Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták mikor bajban, v...

Az ateisták mikor bajban, v szorulthelyzetbe . Stb vannak mit mondanak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 19:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
azt hogy ó-ó :D
2010. jan. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%

Azt hogy: upszi! júj! ó-óóóóóú! nab@zmeg!

Ilyesmi... :D

2010. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
Most komolyan? A hinduk kihez imádkoznak, amikor bajban vannak? Tudod, a Föld kerek, ne lapos, vannak más vallású emberek is. De ha már itt tartunk, zuhanó repülőben nincsenek ateisták. Erre a legjobb példa az ikertornyok elleni merénylet. Ügye ott is olyan emberek voltak, akik hittek Istenben, csak ők Allahnak becézték.
2010. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%

Tudom mire célzol kérdező, az "ÓÓ, Istenem!"-re ha jól sejtem. De ez szinte már teljesen beépült a nyelvbe, akárki mondhatja ezt anélkül hogy hinne istenben, úgyis tudja mi a pontos jelentése.


Ha viszont arra célzol kitől kérnek segítséget, a válasz: maguktól, barátaiktól-->élőktől. Mondj már rá példát hogy az imátkozás mikor ért valamit is. Hallottál arról az esetről mikor a kisfiú rosszul volt és azért halt meg mert az apja nem vitte kórházba, hanem otthon imátkozott. Na ennyit az imátkozásról is, nem ér semmit. Sőt statisztikailag kimutatták hogy kifejezetten káros, ha a beteg tud róla hogy imátkoznak, több volt a halálos műtét ez esetben, mintha nem tudott volna róla.

2010. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Mit reméltél, mikor ezt a kérdést kiírtad? Hogy hasra esnek, és belátják, van Isten? Te is tudod, én is tudom, baj és baj között óriási különbség van. Van aki elképzelni sem tud nagyobb bajt, mint mikor beszakad a lakkozott körme, tönkre megy a szép cipője, kiszakad a ruhája, stb. Ez bár nagy probléma a számára, még nem ok, hogy Isten segítségét kérje. Vannak komolyabb dolgok, mint betegség, de amíg van emberi segítség, orvostudomány stb. addig nincs szüksége másra. Ha valaki a Titanicon utazott, na ott kezdődik az én fogalmaim szerint a baj. Ha egy hajón vagy, és az két óra múlva minden kétséget kizáróan a jéghideg tenger mélyén lesz, mentőcsónak meg nincs, ott már valódi a kétségbeesés, ott már elfogy a jópofizás. Ott derül ki mit ér az ateizmus, és hányan tudják azt mondani, akkor most az én biokémiai reakcióm leáll, és megszűnik a tudatom, de semmi baj, ez teljesen természetes következménye az evolúciónak, és mivel a halál után nincs semmi, nincs mitől féljek.
2010. jan. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%
ja, és mikor olyan szorult helyzetben voltam, amiről az egyik válaszoló ír, tehát életveszélyben, akkor meg csak annyit hajtogattam magamban, hogy ez velem nem történhet meg, amíg nem neveltem fel a leendő gyerekeimet....semmiféle isten nem jutott eszembe, én nem a haláltól félek vagy attól, ami utána van, hanem attól, hogy életemben nem tudok mindent megvalósítani, amit szeretnék
2010. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Jézusom!!!!!! :D egy ateista :P
2010. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%
És mikor azt mondtad, hogy ez velem nem történhet meg, akkor hatalmas szerencsével, tiszta véletlenül nem haltál meg! Hanem itt maradhattál és felnevelheted a gyermekeidet, jól megtanítva őket: Isten nincs! Rajtam sem Ő könyörült.
2010. jan. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 aulac ***** válasza:

tegnap 15:55

Ha nem hal meg, akkor is van, ha meg meghal akkor is van szerinted?

2010. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Persze! Isten léte nem függ az én hitemtől. Isten akkor is vigyázott rám, amikor én még tagadtam a létét. Tudod mikor hitre jutsz és vissza nézel az életedre, megdöbbensz, mi mindentől óvott meg, mennyi bajnak te magad voltál az okozója, és te Istent vádoltad, és Ő ennek ellenére még is melletted maradt. Isten nem csak a hívők imáit hallgatja meg, lásd Petőfi Sándort. Úgy halt meg, ahogyan kérte. Más kérdés, hogy mire ment vele.



A Jézusba vetet hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!