Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik komolyan vallásosak és...

Akik komolyan vallásosak és hisznek istenben, ugye azok azért teszik, mert a vallás örök életet ígér?

Figyelt kérdés

, de ha nem ígérne semmit le se tojnák azaz mindenki magának való és így ha még létezne is isten se kapnának örök életet mert ha valaki magának való vagy bármi más rosszat tesz satöbbi az kizáró ok persze nem azt mondom hogy egyszer rosszat csinál hanem végig magának való valaki mint pl ebben az esetben?

Üdv egy ateista :D


2014. nov. 29. 20:31
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
57%

A vessző a barátod. Amikor egy vessző nélküli három soros mondatot olvasok, a lelki szemeim előtt megjelenik a kérdező, amint egy szusszal próbálja ezt végigmondani, és a végén már csak nyögdécsel.


A vallásosak azért hisznek Istenben, mert úgy tanulták, hogy van, esetleg volt is valami különleges megtapasztalásuk, amiből ezt vonták le konzekvenciának, rácsodálkoznak a világ számukra ismeretlen és ezért misztikus dolgaira, és Istennel mindent meg lehet magyarázni, ha lusták gondolkodni, kutatni, de mégis megmondóembereset akarnak játszani.

2014. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem. Ha ennyi lenne az egész, hogy aki örökké szeretne élni, az hinne Istenben, akkor mindenki hinne, akinek nincs konkrétan halálvágya.

Aki hisz az vagy azért, mert úgy nevelkedett, ezt tanulta, vagy úgy érzi, olyasmit tapasztalt, ami miatt hisz, vagy valamiért logikusnak tarja, hogy egy tudatos világ tudatos és nem tudattalan "teremtés" útján jött létre. Inkább ilyen okai vannak, bár tényleg van olyan is, aki azért reménykedik Isten létében, mert ez valami kapaszkodót jelent neki a halálfélelem ellen. Szóval több oka is lehet.

2014. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Kedves Ateista, szerintem megint elfelejtetted bevenni a nyugibogyódat:D
2014. nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ungváry ***** válasza:

A vallás nem igérhet semmit, a vallás önmagában semmit sem ér.

Egyik testvérünknek az Úr kegyelmébıl megnyílt a szeme, és fölismerte, hogy miféle

ember ő. Megalázta magát ezért az Úr előtt, énjét halálba adta és hitét, bizalmát abba

vetette, hogy az Úr elvégzi benne azt, amire ő maga nem volt képes. Erre Isten

jelenlétében szabaddá lett. Nemsokára egy másik testvér meghallotta bizonyságtételét,

és azon nyomban kérte, hogy Isten világosítsa meg őt is, és mutassa meg neki is,

milyen hiábavaló az élete; továbbá kérte Istent, tanítsa meg őt is hinni, alázatosnak

lenni és önmagát megtagadni, úgy, ahogy azt a másik testvér tette. Sajátos módon

azonban nem élte át azt a szabadulást, amelyet a másik testvér megtapasztalt. Az egyik

megszabadult, a másik nem. Mivel magyaráznád ezt meg kedves kérdező?

Az első testvérnek volt hite, és

hittel érintette meg az Urat, a második azonban nem a hitet, hanem csupán egyfajta

hitmintát vett át. Nem Istent nyerte el, hanem csupán egy hitsémát. Módszert kapott,

de nem magát az Urat, s az ilyen módszernek nincs sem ereje, sem hatása. Ez halott,

mivel csupán egy dolog, s nem maga Krisztus. Ezt

szellemileg nézve Krisztuson kívül minden halott. Egyes emberek csöndben

megkérdezhetik magukban, Isten miért hallgatta meg az első testvér imádságát, azét,

aki hitt, és miért nem hallgatta a másikét, aki pedig szintén hitt. Miért kegyelmes Isten

az egyikhez, és miért nem kegyelmes a másikhoz, aki pedig pontosan ugyanúgy cselekedett? Egyesek még szemrehányást is tesznek ezért Istennek, ezek azonban nem

ismerik föl, hogy ez a második testvér pusztán egy halott dologban hitt.

Tehát,hogy megértsd;a módszerek önmagukban hatástalanok maradnak. Mindennek Krisztusnak kell lennie, mert csak

Krisztus az, aki él. Még ha valamennyi módszer birtokában lennénk is, ezáltal még

nem tanultuk volna meg, hogyan kell keresztyénnek lenni, mert Isten gyermekévé

születés, és nem tanulás által leszünk.

Érted a lényeget Tisztelt kérdező?

És még egy annyit,hogy én nem beszélhetek keresztény testvéreim nevében de azt tudom,hogy én nem azért hiszek,nem azért van hitem mert én választottam Istent,hanem azért mert Isten választott engem arra,hogy Őt kövessem.

Remélem segítettem megérteni a lényeget.


Üdv!

2014. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ha valaki ismeri az igazságot, az nemet mond a kérdésre.


Egyrészt mert az élet nem magától jött létre, másrészt ezért méltó a Teremtő az imádatunkra, és a szeretetünkre


Hogy ha ezt megtesszük akkor az örök élet csak ajándék a feltétel nélküli engedelmességünkért


ha Ádám nem lázadt volna fel és megmaradt volna a kapta fánál, akkor ma is élhetne.

2014. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ozmium42 ***** válasza:
Ungváry: mi szükség ezek után a Bibliára, mint minták gyűjteményére?
2014. nov. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A vallásosok sokszor hedonizmussal vádolják az ateistákat, pedig a vallásosok a valódi hedonisták.


Az ateista nem akar mást, mint egy jó életet, aztán mindennek vége. A vallásos örökké akar élni.

2014. nov. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem. Akik így gondolkodnak, azok nem fognak örök életet kapni. Én azért hiszek Istenben, mert neki köszönhetem az életemet és azért szolgálom őt, mert így szeretném ezt megköszönni neki. Tovább egyetértek a tanításával, ami tényleg a javamat szolgálja.
2014. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Miért, téged nem édesanyád szült meg?
2014. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Faragó Máté 2001 válasza:

Nem azért teszik had világosítsalak fel. Isten teremtette a világot és nekünk emberelnek adta Ádám és Éva miatt már születésünkkor bűnösként születünk Jézus aki a megváltó meghalt éltünk így mi örök életet nyertünk a mennyei birodalomba mely tiszta és békés.De aki nem fogadja el Krisztus keresztáldozatát annak nincs üdvözülés.

Térj meg te is sokkal jobb ha Istennel vagy mint Isten nélkül és Jézus nélkül. Ja és ilyen a keresztényeknek eszébe se jut hogy csak az örök életért ez nem olyan vágyódás az örök életre mint a földi hogy örökké akarok élni ez egészen más valami tiszta,mennyei csodálatos :)

További szép napot!

2016. aug. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!