallások mindegyike a csillagokra és a hét bolygóra épül. Ez mondhatni a "közös neyelv". Nyilván az egyik így hívja a másik úgy, de a csillagkép ugyan az marad. Tehát ehhez kb. az égvilágon semmi köze nincsen annak, hogy héberül, arámiúl vagy görögül írták a bibliát.


Ettől lesz egyetemes a tanítása. Ha csak egy nyelven szabad érteni, akkor az nem egyetemes. Akkor az már részleges, bezárt és mivel magyaroknak születtünk ránk nem érvényes. De egy angolra és egy franciára sem.


Namost, mivel ez egy egyetemes nyelven íródott ezért félelmetesen apró probléma, hogy a kígyó az most ravasz vagy óvatos volt. Huszadrangú kérdés. És miközben ezen vergődtök, hogy vajon miért így fordították a leg lényegtelenebb szót, három fontos kérdést elfeledünk feltenni.


1, ki a kígyó valójában

2, mi a gyümölcs valójában

3, miért nem lehet az emberé a jó és rossz tudása


4, bónuszkérdés: Miért akkora probléma, ha az ember megismeri a jó és rossz közti különbséget.


Nah ez az amit te még a héberből sem olvasol ki, ha csak a szavakra támaszkodsz és azok esetleg egy metafórikus jelentésükre.


---


Ezen kívül pedig lexikon adat, hogy a biblia kb. 5000 szavát értelmet módosító félrefordítással nyomtatják kezdettől fogva. Csak mi már így kaptuk pár száz éve úgyhogy ez a "szent" és természetes. 20 év múlva vesd fel ezt a kérdést, mindenki szentül meg lesz győződve, hogy ott mindig is ez a szó szerepelt.


Ennyit erről.


Lehet törölni a hszeket, Cenzúra rulez. Nehogy valamit tanuljatok is...

2014. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 Salx Narval ***** válasza:
0%
Gondolom ismét a keleti zodiákusra utalsz. Nem kötekedésből mondom, de a kígyóval szemben a disznó van, a bikával szemben a skorpió. Össze kell keverni a keleti zodiákust a nyugatival és akkor megkapjuk a tutit? A tejutat tényleg faként is jelölik, na meg folyó és égi út ként is. Nincs nekem ezzel semmi bajom, csak kicsit belemagyarázás szagú ez a keveredés. Ha van időd és kedved leírhatnád pontosabban az észrevételedet. Amúgy én sem hiszem, hogy a tudás bűn lenne.
2014. szept. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
A kérdésem akkor csak az, hogy a kérdező engedélyével ide írjam, vagy privátba kéred? Ugyanis a kérdés szempontjából nyilván off lenne.
2014. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 Salx Narval ***** válasza:
Nem hinném, hogy zavarná, hiszen a kérdésére is válaszoltunk előzőleg, had olvassák el mások is. Ha jelzik, hogy zavaró, akkor folytatjuk privátban. Kösz.
2014. szept. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
MEHET. :)
2014. szept. 14. 11:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!