Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A wikipediában azt olvastam,...

A wikipediában azt olvastam, hogy 2000-től Jehova tanuinak is fel van szabaditva a vértranszfúzió. Az egyik ismerősöm szerint náluk a gyülekezetbe nem jelentették, a vének szerint ez nem igaz és a wikipédia hülyeséget állit. Mi az igazság?

Figyelt kérdés

2014. nov. 8. 08:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Az igazság az, hogy a vén múmiák Amerikában rájöttek, hogy sok megdöglik a birkáik közül azért, mert nem kaphatnak vért, a halott emberből meg nem lehet hasznot húzni, így újfent, kb ezredszerre kiforgatták a Bibliát, hogy legyen ürügyük módosítani a szent törvényeiket, így a szolgáik kaphatnak vért, illetve vérből elkészített gyógyszereket. A "vének" alatt gondolom mindennemű világi végzettség nélküli ostoba autokratát kell elképzelni, akiknek az eszméinél még a bartosizmus is életszerűbb, az ilyen emberek szavait nem érdemes készpénznek venni, pláne, ha még a saját rémvallásukkal sincsenek tisztában.
2014. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
üdv, az igazság az, hogy az ószövetségben nagyon sokszor meg van ismételve az a felszólítás, hogy ne egyék meg a vért az emberek. ez szerintem mindenki elismeri. az újszövetségben így hangiz ez:Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: 29 tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól. Ha gondosan megőrzitek magatokat ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!” Jézus tudta, hogy eljön az az idő, amikor már nem csak megenni, meginni lehet a vért, hanem az erekbe fecskendezni is.
2014. nov. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
pl, ha egy orvos azt mondja neked, hogy tartózkodj az alkoholtól, akkor nem csak azt mondja, hogy ne idd meg, hanem azt is jelenti, hogy az ereidbe se fecskendezz alkoholt. ez a tilalom a biblia kezdetétől a végéig megvan:Mert a test lelke a vérben van, én pedig az oltárra helyeztem azt értetek, hogy engesztelést szerezzen a lelketekért, mert a vér szerez engesztelést a benne levő lélek által. 12 Ezért mondom Izrael fiainak: ,Egyetlen lélek se egyen közületek vért, és a köztetek lakó jövevények közül se egyen senki sem vért!’ ezt pedig Jézus áldozata után is fentartották, lásd fent.
2014. nov. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
ezenkívűl Jehova tanúi miatt, és azok miatt, akik szintén elutasították a vér orvosi célú felhasználását, az elmúlt 50 évben olyan újjításokat fejlesztettek ki, amit napjainkban már vér nélküli orvoslásnak neveznek, és minden korházban rendelkezésre álnak ezek az eszközök. az egészségügyi költségek jelentős részét a véradások megszervezése, a vér levétele, begyűjtése, SZÁLLÍTÁSA, ÉS TÁROLÁSA, FŐLEG A HŰTÉSE viszi el. emiatt, és a véradók hiánya miatt, magyarország is csatlakozott azon országokhoz, amelyek szándékában áll a vér nélküli kezelések, műtétek minél nagyobb arányú bevezetése. az orvosok rájöttek, hogy meglepően kevé vörösvértest képes fenntartani a test életfunkcióit, ha a megfelelő közeg (pl speciális sóoldat) adott, ergo nem vért, hanem csak folyékony közeget traszfundálnak az erekbe. mindenki, aki jártas, vagy utánnanéz ezeknek a dolgoknak, beláthatja, hogy a vér nélküli orvoslás lényegesen gyorsabb gyógyulást, kevesebb szövődményt, és olcsóbb egészségügyi ellátást adott a világnak. :-)
2014. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Kőszönöm szépen!Én is olvasom a bibliát és ismerem ezeket az idézeteket.Én viszont arra lennék kiváncsi,hogy engedélyezett a transzfúzió,vagy nem?Az ismerősöm szerint ő még a saját gyerekének se adna mert akkot egyikük se támadna fel az újvilágban.Ez nem a segitség megtagadása önök szerint? Abban az időben mikor a bibliát irták még nem is hallottak a transzfuzióról.Különben utánanéztem azoknak a bizonyos "oldatoknak"azok is különböző vérfaktorokból van kivonva
2014. nov. 8. 11:45
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

Javaslom hívd rá a gyámhatóságot az "ismerősödre", egy ilyen kijelentés gyakorlatilag felér azzal, hogy "felőlem megdögölhet".

