Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanui! Ti mit mondtok...

Openyoureye kérdése:

Jehova tanui! Ti mit mondtok a halál közeli élményekre?

Figyelt kérdés

Azt vágom, hogy az ateisták miért és milyen meggyőződés alapján utasítják el. Ezt nem is firtatom, per pillanat nem ez a lényeg. Most arra lennék kíváncsi, hogy TI mit mondtok az olyan halálközeli élményekre, mikor az illető elhagyja a testét és saját maga felett lebegve látja saját testét, a történéseket a közeli szobákban vagy akár az utcán. Miután felébredtek olyan részeletek osztanak meg emberekkel amikről nem tudhattak.

Vannak olyan esetek is mikor egy teljesen más helyen találják magukat ahol nagyon jól érzik magukat, mégis azt mondják nekik, hogy vissza kell menniük, mert még feladataik vannak.


A kérdés alapját a (szerintetek vélt)lélek hiányára vezettem vissza. Ha nincs lélek, mi tapasztalja meg ezeket a dolgokat?



2014. nov. 14. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Általában a légzés és a szívműködés megszűnése után néhány percig eltart, mire az életerő a test sejtjeiben fokozatosan kialszik. A szélsőséges hideg ezt a folyamatot órákra lelassíthatja. Ezért lehetséges olykor szívmasszázzsal és mesterséges légzéssel újraéleszteni embereket. Az ilyen személyek a klinikai halál állapotában voltak, de a testük sejtjei még éltek.

Sokan azok közül, akiket a klinikai halál állapotából felélesztettek, nem emlékeznek semmire. Mások arról számolnak be, hogy úgy érezték, mintha lebegnének. Némelyek az elmondásuk szerint szép dolgokat láttak, míg mások rettegést tapasztaltak.

Van-e orvosi magyarázata az ilyen érzéseknek?

A The Arizona Republic című lap orvos szerkesztője ezt írta: „Ha a fizikai teljesítőképesség eljut a végső ponthoz, például altatás alatt, vagy betegség, illetve sérülés után, a testműködések automatikus ellenőrzése alábbhagy. Neurohormonok és katecholaminok szabadulnak fel az idegrendszerben, és ellenőrizhetetlen mennyiségben kijutnak a szervezetbe. Ez egyebek között hallucinációkhoz vezethet, amelyeket az öntudatra ébredés után a halálból való visszatérésként értékelhetnek” (1977. május 28., C-1 o.; valamint a Fortschritte der Medizin című német orvosi lap, 1979, 41. szám és a Psychology Today, 1981. január).

2014. nov. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

Open, mi sohasem állítottuk, hogy nincs lélek.


Mi hiszük, ahogyan a Biblia tanítja, hogy az élö ember és az élö állatt maga a lélek, amíg él.


Nem hiszünk a különálló lélekben, mely egyes vallásos tanítások szerint elhagyja a holt testet. Egyesek hisznek az ujraszületésben.


Mi ezeket a nézeteket nem fogadjuk el, mert a Biblia azt írja, hogy mikor meghal az ember vagy az állat, tulajdonképpen a lélek hal meg. Vége, nincs tovább


Ezek az esetek, melyeket leírsz, csak némely emberek állítják, korántsem mindegyik, akiket visszahoztak a klinikai halálból.


Most nem akarom neked én sem fejtegetni a tudósok nézetét, gondolom Te erröl már eleget olvastál, informálódtál.


Csak röviden, elhiszük a tudósok magyarázatát, hogy a klinikai halál állapotában az agy halucinációt idézhet elö, ennek is meg van a magyarázata miért-


Sokan, akik állítják esetleges élményeiket füllentenek is. Te magad tudod, hogy sok internetes, médiás, szomszédnénis bulváros információnak még a töredéke sem igaz.


Még egy másik dolog is van. Sátán volt az, aki kimondta az elsö hazugságot. Hogy NEM haltok meg. Az ember igazán meghalt. Elterjedtek aztán a tanok a lélek halhatatlanságáról.


Hogy a háttérben egy nagy csaló áll, az is bizonyítja, hogy "keresztény" kultúrában, ahol hiszik, hogy a mennybe megy a lélek, ilyen állítólagos bizonyítékokat élnek át egyes emberek.


Ugyanakkor abban a kultúrában, ahol a lélekvándorlásban hisznek, ott pontosan ilyen "bizonyítékok" vannak. Hogy valaki felismeri, hogy már élt, itt és ott és bizonyítokakat is hoz olyan dolgokról, amiket tényleg nem tudhat.


Tehát egy nagy csaló áll a háttérben.

2014. nov. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen nincs!
2014. nov. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-nek:


Köszi a cikket, de valamivel nem értek egyet:


"Neurohormonok és katecholaminok szabadulnak fel az idegrendszerben, és ellenőrizhetetlen mennyiségben kijutnak a szervezetbe. Ez egyebek között hallucinációkhoz vezethet, amelyeket az öntudatra ébredés után a halálból való visszatérésként értékelhetnek”


- A bökkenő csak azzal van, hogy a tömeges hallucináció szinte mindenkinél ugyan az, vagy kisebb eltérések mutatkoznak. Nincs a világon 2 egyforma, drog által(kémiai vegyület) kiváltott tripp, azaz élmény. Soha senkinek. A tudósbácsi kitörölheti a diplomájával, ha még ezt sem tudja.


2-nek:


"Open, mi sohasem állítottuk, hogy nincs lélek."


- Hűt ez nekem új, nagyon új. Már nem egyszer vitáztam tanukkal és te vagy az első aki ilyet állít.


"Mi hiszük, ahogyan a Biblia tanítja, hogy az élö ember és az élö állatt maga a lélek, amíg él."


