Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki teremtette az Istent?

Ki teremtette az Istent?

Figyelt kérdés

Állandóan azon lovagolnak egyesek, hogy az anyagi világot és benne az élőlényeket ki teremtette.

Az mondják, az anyag nem keletkezhetett a semmiből.

Érdekes módon az viszont nem jut nekik eszükbe soha, hogy vajon az Istent ki teremtette!

Az Isten a semmiből keletkezett?

És ha az Isten keletkezhetett a semmiből is, akkor az anyag miért ne keletkezhetett volna?



2014. nov. 21. 00:24
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Amit itt írogattok, az nevetséges játék a szavakkal, ami sehova sem vezet, csak szánalmas félrebeszélés.


Én meg azt mondom, (csak a gyengébbek kedvéért, újból) hogy az anyagot "senki nem teremtette", az anyag "van".

Ráadásul az anyagot folyton tapasztalom, az istent viszont még hitelt érdemlően nem tapasztalta senki!


Aki meg itt nekem felfoghatatlan dolgokat írogat, az szerintem összetévesztette a helyszínt a szellemi fogyatékosok otthonával, lehet a benne lakóknak vannak felfogási gondjaik, de nekem nincsenek!!!


És ha épen az anyag az isten? Hol van az mégis leírva, hogy az istennek személyesnek kell lennie?

És az isten is lehetséges nem a semmiből keletkezett, hanem olyan emberek agyszüleménye, akik még nem nőttek fel, és képtelenek a saját lábukon megállni, és szükségük van egy égi apukára, akinek bajban a nadrágját rángathatják!


Az meg aztán teljesen blőd, hogy összeturmixolni a tér-idő elméletet a transzcendencia elmélettel.

Két nagy nesze semmi, de fogd meg jól.

2014. nov. 21. 23:15
 22/48 anonim ***** válasza:
#20: Jó a logikai levezetésed, kár hogy tele van légből kapott adatokkal és logikai bukfencekkel. Ilyen nyakatekert logikával persze hogy bármilyen következtetésre lehet jutni, akár Isten létének a bizonyosságára is.
2014. nov. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

Kérdező! NE hisztizzél már! Nem tudod logikailag megcáfolni, ezért kiborultál. Ennyi!


Ez a helyzet a 22-el is. Beírja, hogy légből kapott, de ellenérv 0. Ezzel csak azt ismered el, hogy igaz, és mivel képtelen vagy ezt feldolgozni, lesöpröd az asztalról a tényeket.

2014. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
21-est akartam írni.
2014. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

#23: :D


Első körben tisztázzuk, hogy annak kell bizonyítania, aki állít valamit, nem a másik félnek kell cáfolnia. Te állítottál dolgokat, hát bizonyítsd is őket, akkor nem lesznek légből kapottak.


Rámutatok, hol csúsztál el a gondolatmenettel:


"Az anyag ugyanakkor örökkévalóság óta sem létezhet, a végtelen múltból, mert mérhető rajta az idő múlása, vagyis a változása."


Ez alatt mit értesz egyáltalán? Hogy méred az anyagon az idő változását?


"Ha pedig végtelenség óta változik, akkor az azt jelenti, hogy végtelen időnek kellet volna eltelnie, hogy ebbe a jelenlegi állapotába érjen, amit most élünk meg. Az pedig képtelenség, mert a végtelen nem telik el."


Végtelenekkel inkább ne operálj, ha nem értesz hozzá, hogyan lehet. A végtelenekkel könnyű elcsúszni, és hibás eredményt kreálni belőlük.


"Az eredmény: Van a tér, ami egy fix ideje óta létezik(mindegy, hogy mennyi), és magát nem hozhatta létre. "


Ezt bizonyítani is tudod, hogy magát nem hozhatja létre? Mert nagyon úgy tűnik a kutatásokból, hogy tér és idő (=téridő a ma ismert formájában a Nagy Bumm során jött létre.


"Vagyis kell egy okozó, egy létrehozó, ami "megteremti" a teret. De ő nem lehet Térbeli, mert akkor neki is kellene egy létrehozó, és igy neki is lenne kezdete. "


Eleve hibás a premisszád (kiindulási pontod): Miért is kellene létrehozó ahhoz, hogy a téridő olyanná alakuljon, mint amilyennek ma ismerjük?


A végkövetkeztetésként levont eredményedről meg már nem is mondok semmit, elmisztifikálod az egészet, abszolút nem ide illő eredményt kreálva az egész maszlagból, amit előtte összehordtál. Az, hogy "kell lennie" az eleve nem érv, hanem egy személyes benyomásnak a másikra (hallgatóra, olvasóra) történő erőltetése.

2014. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

Katasztrofális amiket írsz. Nem fogod fel a szöveget, és így akarsz vitatkozni.


"Első körben tisztázzuk, hogy annak kell bizonyítania, aki állít valamit, nem a másik félnek kell cáfolnia."


Így van. Matematikával bizonyítottam állításom. Neked kell megcáfolni.


