Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták mikor bajban, v...

Az ateisták mikor bajban, v szorulthelyzetbe . Stb vannak mit mondanak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 19:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
"Hál' Istennek, ateista vagyok!"
2010. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ha visszanézel az életedre, arról nem mondhatsz semmit, ami nem történt meg veled, tehát ha valaki megóvott valamitől, az nem feltétlenül lett volna rossz. Mivel nem történt meg, nem tudhatod.

Sőt, ha visszanézel, azt is láthatod, hogy mennyi mindentől nem óvott meg senki. Ez a szelektív emlékezet, ha egy felsőbb erő óvó karját akarod látni a múltadban, akkor megtalálod, pedig azok csak véletlenek a többi ugyanolyan esemény között, amiktől nem óvott meg a "sors".


Akit meg az életveszélytől nem óv meg senki, az ugye később nem tud visszatekinteni az életére. Vagy ugye hite szerint a mennyből/pokolból/következő életből, aztán akkor mondhatja, hogy "Jesszus, hát miért nem óvtál meg?" :)

2010. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
jesszus meg stb...én is ateista vagyok
2010. jan. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Minden ember (ateista is) mikor bajban (ez attól függ milyen fokozatú) van, ha az nagyon súlyok végső esetben Istenhez is fordul, talán úgy érzi, nem árthat, hamár úgyis nagy a baj. Egyébként meg mind "istenfélő" ember és "Istenfélő" (ez sem mindegy) mind ateista figyelembe veszi a környezetét, mert hatással van rá és úgy alkot véleményt

(Az Isten létezése egy komoly ateista számára egy külön fejezet, mit vesz számításba)

2010. jan. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
b+. eznemlehetigaz énfélek.:D
2010. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A hívők hiába hisznek Istenben, mégse húzza ki őket a szorult helyzetből.
2010. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"A hívők hiába hisznek Istenben, mégse húzza ki őket a szorult helyzetből."

_______________


Előbb meg kéne nézned, hogy van e Isten és utána mondj vélemény (mivel nem láttad nem jelenti, hogy nincs).

Honnan származol; Ki vagy? Hova mégy;

A világon 3 van, amit számításba veszel: hit, hiszékenység és hitetlenség; Már bocs, de az ateista is mindháromba beleesik.

És milyen jó lenne ha csak a hit lenne (mivel ez a nem látható valóságokat figyelembe veszi pl. a tudatod, még nem láttad; az állatnak nincs pedig még nem láttad, csak ösztöne.)

2010. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Gondolom keresztény vagy (mármint a kérdező), így inkább nem írom le, mit szoktam szorul helyzetbe mondani. XD

Biztos nem azt, hogy : Istenem, segíts meg. XD

2010. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Gondolom ...

__________________


Mikor fáj valamid, automatikusan kijöhet a szádon "jaj Istenem", de ahogy ti ateisták mondjátok általában, "jaj istenem",- és megjegyzem nem az evolúció megfogalmazásai jön a szájukra az ateistáknak, hanem a szleng -, mert ez nem tudatos, olyan mint a levegővétel, "Isten" is alapjáratban ott van mindenkiben, mert szeretet, mindegy hogy ki iránt, vagy igazságérzet ott van mindenkiben fajra, nézetre, nemre való tekintet nélkül, CSAK AMIKOR TUDATOSUL AKKOR TAGADJÁTOK NYILVÁNOSAN, de saját magának senki sem tud sikeresen hazudni.

2010. febr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is ateista vagyok, de ha szorult helyzetben van az ember, természetesen simán azt mondja: jajj istenem!

És miért? Mert a köznyelvbe tartozik. Ez olyan, mint mikor bevered a lábujjad, és akaratlanul azt gondolod, vagy mondod hogy: b@zmeg!

Ha isten létezik, nagyon naiv!:D

2010. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!