Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért teszik tönkre a jehova...

Miért teszik tönkre a jehova tanúi a családjuk életét?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársam szülei is jehova tanúi, a srác szinte sosem kap semmi ruhát (csak, ami feltétlenül muszáj), semmi ajándékot (nem tartanak SEMMILYEN ünnepet), és szavazni sem szavazhat majd ha elmúlik 18, merthogy ők ilyen dolgokról nem dönthetnek..és a gyerek szerint ez teljesen normális, mert belenevelték, pedig én látom rajta, hogy boldogtalan, amikor látja, hogy mások milyen boldogok és "szabadak". Lehet, hogy kicsit össze-vissza lett, de teljesen ki vagyok akadva emiatt, hogy így tönkretesznek egy életet és nem adják meg neki a lehetőséget, hogy ő döntsön, hogy ilyen akar-e lenni vagy nem.

2014. nov. 30. 11:55
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
76%
Ha betölti a 18-at, kezdje el élni a saját életét, ne azt, amit rákényszerítenek. Költözzön el, tanuljon, dolgozzon, de ebben ti, a barátai segíthettek neki a legtöbbet. Nagyon kemény váltás lesz, de a mértékében is döntenie kell. Nem muszáj állandóan részegen bulizni, drogtól őrjöngeni, csajokat naponta váltogatni stb. Nem ez a valódi élet, ezt is meg kell neki magyarázni. Meg kell találnia a középutat.
2014. nov. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
57%

Mert ők is emberek és ezt itt sértésnek szánom, negatívumnak. Ha még buták is, akkor az már a legalja.


Hogy miért? Mert félnek és ezért hisznek.

2014. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Intelligens emberek is vannak közöttük, de azok is félnek a világvégétől, amikor eljön a végítélet. Hogy aztán ennek mi értelme van, az rejtély.
2014. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
38%
Mert az apák butasága a fiaikra száll....
2014. nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
18%

Boldog és szabad? Te az vagy?


Ne félj nem tesznek tönkre semmilyen életet. A boldogság tetöcsúcsa hidd el nem a születés nap, vagy a karácsony.


Én is tanú családban nöttem fel, már gyermekkoromban az agyamra ment az a sok sopánkodás, hogy jaj tik szegények így meg úgy.


Azért mert egyesek azt hiszik, hogy ha mások másként élnek, nem úsznak velük egyirányban, hogy az baj.


Pedig rengeteg barátunk volt, rengeteget nevettünk, rengeteg élmény amire emlékezek...


A fiam mikor kisiskolás volt, maga jött haza a karácsonyi ünnepek után, hogy mikor azzal dicsekedtek a gyerekek, hogy mit kaptak ajándékba, a fiam mondta hogy no még ilyet, hát én ezt megkapom bármikor, nekem nem kell várni az ünnepekre. Végül a gyerekek írígykedtek rá.


A fiam szabadom, felnött korában 18 évesen választotta a mi vallásunkat. Már gyermekkorában sokszor mondta nekem, anyuka, ezek olyan szomorú emberek, mink ha együtt vagyunk a testvérekkel olyan sokat nevetünk.


Tizenéves korában azt mondta a kortársairól hogy ezek csak a cigarettáról, meg a szexröl beszélnek.


De ha barátainkkal vagyunk, jókat kirándulunk, jókat nevetünk.

2014. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
23%

Boldog és szabad? Te az vagy?


Ne félj nem tesznek tönkre semmilyen életet. A boldogság tetöcsúcsa hidd el nem a születés nap, vagy a karácsony.


Én is tanú családban nöttem fel, már gyermekkoromban az agyamra ment az a sok sopánkodás, hogy jaj tik szegények így meg úgy.


Azért mert egyesek azt hiszik, hogy ha mások másként élnek, nem úsznak velük egyirányban, hogy az baj.


Pedig rengeteg barátunk volt, rengeteget nevettünk, rengeteg élmény amire emlékezek...


A fiam mikor kisiskolás volt, maga jött haza a karácsonyi ünnepek után, hogy mikor azzal dicsekedtek a gyerekek, hogy mit kaptak ajándékba, a fiam mondta hogy no még ilyet, hát én ezt megkapom bármikor, nekem nem kell várni az ünnepekre. Végül a gyerekek írígykedtek rá.


A fiam szabadom, felnött korában 18 évesen választotta a mi vallásunkat. Már gyermekkorában sokszor mondta nekem, anyuka, ezek olyan szomorú emberek, mink ha együtt vagyunk a testvérekkel olyan sokat nevetünk.


Tizenéves korában azt mondta a kortársairól hogy ezek csak a cigarettáról, meg a szexröl beszélnek.


De ha barátainkkal vagyunk, jókat kirándulunk, jókat nevetünk.


Ha öszintén bánkódsz, próbálj elmenni a királyságtermeinkbe, vagy valamelyik nyári kongresszusunkra, hogy személyesen lássad, ne ezen az oldalon szedd kérlek az információt, mert ez egy nagy Babilon :D

2014. nov. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
0%
Bocs egy ideje tréfálkozik a számítógépem.... elvesz minden, aztán többszörösen megjelenelik :D
2014. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Hát én boldogabbnak és szabadabbnak érzem magamat. Nem engedik sehova a szülei, nem kap semmit, nincs gyakorlatilag önálló élete, és ezt belenevelték kiskorában. Ő maga mondta nekem, hogy ő is hisz ebben és ő is követni fogja a vallást felnőtt korában..és ezt tartom a legnagyobb undormánynak ezzel a szektával kapcsolatban, hogy már kiskorban belenevelik a gyerekbe és választási lehetősége sincs. Igazából nem vagyunk vele akkora nagy barátok, de zavar engem, hogy így el lett hülyítve az a szerencsétlen gyerek.
2014. nov. 30. 13:57
 9/51 anonim ***** válasza:
24%

egy kérdésem lenne?


Ezt az osztálytársad mondta neked, hogy igy érez, vagy Te gondolod úgy hogy rossz neki.


amelyik gyermek pedig nem akar Isteni önátadásban élni az abbahagyja, példa erre az Én lányom,,

És képzeld egyáltalán nem boldog sőt...

2014. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim válasza:
100%
Én nem szeretem az ünnepeket és vallásos sem vagyok, de van szép családom és jól fizető, kötetlen munkaidős állásom. Nem a vallástól lesz boldog az ember és nem is annak a hiányától. A boldogságot csak akarni kell.
2014. nov. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!