"Hogy méred az anyagon az idő változását?"

Sehogy, mert ilyet nem mondtam. A változást mérjük idővel, ezt mondtam.


"Végtelenekkel inkább ne operálj, ha nem értesz hozzá, hogyan lehet."


Ez érv? Szánalom, hogy nem is ismersz, és azt mondod, hogy nem értek, hozzá. Te nem értesz hozzá, ezért, nem voltál képes ellenérvet hozni.


"Ezt bizonyítani is tudod, hogy magát nem hozhatja létre?"


Nagyon gáz, hogy nem érted, hogy ami nem létezik, az nem is hozhatja létre önmagát, mert az azt jelentené, hogy eleve létezik. Ha ilyen alapvető logika hiányzik nálad, szerintem hagyjuk!


"A végkövetkeztetésként levont eredményedről meg már nem is mondok semmit"


Hiszti. Nem vagyok rá kíváncsi!

2014. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
23-as te szerintem összetévesztetted a fagyit valami egérméreggel kevert hormonkészítménnyel és benyaltad, és ezt nevezed logikának.
2014. nov. 22. 12:48
 28/48 A kérdező kommentje:

Végül is a kérdés lényege nem is az, hogy hogyan jöhet létre a semmiből valami.

Hanem a létre jöhet, akkor az anyag is éppúgy létre jöhet magától, ahogy az isten is magától létezhet.


Azaz apropó, lehet az isten = anyag.


Ha pedig az anyag az isten, akkor pedig eljutottunk az alapkérdéshez, hogy mi is különbség a teizmus és a materializmus között.


Az, hogy a teizmus szerint a tudat határozza meg a létet, a materializmus szerint viszont a lét határozza meg a tudatot.


Jelenlegi ismereteink szerint viszont igencsak az utóbbi tűnik valószínűnek, miközben az előbbi bármely feltevése igencsak a fikciók kategóriájába tartozik.

2014. nov. 22. 12:59
 29/48 anonim ***** válasza:

Mivel logikailag nem tudtad megcáfolni a bizonyítékot(csak hisztériázni), ezt úgy veszem, hogy elismered, hogy helytálló az állításom.

Köszönöm a beszélgetést.

2014. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

"Így van. Matematikával bizonyítottam állításom. Neked kell megcáfolni. "


Hol is? Én egy fia képletet nem láttam az írásaidban. Az pedig nem matematikai bizonyítás, hogy néhány helyre belebiggyesztetted az irományodba a végtelen szót.


> ""Hogy méred az anyagon az idő változását?"

"Sehogy, mert ilyet nem mondtam. A változást mérjük idővel, ezt mondtam."


Tessék, idézem a #20 hozzászólásodból az ide vonatkozó részt:

"Az anyag ugyanakkor örökkévalóság óta sem létezhet, a végtelen múltból, mert mérhető rajta az idő múlása, vagyis a változása."


Tehát hogyan is mérhető az anyagon az idő múlása, változása?


> "Végtelenekkel inkább ne operálj, ha nem értesz hozzá, hogyan lehet."


"Ez érv? Szánalom, hogy nem is ismersz, és azt mondod, hogy nem értek, hozzá. Te nem értesz hozzá, ezért, nem voltál képes ellenérvet hozni."


Ez valóban nem érv. És valóban nem ismerlek, de nem is kell ismerjelek ahhoz, hogy megállapítható legyen az irományaid alapján, hogy aki írta, halványlila gőze sincs a végtelen fogalmáról. Itt nem kell érvelni, csak alapszinten érteni a végtelenhez, akkor azonnal kitűnik, hogy nem vagy tisztában a jelentésével.


"Nagyon gáz, hogy nem érted, hogy ami nem létezik, az nem is hozhatja létre önmagát, mert az azt jelentené, hogy eleve létezik. Ha ilyen alapvető logika hiányzik nálad, szerintem hagyjuk!"


Az írásod ezen része legalább logikailag korrekt, a semmiből tényleg nem lesz valami. De megint megkérdezem: Milyen bizonyítékod van arra nézve, hogy az anyag-energia nem létezett (vagy létezhetett) örökké? Mert ezt ugyan tényként, premisszaként kezeled, holott ezt még a CERN-béli tudósoknak sem volt alkalmuk sem bizonyítani, sem cáfolni.


"Mivel logikailag nem tudtad megcáfolni a bizonyítékot(csak hisztériázni), ezt úgy veszem, hogy elismered, hogy helytálló az állításom. "


Mármint milyen bizonyítékról is beszélsz? :D Mert az a végtelenekkel való dobálózásod az minden volt, csak nem bizonyíték :)

Itt leginkább te hisztizel sértettségedben, mert az általad felállított, se füle se farka gondolatmenetet nem akarjuk azonnal elfogadni, mint mindent eldöntő "bizonyítékot". :)

Bocs, de amit írtál, az még logikailag sem helyes, nemhogy még bármiféle bizonyítékként lehetne kezelni.

2014. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!