Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanui. Mégiscsak...

Openyoureye kérdése:

Jehova tanui. Mégiscsak bebizonyosodik, hogy a lélek nem egyenlő a testtel ahogy ti állítjátok?

Figyelt kérdés

Lukács 24:39


"..... mert a léleknek nincs húsa és csontja, a mint látjátok, hogy nékem van!"


- Ezek Jézus szavai. Végül csak kibújik a szög a zsákból, ugye? :) Lélek mégiscsak létezik, Isten lelket lehet az emberbe mikor megteremtette, nem újraélesztette stb, stb.

Valóban igaz a mondás: A hazug embert könnyebb utolérni, mint a sánta kutyát.



2014. nov. 20. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Erdetiben ugyanaz a szó szerepel a szentlélekre is, amikor leszáll. A legrégebbi iratokat még nem néztem.


Tehát vagy igazad van, vagy arra utalt a krisztus, hogy testben lesz csak feltámadás, nincs semmilyen szellem vagy legalábbis máshogy kell érteni azt a fogalmat, ahogy mi.

2014. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem biztos, hogy ők hibáztak az értelmezésnél, ugyanis a héber három "minőségű" lelket különböztet meg, három külön szóval. Ezeket viszont a magyar fordítás, egyöntetűen, csupán a lélek szóval adja vissza.


[link]


Az más kérdés, hogy a J.T. teológia is kiragad egy értelmezést és erre építkezik, no meg az is, hogy ennek a J.T. tagok nem néznek utána.

2014. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Nem biztos, hogy ők hibáztak az értelmezésnél, ugyanis a héber három "minőségű" lelket különböztet meg, három külön szóval. Ezeket viszont a magyar fordítás, egyöntetűen, csupán a lélek szóval adja vissza."


Lélek, szellem, elme. Talán.

2014. nov. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Héberben a nefes (vagy nepes): értelem, érzelem, akarat. Ezzel rendelkeznek az állatok is.

A nesamah, amit Isten az ember orrába lehelt. amitől az ember több, mint az állat, szellemi élőlény.

Rúach pedig az Isten Szent Szelleme, pl. ez lebegett a vizek felett.

2014. nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Open,

Itt nem az ember halhatatlan lelkéröl van szó.


Jézus Krisztus a feltámadasakor visszakapta szellemi testét.


Ugyanolyan testet, amivel rendelkezett a mennyben még a Földre jövetele elött.


Ö Feltámadása után nem egy halott ember lelkeként élt.


Pál apostol leírta, hogy vannak szellemi és hús-vér testek.


Az elöbbiek a mennyei Lények, Isten, Fia Jézus Krisztus és az angyalok.


Még a Sátán és démonai, is szellemi lények, nem halott emberek lelkei.



Az angyalok képesek voltak magukra ölteni emberi testet, mikor valamilyen üzenetet hoztak az embereknek.

Például Ábrahámnak.


Ugyanilyen képessége volt a szellemi testben /ha akarod lélekben/ feltámadott megdicsöült Jézus Krisztusnak.


Ezért mondta az általad idézett szöveget.


Tehát Jézus feltámadása után nem egy halott embernek a lelke volt, hanem nagyhatalmú mennyei Lény.

2014. nov. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1-nek:


"Tehát vagy igazad van, vagy arra utalt a krisztus, hogy testben lesz csak feltámadás,"


- Én ilyet sosem állítottam. Pont, hogy az ellenkezőjéről beszélek ahogy Jézus is írja: A test és lélek NEM EGY, hanem két különböző dolog.



2-nek:


"Nem biztos, hogy ők hibáztak az értelmezésnél, "


- De igen, te is írod: "Az más kérdés, hogy a J.T. teológia is kiragad egy értelmezést és erre építkezik, no meg az is, hogy ennek a J.T. tagok nem néznek utána.

"


- Ez pedig egyáltalán nem műs kérdés. A fenti idézetből tisztán látszik, hogy Jézus elkülöníti a test és lélek fogalmát. Nincs mit ezen magyarázkodni.



