Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a helyzet 1975-el és...

Mi a helyzet 1975-el és Jehova tanuival kapcsolatban? Én erről sajnos semmit nem tudok

Figyelt kérdés

2014. nov. 9. 06:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ide illik ez a kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


És beszédes az is, hogy még Kozák úr blogja sem akarta bizonyítani a kitalációit.


Persze van aki elhiszi, van aki utána jár és látja a kamut.

2014. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
77%

Jehova Tanúi saját történelemkönyvükben (Hirdetők...) elismerték, hogy a saját vezetőik közül nem egy konkrétabb kijelentést tett 1975-ről, mint azt kellett volna. Ez a diplomatikus mondat azt jelenteti, hogy sokan hittek benne.


A mi családunkban kb. 15 éves vita volt azok között, akik hittek 1975-ben és akik nem. Akik nem hittek abban, hogy majd "valami lesz", azok utólag nagyon csúnya dolgokat mondtak azoknak, akik elhitték. Kb. 1990-ben zárult le az acsarkodás.

A leírt információk nagyon vegyesek voltak. Mindkét tábor megtalálta a leírtakban a maga igazát.


Ha valaki alaposabban utána tud nézni, akkor megtalálja azt is, hogy 1975 miatt nagy vita volt a vezetésben. Több nemzetközi vezető kilépett vagy kizárták miatta, mert véleményük szerint hiba volt 1975-ről olyanokat írni, ami néhány kiadványban megjelent.


Magyarországon több ismert ember 1975 miatt lépett ki, mert nem jött el, amit remélt. Úgy érezték, hogy a vallásuk félrevezette őket, ezért váltottak felekezetet.

2014. nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
53%

Magát az eredeti iratokat én sem olvastam, mert nem érdekelt a JT propaganda, de emlékszem azokra az időkre. A sajtó, a rádió és még a TV is foglalkozott vele többször is, időnként voltak botrányok. Valóban sok Jehovás csalódott volt és összevesztek, ez több ízben nyilvánosságot kapott, amit más keresztény felekezetek és az ateista állam is eleinte gyakran nevetve kommentált.

Aztán egy idő múlva lerágott csont lett és bekerült a köztudatba az esemény, meg a téves tanítás ténye.

Arról biztosíthatlak, hogy akkoriban a tanúk teljesen mást nyilatkoztak, mert akkor még mindenkinek kéznél voltak a brossúrák, akkor még nem lehetett lehazudni kerek perec, mint manapság teszik, de én nem is vártam tőlük mást. hiszen eleve nagy dumások, ebben mindenki egyetért.

Azt nem tudom, hogy mennyire nyíltan mondták ki a világ végét a felhívásaik, de abból a tényből, hogy tényleg sokan eladtak, mondhatni elkótyavetyéltek mindent, ami eladható volt, úgy tűnik, nagyon is erőteljes volt a biztatás.

Az utcákon is sokkal erőszakosabbak voltak, a kis létszámú szervezet aktivitása hallatlanul megnőtt és aztán jelentősen csökkent, mert kevesebb lett a fanatikus és könnyebb lett lerázni őket, hiszen csak ezekre a hazugságokra kellett hivatkozni, amit akkor nem volt pofájuk letagadni, amit nem is tehettek volna.

Szerintem bizonyára akad még ezekből a füzetekből, csak meg kell találnod.

2014. nov. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!