Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tanúk! Ebben az esetben...

Tanúk! Ebben az esetben elvárnátok a bocsánatkérést?

Figyelt kérdés

Következő a szitu: Tegyük fel, hogy a Szervezetetek és egy másik felekezet vitába ütközik. Vagy jobban mondva, a másik felekezet egyoldalú vitát folytat, határozottan fellép az egyik tanotok ellen.


Majd az emlegetett felekezet az idő haladtával felismeri az igazságotokat, és át is veszi, de nem kér az előzményekért bocsánatot, vagy nyilvános beismerést, vagy hasonlót...


Ti elvárnátok a felekezettől, ilyen helyzetben a nyilvános bocsánatot? Vélemény?



2014. ápr. 15. 16:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
47%
Nem vagyok tanú, de szerintem az elég beismerés, hogy áttért .
2014. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Sörpocak, nem volna jobb elmenni egy pohár egészséges sörre? :-D


Katy

2014. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért érzem, hogy a bocsánatkéréssel kérsz megtámogatást a hitedben? Tudat alatt persze.
2014. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2. válaszoló!


Még jó, hogy nem iszom! :)

De, ha válasz nélkül hagysz, lehet, hogy végelkeseredésemben alkesz leszek. :D


3. válaszoló!


:D Ez tetszett! Elkötelezett sátáni, szadista ateista vok, szóval szerintem most nagyot tévedtél :)

2014. ápr. 15. 17:09
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Sörpocak, ha mi a barátainkkal valamilyen akciót rendezünk, /kerékpározás, túrázás, kirándulás, vagy csak ugy összejövünk/ rendszerint megállunk egy stílusos vendéglöben, vagy ha jó az idö kerti vendéglöben, és tudod hogy milyen ízletes a pizza mellé egy korsó aranyszínü, habos sör? Söt nagyon is egészséges, jó a vesére is ...nem viccelek...igazán.

Ha mértékkel fogyasztja az ember és nem minden nap...kellemes befejezése egy jól sikerült napnak...


Söt az ilyen akciók megerösitik a barátságokat is :)

Katy

2014. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

..jaj és még nem feleltem meg a kérdésedre.


Sokan jönnek hozzánk világszerte, szervezetünk tagjaivá válnak, természetesen azelött lehetett, söt volt más , meggyözödésük, világnézetük.


A Biblia tanulmányozása folytán maguk döntik el, hogy hozzánk akarnak tartozni, és nincs senkitöl sem elvárva, hogy tölünk kérjen bocsánatot.


Tudod, mi hiszünk abban, hogy Isten az, aki megbocsájtja az emberek vétkeit. Neki tartozik minden ember a Föld kerekségén felelösséggel a tetteiért


Katy

2014. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Látom nem érted. Illetve érted, csak zsugorítod.

Itt nem személyek hitbeli álláspont lecseréléséről van szó, hanem egy több ezer,százezer,millió,milliárd taglétszámú felekezet tanmódosításáról van szó, akik ezelőtt elítélték ezt a bizonyos tant.


Az egyik percben szidja azokat, akik tanították a tant, a másik percben meg már ő tanítja. A kérdés arra irányult, hogy a "sértett" egyházat/felekezetet nem kellene-e kárpótolni az előzetes szidások miatt, egy bocsánattal?


Egyébként boros/pálinkás fajta vagyok, szóval nem magát az alkoholt tagadom meg :)

2014. ápr. 15. 17:44
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

..azért zsugorítom, mert elképzelhetetlennek tartom hogy egy komlett egyház szöröstöl-böröstöl áttérjen egy másikhoz. :)


De tegyük fel, hogy ez megtörténne, akkor sem kellene bocsánatot kérnie :)


Ha leegyszerüsítem egy szóra a választ NEM....


Katy

2014. ápr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Csatlakozom testvéremhez.


Nem a mi "tanításaink" ellen hibáztak, hanem a Teremtő, illetve Jézus tanítása ellen.

Ha erre rádöbbennek akkor az angyalok is örülnek az égben egy ember változásának.

S ezzel máris Istentől részben bocsánatot kértek, amit lehet fokozni.


Mi csak emberek vagyunk, szolgák.

egyébként pedig Jézus azt tanította hogy imádkozzunk az "ellenségeinkért" és áldjuk azokat akik minket átkoznak.


aki méltó akar lenni a keresztény szó viselésére, az minimum úgy él és cselekszik ahogy Jézus tanította.

2014. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2014. ápr. 15. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!