4-nek:


- Értem, de ezzel mit akartál mondani? Hogy kapcsolódik ez ahhoz, hogy Jézus kijelenti a test és lélek kettőségét?



5-nek:


Akkor fussunk neki még 1x a gyengébbek kedvéért /jehovisták/: Itt a teljes idézet:


"39.

Lássátok meg az én kezeimet és lábaimat, hogy én magam vagyok: tapogassatok meg engem, és lássatok; mert a léleknek nincs húsa és csontja, a mint látjátok, hogy nékem van!"



A "tapogassatok meg engem" és az, hogy "a léleknek nincs húsa és csontja" szerinted egy szellemi lényre utal? Nem csoda, hogy mindent félre tudnak nektek magyarázni, mert még egy összetett mondatot sem tudtok értelmezni!

Fuss neki még egyszer, hátha sikerül felfogni, de ha nem, kérd meg anyukádat, hogy magyarázza el neked, mert nekem ehhez se időm, sem pedig energiám.

2014. nov. 21. 08:01
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Tudod mit Open, fuss neki Te, de óvatosan, mert lehet hogy ugy futottál neki, hogy alaposan beverted a buksidat, azért nem vagy képes megérteni az egészet.
2014. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ungváry ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg nem érti a tanú. Szerintem a kérdezőnek igaza van.

Érdemes tovább olvasni;

"mikor pedig nem hivék az öröm miatt,és csodálkozának,monda nekik; van e itt valami ennivalótok? Ők pedig adának neki egy darabb sült halat,és valami lépesmézet. Melyeket elvön és előttük evék."(luk.24:41-43)

Ha szellemi testben lett volna akkor nem hiszem,hogy tudot volna enni. Jézus a saját testében támadt fel és nem valami szellemi testben.

2014. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ungvári


kérlek olvasd el az 1.Mózes könyvéböl, mikor Ábrahám megvendégelte az angyalokat.


Nem tudom mennyire ismered a Bibliát. Ha igen, akkor tudod, hogy képesek emberi testet ölteni.


De a szellemi, mennyei lények, az angyalok NEM a meghalt emberek lelkei, ezt tudják akik a Bibliát ismerik, olvassák.


Azt is tudják, hogy Jézus Krisztus a feltámadása után még 40 napig a Földön volt. Mikor Istene feltámasztotta, már nem embernek támasztotta fel, hanem ugyanolyan szellemi Lénynek, amilyen a Földre jövetele elött volt.


Jézus, most már mint angyal és NEM a halott ember lelke volt!!



Mint angyal, bármikor felvette az emberi alakot, és mint sok angyal az ókorban, beszélt, evett az emberekkel, itt konkrétan a tanítványaival.

2014. nov. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Csahenk válasza:

Test, Lélek, Szellem. A hármas egység. A tested a lelkeden keresztűl (aki te vagy) tartja a kapcsolatot a szellemmel, attól függöen hogy a lelked milyen tiszta. A test romlandó, de lehet halhatatlan is, viszont ahhoz a lelken keresztűl át kell jönnie a szellem halhatatlanságának.

Ez a csatorna csatlakozhat még egy felsőbb tudástárhoz is vagy ez maga a szellem nem tudom, amit az életeid során összegyüjtöttél, mint egy kis merevlemez nagyon sok tudással és bölcsességgel. Kb olyan ez mint a Felhő szolgáltatás a win8-ban.

Sokan úgy gondolják, hogy valami isteni segítség, egy jel meg ilyen zagyvaságok. Akik megvilágosodtak, akik tényleg megvilágosodtak azok csatlakoztak ehhez a tudástárhoz. Aki meg azt mondja magáról hogy megvilágosodott az még messze nem világosodott meg csak tudatos és csak az igaz tudás felületét kapirgálja.


Ez persze nem az ő hibájából van. A felső elit, már teljesen eltórzított minket a frekvenciájival, meg egyéb szarságaival.

2014. nov. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!