A véres dologról meg annyit, hogy valóban az ókori bölcsek, akik összehordták és a maguk kénye kedve szerint kialakítottak egy vallást, na ők tényleg nem tudták mi az a vértranszfúzió, de az ostoba szokásjogban, aki akkortájt még meglehetősen erős volt, benne foglaltatott, hogy ne egyél vért. Ezt továbbgondolták a mindenféle szekták, így lett belőle az, hogy "ne vigyél be idegen vért a te véredbe" vagy valami ilyesmi sült ki belőle. A jehovista észkombájnok ezalatt azt is értik, hogy se szájon, se seggen, se transzfúzión keresztül ne vigyél be vért a testedbe, mert akkor pipa lesz a Spagettiszörny és elküld Hitler mellé a pokolba rőzsét szedni. Utána továbbgondolták a dolgot, itt tartunk most, tehát semmi vérből származó dolgot nem használnak, de a fejemet rá, hogyha az egyik amerikai fejes tatán csak a vér segíthetne, akkor fénysebességgel módosítanék a törvényeiket, hogy létjogosultságot nyerhessen a saját vallásuknak a szembeköpése.

2014. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

" a vén múmiák Amerikában rájöttek, hogy sok megdöglik a birkáik közül azért, mert nem kaphatnak vért, a halott emberből meg nem lehet hasznot húzni"


Én se tudtam volna szebben mondani :D Respect.

2014. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
tiszteled azt, aki tiszteletlen?
2014. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%
Jehovásokon nincs mit tisztelni, csak egy szekta.
2014. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
kedves kérdező. Jehova tanúi nem szeretnének meghalni, sem azt nem szeretnék, hogyha a gyermekeik meghalnának. épp ellenkezőleg, örökké szeretnének élni. kérdezz még az ismerősödtől, hogy jobban megértsd. pl javaslom, hogy kérdezd meg, tagja-e valamelyik egészségpénztárnak. én, és még sokan mások tagjai vagyunk egy világi biztosítótársaságnak, ahol havi 1014 forint fejében én is, iletve a biztosított 18 évesnél nem idősebb gyermekeim is biztosítva vannak. 18 év felett fejenként ennyi a havi díj. ezért az összegért vállalják előrre leszervezett műtétek vér nélküli ellátásra alkalmas eszközök, gyógyszerek biztosítását. az epo pl nagyon drága, de fedezi ezt is a biztosítás. vérmenző készülék, lézerszike, felszívódó tapaszok, stb, legújjabb technikák. vállalják ezenkívűl sürgűsségi esetek ellátását is, ehhez persze jelzésre van szükségük. tehát ha egyedül szenvedek balesetet, meg kell, hogy találja a mentős vagy a rendőr a kártyámat a pénztárcámban, amit elvileg a személyazonosság miatt úgyis keresni fognak, és jelezniük kell az adott számnak. szerintem az ismerősődnek is van ilyen. ez szerintem nem veszélyeztetés, hanem egy másik alternatíva választása. érdemes lenne azokat az eseteket is közreadni, amit azok a testvérek mesélnek, akik átéltek már ilyet. a sok millió tanúból hidd el, sokan átélik ezt a próbát. nemrég a gyülekezetünkből volt egy nyitott szívműtét vér nélkül. egy testvértűl azt hallottam, hogy egy többágyas korteremben egyszer nekiesett egy másik szülői pár, hogy meg akarja ölni a gyermekét, és milyen szülő már. az ő és az indulatos család gyermeke ugyanabban szenvedett, az övék vértranszfúziót kapott, sajnos nem sokkal utánna meghalt, a szülők tanulmányozni kezdtek. a testvérek gyermeke gyorsan felépűlt. az egyes,előrre nem látható tragédiáktól eltekintve inkább ez a tapasztalat a jellemző. sajnos a tragédia akkor sem kerülhető el, ha valaki vért kap. a jog szerint ez nem büntethető. nemrég volt egy cikk, hogy amerikában egy család "elrabolta" a gyermekét a korházból, akinek életmentő műtétere volt szűksége a korház szerint, hetekig írták a gyalázkodást. kiderült, hogy a korház nem törvényesen járt el, és nem tett eleget a szülők kérésének, akik ezután elvitték gyermeküket egy másik kórházba, ahol vér nélkül megműtötték, jól van. tehát nem az a törvénytelen, ha egy szülő ragaszkodik a biblia alapelveihez, hanem az, ha valaki ezt nem veszi figyelembe, és elkezd önbíráskodni. :-)
2014. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!