- Azt úgy hívják test, nem pedig lélek.


"Nem hiszünk a különálló lélekben, mely egyes vallásos tanítások szerint elhagyja a holt testet."


- Tudom, ezért írtam ki a kérdést.



"Mi ezeket a nézeteket nem fogadjuk el, mert a Biblia azt írja, hogy mikor meghal az ember vagy az állat, tulajdonképpen a lélek hal meg. Vége, nincs tovább "


- Lehet az újvilág fordításban úgy van, hogy a lélek meghal, de a bibliában lelket lehel a testbe Isten. Azaz ebből is látható, hogy külön van a test és lélek. És kösz de nem érdekel ezzel kapcsolatban semmilyen versike.


"Ezek az esetek, melyeket leírsz, csak némely emberek állítják, korántsem mindegyik, akiket visszahoztak a klinikai halálból. "


- Ha több ezer esetet néhánynak számolunk, akkor rendben.


"Most nem akarom neked én sem fejtegetni a tudósok nézetét, gondolom Te erröl már eleget olvastál, informálódtál. "


- Ha az érdekelne mit mondanak az orvosok egy vallási dologról akkor megkérdezném őket, de jelenleg a tanuk véleményére vagyok kíváncsi.



"Csak röviden, elhiszük a tudósok magyarázatát, hogy a klinikai halál állapotában az agy halucinációt idézhet elö, ennek is meg van a magyarázata miért- "


- Asszem ez az egyetlen mondat is elég lett volna, a körítés nélkül. Köszönöm a választ.

2014. nov. 14. 21:21
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
:-) üdv, kérdező. a biblia szerint az ember és az állat is lélek, az angyalok ellenben szellemteremtmények, mert nincs fizikai testük. a lélek mindíg fizikai test+ szellem, életerő. az, aki meghalt, nem lélek, mert ugyan a teste megvan, de nincs már meg a szelleme. én még emlékszem, hogy hogyan kapcsolódtak ki a régi tévék: egy egyre kissebb fényes sáv zsugorodott, míg ki nem aludt teljesen. az agynak is van kikapcsolási mechanizmusa, és attól, hogy nem értesz vele egyet, ez még lehet így.részeletek osztanak meg emberekkel amikről nem tudhattak, írod. ezt sose értettem, miért mondják. hiszen ott voltak abban a szobában, és működtek az érzékszerveik, mert azok tovább működnek még egy ideig. sok kómában lévő beszámol arról, hogy ugyan akkor nem érzékelte, de miután felébredt, emlékezett mindenre, ami történt vele, vagy amit mondtak neki. mert ott volt, és nem halt meg. az emberi test csodálatosan van megalkotva, és nem 19 gramm a lélek. :-) béke.
2014. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sandor76 ***** válasza:
7%

Az emberi testben lejatszodo kemiai reakciok sorozata.

Amely nem jutott el a halal allapotaig,mert onnan nincs visszaut....Meg.

2014. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
akkor mi a helyzet a bibliában olvasható beszámolókkal, pl lázárral? ő nem is halt meg? nem támasztotta fel Jézus? vagy nem a múltban, hanem a jövőben játszódik ez a történet?
2014. nov. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok leírást és szakcikket elolvastam és három megjegyzésem lenne (gond lesz velem, mert nem tartom hülyének azt, akinek van egy orvosi diplomája vagy más módon klinikus szakember, de remélem nem baj - és mindemellett még Jehova Tanúja is vagyok).


1. Nem mindenki él át ilyeneket. Bizonyítani nem lehet, hogy valóban nem élt át ilyeneket, de tény, hogy vannak újraélesztésen keresztülment ember, aki az elmondása szerint ilyet nem élt át.


2. Akik megéltek ilyen eseményeket, nem egyformán beszélik el a megéléseiket. Felismerhető egyféle kulturális hatás, ami nem mond ellen a józan érveknek, feltehetően értelmezték az élményeiket. Ha valaki tényleg elolvassa erről az elsődleges tanulmányokat, láthatja, hogy a tényekre redukálva sem ugyanazt élik meg.


3. Nem olvastam olyan magyarázatot, amit minden hozzáértő elfogadott volna vagy legalább rábólíntott volna. Ez egyfelől a tudomány sajátossága, másfelől azt is jelzi, hogy a valóságot még nem ismerjük. Korai lenne kijelenteni, hogy egyértelműen tisztázott lenne ezen megélések mechanizmusa vagy a valóságos mivolta.


Én szívesen vitázom erről olyannal, aki olvas szakfolyóiratot. Erős azonban a gyanúm, hogy aki ezt teszi, az nem fog vitatkozni azzal, amit írtam ...


Vagyis a kérdésre az a válaszom, hogy fogalmam sincs mi a mechanizmusa ezeknek a jelenségeknek - DE (!!!) nagyon érdekel!

2014. nov. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sandor76 ***** válasza:

De .

Lazar meghalt,tudtak ezt,mert mar negy napja volt halott.

Jezus is tudta,hogy meghalt.

De Jezusnak olyan volt Lazar halal allapota mintha csupan aludna.

Tudta mire kepes Isten ,es meg is mutatta Jezuson keresztul.

Feltamasztotta Lazart,es az ujra elt.

Nem szamolt be semmilyen elmenyekrol,mi tortent ott vele.

A Biblia sem tar fel semmi ilyesmit.

Ezek a tortenetek emberi elbeszelesek,es ki tudja miert vannak.

2014. nov. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem óriási hiba lenne hitkérdést csinálni egy nagyon érdekes orvosi és lélektani jelenségből. Ha hitkérdést gyártunk belőle, elmegyünk a lényeg mellett.
2014. nov. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!